نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
حجت‌الاسلام صدیقی در نماز جمعه تهران: اجازه بازرسی از مراکز نظامی خلاف شرع و قانون استبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام صدیقی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه پست ها و مقام های دولتی امانت خدا و شهداست، گفت: کسانی که در راس خدمت هستند، عناوین اعتباری نباید آنان را دلگرم و دلخوش کند. عمر این وزارتخانه ها و مسئولیت های دولتی و دهن پرکن بسیار کوتاه است، به خصوص مسئولیت های اجتماعی، سیاسی و مملکتی.

وی با بیان اینکه مسئولان نباید سرگرم به پرداختن موقعیت خود باشند، گفت: مسئولان نباید به دنبال بندکردن دست کسان خود و نوکر یک جریان باشند و هر چه که آن جریان گفت آن را انجام دهند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: خطیب نماز جمعه، قاضی، رئیس جمهور، رئیس مجلس و... قبل از آنکه عنوان ریاست داشته باشند، مخلوق و بنده خدا هستند و باید بدانند که هیچ چیز غیر از خدا ندارند و اگر این افراد به این موضوع توجه داشته باشند و دوام الذکر باشند، خدمتشان عبادت است و دچار مفسده نخواهند شد.

وی همچنین در بخشی از خطبه های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به حمله عربستان به یمن گفت: هیچکس گمان نمی کرد یمن به عنوان کشوری فقیر در مسیری قرار بگیرد که رئیس جمهورش با پای خود صحنه را ترک و از کشور فرار کند، مردم این کشور انسجام و وحدت پیدا کنند و زمینه استقلال، آزادی و شکوفایی به دست مردم بیفتد.

صدیقی تاکید کرد: قطعا آنچه را که در یمن شاهدیم با اعتقادات اسلامی، دینی و الهام گرفتن از نهضت انقلاب اسلامی ایران است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: در این میان کشور عربستان سعودی و چند کشوری که در اختیار قدرت های بزرگ جهانی هستند و از سرمایه عظیم ملت اسلام، یعنی نفت و با دلارهای بی حد و حصری که حق مردم است و در خزانه های خود جمع کرده اند یک مرتبه از استقلال مردم یمن وحشت می کنند و با اشاره آمریکا بدون اعتنایی به قراردادهای بین المللی به یک کشوری که هیچ جرم و تعرضی به کشور همسایه ندارد حمله ور می شوند.

نماز جمعه موقت تهران افزود: یک ملت به جرم آنکه می خواهد تحت سلطه هیچکس نباشد باید زیر بمب های مخرب، آتشزا و مرگبار قرار گیرد ؟ این  اشتباه و ظلم عظیمی که عربستان سعودی کرد برای او خسارت صد در صد بود.

صدیقی تاکید کرد: رژیمی که با هیچ ملحد، کافر و متجاوزی درگیر نشده و این دلارها را داده مرتب سلاح جمع کرده و این سلاح های مخرب و مدرن را علیه کشوری که هم فقیر است و هم تعرضی به جایی ندارد به کار می برد و در آنجا آزمایش می کند یک شکست سیاسی و ذلت جهانی برای سعودی هاست.

وی گفت: یک کشوری که خود را مسلمان می داند و سرنوشت حرمین شریفین در اختیار اوست و همه ساله از نقاط مختلف عالم در موسم حج مسلمانان به آن کشور می روند و آنان خود را خادم الحرمین قلمداد می کنند معلوم می شود هیچ تعهدی به دین اسلام و حقوق مسلمانان ندارند و این یک رسوایی سیاسی، فرهنگی، جهانی و اسلامی برای این کشور است.

صدیقی با بیان اینکه چهره واقعی سعودی ها برای جهان اسلامی نمایان شد گفت: آنان نه تنها پایبندی به مسئله اسلام، معنویت و قداست حرمین باقی نگذاشتند بلکه به عربیت خودشان نیز پایبند نبودند زیرا که مسئله جنگ در ماه های حرام قبل از اسلام هم رایج بوده و یک فرهنگ پذیرفته شده حتی در زمان جاهلیت بوده است.

وی تاکید کرد: عربستان حرمت و قداست ماه های حرام را هم در هم شکسته است و در همان ماه رجب این آتش ها را بر سر مسلمانان مظلوم یمن انداخته است و تاکنون بیش از سه هزار شهید در یمن داشته ایم و بیش از ۴۰۰ کودک کشته شده است و همانگونه که رهبری فرمودند این جنایت ها شبیه حمله صهیونیست ها به غزه و لبنان بود.

نماز جمعه موقت تهران با اشاره به استفاده سلاح های نامتعارف در حمله عربستان به یمن گفت: در این جنگ از سلاح های غیر متعارف و فسفری استفاده کردند آن هم برای مردمی که هیچ دفاعی از خودشان نکردند اما چه نتیجه ای گرفتند آنها می گویند به اهداف خودمان در این طوفان رسیدیم و این یک جنایت و قانون شکنی است.

صدیقی تاکید کرد: حمله عربستان به یمن از غضب های خداوند است که رژیمی را وادار کند با دست خودش زمینه های نابودی اش را فراهم کند و این رژیم با دست خودش همه اعتبارات خود را در این قمار باخت.

وی با طرح این سوال که سعودی ها چه اهدافی در سر می پروراندند که حال می گویند به اهداف خود رسیده ایم؟ گفت: اینان می خواستند مرزهای عربستان را امن کنند، گروه های وابسته به عربستان را در داخل یمن اقتدار بخشند، سلاح های انصار الله را نابود کنند، رئیس جمهور وابسته و فراری را دوباره برگردانند، سیطره و سلطه خودشان را به یمن مستقر کنند و گروه های تروریستی القاعده را حمایت کنند؟ حال ملاحظه می کنید که به هیچ یک از این اهداف نرسیدند؛ چراکه نتوانستند به سلاح های انصار الله ضربه بزنند .

وی تصریح کرد: در اثر این تجاوز روحیه مردم یمن تقویت شد و گروه هایی که هنوز به انصار الله نپیوسته بودند با انصار الله منسجم شدند و یمن که ۲۰ استان دارد امروز ۱۸ استانش در سیطره انصارالله است.

صدیقی همچنین با اشاره به مسئله هسته ای ایران گفت: مذاکرات برای آخرین بار شروع شده است.

وی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده باید به دغدغه های رهبری توجه کند، گفت: هشدارهای رهبری هم پشتوانه معنوی دارد و هم با تجارب واقع بینانه همراه است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه ما با یک دشمن قسم خورده مذاکره می کنیم، گفت: طرف مقابل ایران کشوری است که از موقع تاسیس تا امروز به هیچ ملتی رحم نکرده و تمام نرمش هایش تاکتیکی بوده و چنین کشورهایی درنده های بی مهار هستند و از سلاح های اتمی نیز بر روی ملت ها استفاده کرده اند، لذا مذاکره کنندگان ما باید توجه داشته باشند که با چه کسی مذاکره می کنند و طرف مقابلشان در چه موقعیت و سابقه ای است.

وی با تاکید کرد: دیانت و اعتقادات دینی ما اقتضا دارد که این دغدغه را جدی بگیریم و معلوم می شود که این مسئله بسیار پیچیده است و مسئله ساده ای نیست که با لبخند و درگوشی با ما حرف ها می زنند اما کار خودشان را می کنند لذا نباید غافل باشیم و با این چیزها غافلگیر شویم.

نماز جمعه موقت تهران با بیان اینکه آمریکا بد عهدی خود را در مذاکرات و قراردادها نشان داده است گفت: در همین مذاکرات اخیر آنان از پیش بیانیه های را آماده کرده بودند و آن بیانیه را که کاخ سفید ارائه کرد خلاف آن چیزی بود که تیم ما می گوید و در متن آمده هم به راحتی دروغ می گویند و هم عهد شکنی می کنند بنابراین باید با حواس جمع و با روحیه حماسی و نه انفعالی تیم مذاکره کننده عمل کند.

صدیقی ادامه داد: اینکه ما بگوییم آنها برای راضی کردن خصم خودشان این حرف ها را زده اند برای داخل خودمان خوب است در صحنه جهانی این نوع خام شدن ها هیچ جایگاهی ندارد.

وی، بازرسی از پایگاههای امنیتی و نظامی را از خطوط قرمز مذاکرات دانست و گفت: تاکید داریم که خدای ناکرده تیم مذاکره کننده چنین بازرسی غیر متعارفی را قبول نکند، چرا که این امر یک خلاف شرع و خلاف حماسه ملت است و به تعبیر سردار سلامی، این نظارت ها تجاوز آشکار به کشور است.

وی تاکید کرد: تعجب از برخی مسئولین است که در توجیه در مصاحبه ها می گویند آنها می آیند اما ما اجازه نمی دهیم. اگر می توانید اجازه ندهید تیم مذاکره کننده در همان مذاکرات نباید قبول کند. نمی شود بگویید که ما قبول می کنیم و اجازه نمی دهیم و سپس می گوییم تیم مقابل ما عهد شکن است. اگر چنین عهدی باشد عهد نیست این تعهد نه قانونی است و نه شرعی و نه قابل قبول نظام و ملت است و اینکه بگوییم قبول می کنیم و نمی گذاریم از جنس همان حرف هایی است که آنها می گویند و عملی هم نیست.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به حادثه طبس و با تاکید برآنکه این مملکت، مملکت اهل بیت است، خاطرنشان کرد: درآن حادثه خداوند به  شن‌های بیابان طبس فرمان داد و حتی یک گلوله  مصرف نکردیم و یک شهید هم ندادیم و آنها مفتضح شدند که این وعده خداوند است.

وی در پایان با بیان اینکه مقام معظم رهبری همه را به همدلی و همزبانی دعوت کرده‌اند، گفت: از مسئولان می‌خواهیم مردم را به شبهه نیندازند. امور ناگفتنی برای مردم وجود ندارد، پس پرده هم وجود ندارد بنابراین اعتماد مردم را جلب کنیم.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3122&tab=bargozide