نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
جزئيات پروژه حمايت از اسرائيل توسط سران فتنه


تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۳۸۹

تحولات انقلابي در مصر، همانقدر كه سريع اتفاق افتاد، براي واشنگتن غيرقابل پيش بيني و در عين حال غير قابل اجتناب بود. قاهره كه از سه دهه قبل شاه كليد سازش و تسليم دولت هاي عرب در برابر تل آويو بود، ظرف كمتر از سه هفته به كابوسي وحشتناك براي غرب مبدل شده است.
به گزارش کیهان، با تشديد اعتراضات در مصر و به لرزه درآمدن پايه هاي حكومت متحد استراتژيك آمريكا و رژيم صهيونيستي در منطقه، تحركات و توطئه هايي براي كم كردن از بار سنگيني اين شكست بزرگ آغاز شد. اين تحركات در قالب ايجاد ناآرامي در محور مقاومت طراحي و سوريه به عنوان نقطه آغاز اين روند انتخاب شد اما تلاش ها براي به هم زدن ثبات در سوريه به دليل محبوبيت بشاراسد به جايي نرسيد.
اما شايد مورد ايران را بتوان مهم ترين محور اين پروژه دانست كه به پيشنهاد يا شايد بتوان گفت دستور انجام آن بلافاصله با استقبال كروبي و موسوي مواجهه و با نامه هفته گذشته آنها عملا وارد فاز اجرايي شد. نامزدهاي ناكام و شورشي انتخابات سال گذشته در نامه خود به وزير دولتي كه بارها آن را كودتايي و غيرقانوني خوانده اند، براي آنچه «اعلام همبستگي با حركت هاي مردمي در منطقه بويژه قيام آزاديخواهانه مردم تونس و مصر بر عليه حكومت استبدادي در كشور» مي خواندند، درخواست مجوز راهپيمايي كردند.
اطلاعات موثق كيهان حاكي است اين پروژه توسط تيم لندن نشين جرس- شامل مهاجراني، جميله كديور و مسيح علي نژاد (موسوم به جوجه اردك زشت)- تلفني به كروبي و موسوي ديكته و پس از آن اجرايي شده است.
تيم جرس واسطه سرويس اطلاعاتي انگليس (MI6) و سيا با فتنه گران داخلي در ايران محسوب مي شود. درباره ميزان اميد واشنگتن به موفقيت اين پروژه شايد بهترين شاخص، گزارش روزنامه لس آنجلس تايمز از راهپيمايي باشكوه 22 بهمن در ايران باشد. اين روزنامه در گزارش خود از اين جشن باشكوه نوشت: مردم ايران با حضور خود در شهرهاي مختلف ايران علاوه بر گراميداشت سالگرد پيروزي انقلاب 1979، حمايت خود را از اعتراضات مردمي مصر و تونس نيز ابراز كردند. در اين تظاهرات ضد آمريكايي كه در آن رئيس جمهور ايران، محمود احمدي نژاد نيز به ايراد سخنراني پرداخت مردم با در دست داشتن پلاكاردها، پرچم ها، بالون هاي رنگي و عكس هاي آيت الله خامنه اي، علاوه بر شعارهاي ضد آمريكايي و ضد اسرائيلي از قيام مردم مصر نيز حمايت كردند و حسني مبارك را دست نشانده آمريكا خواندند.
اين گزارش در ادامه با اشاره به درخواست تظاهرات جداگانه از سوي سران فتنه نوشت: «ايراني ها همچنين با شعارهاي خود عليه موسوي و كروبي كه درخواست راهپيمايي در حمايت از مردم مصر كرده اند، به اين نكته اشاره داشتند كه مردم ايران حمايت همه جانبه خود را از قيام مردم مصر ابراز داشتند و ديگر نيازي به تظاهرات ديگري نيست. مردم در ميدان آزادي با در دست داشتن عكس هايي از اوباما و مبارك در كنار هم مخالفت خود را با مبارك ابراز داشتند و به مبارك «نه» گفتند».
اين گزارش همچنين نوشت: «محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري ايران هم در سخنراني خود گفت كه خاورميانه اسلامي جديد بدون دخالت آمريكا و اسرائيل به وجود آمده است».
اين گزارش با اشاره به تظاهرات مردم در حمايت از مردم مصر و تونس نوشت: «مردم ايران در روز جمعه با شعارهاي خود مخالفتشان را با برگزاري تظاهراتي جداگانه تاييد كردند بنابراين پيش بيني مي شود سناريوي اخير اپوزيسيون با شكست روبرو شود».
البته اين موضوع مانع از تلاش هاي كاخ سفيد براي رسيدن به حداقل نتيجه نشد و رابرت گيبس، سخنگوي كاخ سفيد و جو بايدن معاون رئيس جمهور آمريكا در اظهاراتي جداگانه، رسماً از موسوي و كروبي اعلام حمايت كرده و از تهران خواستند به آنها مجوز راهپيمايي بدهد. در حالي كه مقامات رسمي واشنگتن در اظهارات خود رسماً از فتنه گران حمايت مي كنند، رسانه هايي مانند بي بي سي و سايت هاي زنجيره اي از لندن وظيفه پوشش و حمايت رسانه اي از اين پروژه را برعهده گرفته اند.
در پايان بايد گفت درخواست مجوز راهپيمايي از سوي مهره هاي داخلي فتنه آمريكايي-انگليسي در حالي است كه عملكرد آنها و معدود هواخواهانشان در گذشته- بويژه شعار معروف آنان در حمايت از رژيم صهيونيستي (نه غزه نه لبنان)- به خوبي نشان دهنده ميزان صداقت آنها در ادعاي حمايت از مردم انقلابي و ضدآمريكا و اسرائيلي مصر است.
اين حركت مذبوحانه كه از همان ابتدا نيز محكوم به شكست بود در حالي سعي مي كند بار ديگر غربگرايان را در محور توجهات قرار دهد كه غرب گرايي در منطقه در حال دفن شدن است و از سرنوشت يكي از مهره هاي اصلي آمريكا در منطقه يعني مبارك، به عنوان آخرين ميخ به تابوت غرب گرايي مي توان نام برد. اين امر بدون ترديد به جاي آنكه به غربگرايان در ايران روحيه بدهد آنها را بهت زده و شوكه كرده است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3157&tab=rooz