نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
عذرخواهي وزير راه سابق از نمايندگان مجلس


تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۳۸۹

سرپرست وزارت راه و ترابري گفت: مشكل واجدان شرايط مسكن مهر از كارمندان وزارت راه و ترابري درسراسر ايران را برطرف خواهم كرد.
به گزارش کیهان، علي نيكزاد در مراسم توديع حميد بهبهاني و معارفه خود به عنوان سرپرست وزارت راه و ترابري، اذعان داشت: وزارت راه را كم و بيش مي شناسم، راه در توسعه و عمران كشور تأثيرگذار است و در واقع، ارتباطات الفباي توسعه هر كشور است.
وي افزود: وزارت راه و ترابري وظيفه توسعه دادن كشور را بر عهده دارد، بنابراين همه بايد دست به دست هم دهيم تا مسئوليت خطير وزارت راه در راستاي توسعه كشور پيش رود.
سرپرست وزارت راه با بيان اينكه امكان توسعه هيچ استاني بدون فرودگاه مقدور نيست، اذعان داشت: تجربيات مفيد و ارزشمندي در وزارت راه و ترابري وجود دارد و مدنظر است كه از تمامي اين تجربه و فرصت ها براي توسعه و آباداني كشور استفاده شود.
نيكزاد با بيان اينكه بايد دست به دست يكديگر داده و تلاش كنيم تا كشور پيشرفت روزافزون داشته باشد، تصريح كرد: از اعتماد رئيس جمهور براي واگذاري اين پست به اينجانب سپاسگزارم؛ اين مسئوليت سنگين بر دوش ما نهاده شده است و بايد براي اعتلاي كشور گام برداشته و اعتمادها را پاسخ گوييم.
عذرخواهي بهبهاني از نمايندگان
حميد بهبهاني وزير سابق راه و ترابري در جلسه توديع خود گفت: از نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي به علت عدم حضور در مجلس عذرخواهي مي كنم و نمايندگان بدانند حاضرنشدن اينجانب در جلسه استيضاح خود به معناي بي اعتنايي به نمايندگان نيست. وي اظهار داشت: به سرپرست جديد وزارت راه و ترابري صميمانه تبريك مي گويم و اينجانب پس از اين توفيق، همكاري با دولت به عنوان مشاور رئيس جمهور در حمل و نقل و ترافيك را خواهم داشت.
مشاور رئيس جمهور در امور حمل و نقل ضمن ارايه گزارش عملكرد 5/3 ساله خود در وزارت راه و ترابري، خاطرنشان كرد: در اين وزارتخانه نه تنها در حوزه هاي فني و تخصصي توفيقات مطلوبي كسب شد بلكه در بخش هاي غيرفني نظير امور فرهنگي، ستاد اقامه نماز و روابط عمومي ها مقامات بسزايي بين ديگر ارگان هاي دولتي حاصل شده است.
وي با بيان اينكه از ابتداي انقلاب اسلامي تاكنون بدون محاسبه سرپرست فعلي وزارت راه، 14 وزير و سرپرست در وزارت راه خدمت كرده اند، اظهار داشت: متوسط خدمت هر مسئول و وزير در وزارت راه و ترابري 2/2 سال بوده است كه اين رقم فاجعه است.
وزير سابق راه و ترابري ضمن بيان اينكه سه وزير به علت سوانح هوايي و مسايل مرتبط با آن استيضاح شده اند، تصريح كرد: همچنين يك وزير راه و ترابري در سانحه هوايي جان خود را از دست داد و خون خود را به انقلاب هديه كرد و بنده از همين جايگاه براي وي «شهيد دادمان و همچنين شهيد كلانتري» درخواست آمرزش مي كنم.
بهبهاني با بيان اينكه طي 5/2 سال فعاليت وي 82 فروند هواپيما به ناوگان هوايي كشور افزوده شد، خاطرنشان كرد: هم اكنون 214 فروند هواپيما در ناوگان هوايي كشور فعال است و 50 درصد از هواپيماهاي شرقي از ناوگان هوايي كشور خارج شدند و تا اوايل سال آينده همگي اين هواپيماهاي شرقي از ناوگان خارج سازي مي شوند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3166&tab=rooz