نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
با دقت در نشانه هاي ظهور، خود را براي فتنه هاي آخرالزمان آماده كنيم


تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۳۸۹

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، 'محمود مطهري نيا' كه در خبرگزاري جمهوري اسلامي سخن مي گفت، علت تاخيردر ظهور امام زمان (عج) را آماده نبودن مردم دانست و گفت: اگر زماني برسد كه ما به طور جدي و واقعي طالب ظهور باشيم، خداوند در اين امر تعجيل خواهد فرمود.
وي يادآوري وجود 7000 هزار روايت درباره موضوع ظهور گفت: در هيچ موضوعي به اندازه موضوع مهدويت و ظهور، روايت وجود ندارد و تعابيري كه حضرت اميرالمومنين علي(ع) در مورد دوران ظهور بيان كرده اند، در نهايت وضوح است.
مطهري نيا گفت: در هنگام تحقيق براي تاليف كتاب 'امام علي و امام مهدي' به روايتي رسيدم كه چند سال بعد و پس از حوادث 11 سپتامبر معناي آن برايم روشن شد.
وي افزود: در روايتي آمده است كه روزي مي رسد كه غربي ها بر پنج رود شما يعني سيحون، جيحون، دجله، فرات و نيل مسلط مي شوند كه هم اكنون مي بينيم كه غرب بر چهار رود از پنج رود مذكور دست يافته است.
اين استاد دانشگاه، مجموعه روايات مربوط به علائم ظهور را علائمي به منظور راهنمايي شيعيان براي انجام صحيح وظايف خود در آستانه بروز فتنه هاي مقارن ظهور دانست و گفت: مثلا در روايات داريم كه وقتي فلان حادثه واقع شد براي يك سال خود آذوقه تهيه كنيد يا اينكه وقتي سفياني به قصد تملك ثروت هنگفتي وارد منطقه شد، شما وارد اين درگيري نشويد و مطمئن باشيد كه آسيبي به شما نخواهد رسيد.
وي افزود: اگر مسوولان ما به اين روايات اعتقاد داشته باشند، بايد براي حوادث مذكور برنامه ريزي كنند و استراتژي مناسب را با استفاده از احاديث مذكور طراحي كنند تا بتوانيم از هر بحراني سلامت خارج شويم.
عضو هيات تحريريه موسسه موعود، يقين به علم غيب و علم به آينده معصومين، افزايش اميد به نزديكي ظهور، شناسايي جايگاه خود در نقشه هستي، آمادگي براي مواجهه با آسيب ها و فتنه ها و ريشه يابي دقيق تر مشكلات و بحران ها را از فوايد بيان و دانستن نشانه هاي ظهور دانست.
وي با بيان اينكه از ميان 2000 نشانه ظهور بيش از 1900 نشانه محقق شده است، گفت: جهت يابي براي برنامه ريزي در بعد فردي و بعد كلان اجتماعي از جمله آثار بررسي نشانه هاي ظهور است.
مطهري نيا با بيان اينكه يقين دشمنان به نشانه هاي ظهور بيش از ماست، گفت: در اوايل پيروزي انقلاب اسلامي وقتي 'شيخ راغب حرب' از مبارزان فلسطيني توسط سربازان صهيونيست دستگير شده بود، يكي از محورهاي بازجويي او كه توسط خاخام هاي يهودي انجام شد، اين بود كه آيا آيت الله خميني همان مهدي موعود است كه شما منتظر او هستيد؟
وي با بيان اينكه يكي از محورهاي مهم بازجويي اسراي عراقي توسط امريكايي ها نيز موضوع مهدويت بوده است، افزود: از حدود 30 سال پيش، قدس و كعبه توسط دوربين هاي مداربسته كنترل مي شود تا دشمنان امام عصر(عج)، به محض اعلام ظهور وارد عمل شوند والا چه توجيهي دارد كه با وجود خوش خدمتي فراوان سران كشورهاي عربي براي امريكا، سالهاست كه امريكا ناوهاي خود را در منطقه تثبيت كرده و افزايش مي دهد جز اينكه دنبال چيزي هستند كه اقدام سريع و به موقع را مي طلبد؟
عضو هيات تحريريه موسسه موعود گفت: جالب است بدانيد كه سيا و موساد چندي پيش ماموريني فرستاده بودند تا مردم ايران را از لحاظ چهره و ساير ملاك ها بررسي كنند تا ببينند آيا مصداق سيد خراساني، يماني، شعيب بن صالح و بقيه شخصيت ها را مي توانند پيدا كنند يا نه؟
وي افزود: قرآن كريم مي فرمايد يهوديان به همان خوبي كه فرزندان خود را مي شناختند پيامبر اكرم (ص) را هم مي شناختند و امروزه نيز يهود به همان روشني امام زمان را هم مي شناسند و به دنبال شناسايي ياران ايشان هستند.
مطهري نيا گفت: در روايات داريم كه در آخرالزمان شخص، صبح مومن است اما نمي تواند تا شب، دين خود را حفظ كند و اينكه نگه داشتن دين در آخرالزمان از نگه داشتن گل آتش در دست سخت تر است.
اين پژوهشگر خاطرنشان كرد: بسياري از نشانه هاي ظهور در شش ماه تا يكسال منتهي به ظهور اتفاق مي افتد اما اين كه گفته شده هر صبح و شام در انتظار ظهور باشيد، به اين خاطر است كه هر چه به ظهور نزديك تر مي شويم، مجموعه اتفاقات به گونه اي است كه فرد در فتنه ها نمي تواند درست تصميم بگيرد لذا گفته اند به گونه اي خود را آماده كنيد كه هر لحظه آماده ظهور باشيد.
وي افزود: انساني كه خود را مهياي رويارويي نكرده باشد، آسيب مي بيند و برخي از رذايل اخلاقي ممكن است ما را در برابر امام زمان (عج) قرار دهد.
اين استاد دانشگاه، علت رواج برخي مكاتب انحرافي مهدويت را تقاضاي زياد براي اين موضوع و عرضه كم و در نتيجه عرضه كالاهاي فرهنگي تقلبي به جاي اصلي دانست و گفت: راه نجات خود و جامعه از اين انحرافات، افزايش شناخت و معرفت نسبت به امام زمان(عج) است و بايد از شاخص ها و علامت ها جنس اصلي را از بدلي بازشناخت.
وي گفت: يكي از شاخص هاي شناخت ياران امام زمان از مدعيان دروغين اين است كه ياران واقعي حضرت، هرگز مردم را به سوي خود دعوت نمي كنند و از آنها درخواستي ندارند اما مدعيان دروغين ضمن آنكه از اين راه به دنبال جلب مريد براي خود هستند ، گاهي مطالبات مالي و حتي جنسي از مريدان خود دارند.
اين استاد دانشگاه با تبريك آغاز ولايت حضرت ولي عصر گفت: چه خوب است كه در روزي كه سالروز امامت حضرت است، تصميم بگيريم كه روز جديدي را آغاز كنيم و با شناخت وظايف خود نسبت به امام زمان (ع)، تقوا نسبت به خدا و اطاعت از ولي خدا را سرلوحه كار خود قرار دهيم.
مطهري نيا گفت: اگر موانع و حجاب هاي ميان خود و امام زمان را از بين ببريم باران رحمت و كرامت حضرت شامل ما هم خواهد شد.
 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3179&tab=rooz