نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
لبيك رزمندگان فلسطيني به سيدحسن نصرالله براي آزادسازي سرزمين هاي اشغالي


تاریخ: ۱ اسفند ۱۳۸۹

گروه هاي مقاومت فلسطين در واكنش به اظهارات دبيركل حزب الله لبنان مبني بر تصرف اسرائيل در صورت حمله به لبنان آمادگي خود را براي پيوستن به جريان مقاومت اسلامي و آزاد كردن هر بخشي از سرزمين اشغال شده فلسطين اعلام كردند.
به گزارش خبرگزاري قدس، جنبش جهاد اسلامي فلسطين در واكنش به اظهارات «سيدحسن نصرالله» تاكيد كرد: مبارزان جنبش جهاد اسلامي فلسطين آمادگي كامل خود را براي پيوستن به جريان مقاومت جهت آزادي سرزمين اشغال شده فلسطين اعلام مي كنند.
«حاج ابوعماد الرفاعي» نماينده جنبش جهاد اسلامي فلسطين در لبنان در اين باره گفت، ملت فلسطين و همه ملت هاي عربي و اسلامي با افتخار به سخنان اخير سيدحسن نصرالله كه در آن از مجاهدان اسلامي خواسته براي آزادي منطقه الجليل (شمال سرزمين اشغالي) آماده باشند مي نگرند.
الرفاعي با اشاره به اينكه جنبش جهاد اسلامي فلسطين به همراه ملت فلسطين به گفتار و رفتار سيد مقاومت - سيدحسن نصرالله - اطمينان كامل دارند و وي را صاحب وعده صادق مي دانند، تصريح كرد: ما به مقاومت اسلامي و سيد آن و توانمندي مردان آن براي وفا به هرگونه وعده اي اطمينان كامل داريم.
نماينده جنبش جهاد اسلامي فلسطين در لبنان آمادگي ملت فلسطين در همه اردوگاههاي آوارگان فلسطيني براي بازگشت و اسكان در هر بخش آزاد شده از سرزمين فلسطين و دفاع از آن را اعلام كرد.
فتحي حماد وزير كشور منتخب فلسطين نيز در اين باره گفت: ملت فلسطين هماهنگ و همدوش ياران مقاومت براي مقابله با تهديدات رژيم صهيونيستي آماده است.
وي افزود: ملت فلسطين با اتحاد و همبستگي راه جهاد و مقاومت را ادامه مي دهد و اكنون به هم مژده مي دهيم كه زوال و نابودي صهيونيست ها نزديك است.
اين عضو حماس از ملت فلسطين خواست كه براي شكست توطئه هاي دشمن صهيونيستي وحدت كلمه و اتحاد خود را در مقابل تهديدهاي رژيم صهيونيستي مبني بر تحميل جنگي ديگر در اين منطقه حفظ كنند.در همين رابطه «بنيامين نتانياهو» نخست وزير رژيم صهيونيستي تنها ساعاتي پس از سخنان سيدحسن نصرالله مبني بر اينكه اگر جنگي بر لبنان تحميل شود از فرماندهان مقاومت مي خواهد كه مناطقي از فلسطين اشغالي را به تصرف خود درآورند وحشت زده تلاش كرد آرامش را به يهوديان ساكن سرزمين هاي اشغالي برگرداند.
وي اظهار داشت: نصرالله تهديد خود را عملي نخواهد ساخت و صرفا خواهان ايجاد وحشت است.
از سوي ديگر در پي سخنان سيدحسن نصرالله در مورد انتقام گرفتن خون شهيد عماد مغنيه و ساير شهداي مقاومت اسلامي، رژيم صهيونيستي سفارت خود در آنكارا و كنسولگري خود در شهر اسلامبول را تعطيل كرد. اين رژيم پيشتر نيز چهار سفارتخانه خود در كشورهاي مختلف را تعطيل كرده بود و به شهروندان خود توصيه كرده بود نهايت محافظت از خود را در پيش بگيرند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3258&tab=rooz