نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
فردا، جمعه خشم شيعيان عربستان است


تاریخ: ۱۲ اسفند ۱۳۸۹

به گزارش فارس، به نقل از شبكه خبري "راصد "، يك گروه از جوانان استان الاحساء از مردم خواستند در تجمع صلح‌آميزي كه فردا جمعه در اعتراض به اقدام مقامات سعودي در بازداشت شيخ "توفيق العامر " روحاني برجسته شيعه عربستان برگزار مي‌شود، شركت كنند.

مقامات سعودي يك‎شنبه گذشته شيخ العامر را به دليل دعوت به تشكيل نظام مشروطه و رفع تبعيض نژادي در عربستان در خطبه‌هاي نماز جمعه مسجد شهر هفوف استان الاحساء بازداشت كردند.

اين گروه گفتند كه درصدد برگزاري تحصن صلح‌آميز پس از نماز جمعه فردا در برابر مسجد ائمه بقيع در كنار نزديك قبرستان هفوف هستند كه شيخ العامر امام جماعت اين مسجد است.

اين گروه در حمايت از شيخ العامر صفحه‌اي را در شبكه اجتماعي فيس‌بوك با عنوان "روز خشم جوانان الاحساء براي آزادي شيخ توفيق العامر " باز كردند كه در آن تاكنون بيش از 200 نفر شركت كردند.

اين در حالي است كه مردم شهرك العواميه در استان القطيف عربستان نيز قرار است فردا در حمايت از شيخ العامر راهپيمايي مسالمت‌آميز داشته باشند و خواستار آزادي وي شوند.

گروه‌هايي كه مردم را دعوت به برگزاري اين تظاهرات كردند، گفتند كه: اين تكليف شرعي و اخلاقي ما است كه از شيخ العامر دفاع كنيم.

شهرهاي القطيف، العواميه و صفوي در روزهاي گذشته شاهد تظاهرات مردمي بودند كه خواستار آزادي زندانياني شدند كه سال‌ها است بدون محاكمه در حبس به سر مي‌برند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3423&tab=rooz