نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
كلينتون: تحميق مردم آمريكا خوب است اما نه تا اين حد!


تاریخ: ۱۷ اسفند ۱۳۸۹

بي اعتنايي مطلق رسانه هاي آمريكايي به تحولات جهاني و پرداختن به سرگرمي و مسائل حاشيه اي، اعتراض هيلاري كلينتون را هم برانگيخت.
به گزارش کیهان، وي در نشست كميته روابط خارجي مجلس سنا شبكه ها و رسانه هاي آمريكايي را مورد خطاب قرار داد و گفت به جاي پرداختن به مسائل بيهوده و حاشيه اي، به مردم آمريكا بگوييد در جهان چه خبر است.
اين رويكرد انتقادي و پرخاشگرانه نسبت به رسانه ها در حالي است كه هيئت حاكمه آمريكا به ويژه پس از شكست در جنگ هاي افغانستان و عراق از يك سو و بحران اقتصادي شديد از سوي ديگر، راهبرد غير سياسي كردن رسانه ها و شبكه هاي تلويزيوني را پيشه كردند. با اين حال اكنون به نظر مي رسد همين سياست سرگرم سازي افكار عمومي آمريكا، براي كاخ سفيد دردسر ساز شده و زمامداران آمريكا به درستي فكر مي كنند مردم اين كشور از تحولات مهم جهاني به ويژه اتفاقات خاورميانه و شمال آفريقا عقب مانده اند.
در چنين شرايطي بود كه هيلاري كلينتون رسانه هاي آمريكايي را مورد خطاب و سرزنش قرار داد. گزارش راديو فردا حاكي است: بي اعتنايي حيرت انگيز شبكه هاي تلويزيوني آمريكايي به رخدادهاي مهم خاورميانه موجب واكنش جدي كلينتون شد كه در مجلس سنا گفت در حالي كه شبكه الجزيره در نظرسنجي ها پيشتاز است ولي شبكه هاي ما در آمريكا دارند به عقب باز مي گردند. خانم كلينتون با اشاره به وضع رقت بار برنامه هاي خبري شبكه هاي آمريكايي گفت اينجا يك ميليون تبليغ دائم وسط خبرها پخش مي شود و وقتي هم گويندگان را مي بينيد، آن ها صرفاً سرهايي هستند كه دهانشان مشغول حرف هاي حاشيه اي و غير خبري است.
راديو فردا افزود: شبكه سي .ان.ان كه در داخل آمريكا پخش مي شود با بخش جهاني سي .ان.ان تفاوت زيادي دارد و مجريان شبكه در شعبه اصلي آمريكايي آن نيز تحت تأثير شبكه هاي داخلي آمريكايي، به مسايلي كه حاشيه اي به نظر مي رسد، مشغول مي شوند. قريب به اتفاق شبكه هاي خبري آمريكايي حالت سرگرمي گرفته اند و بخش چشمگيري از برنامه هاي خبري آن ها، نيز، افزون بر برنامه هاي ديگرشان، بر مسايلي مانند زندگي هنرمندان و چهره هاي ديگري كه به دلايلي مشهور مي شوند تمركز يافته است.
اين رسانه آمريكايي درباره شعور شهروندان كشور متبوع خود نيز اعلام كرد: هنگامي كه نبرد آمريكادر عراق شروع شد، آمريكاييان بسياري كه حتي عزيزانشان مي بايست راهي اين جبهه شوند، نمي دانستند كه عراق در كجا قرار دارد و از مسايل مربوط به اين بخش از جهان به شدت ناآگاه بودند.
    
  

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3504&tab=rooz