نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
سناريوي مشترك آمريكا و عربستان عليه انقلاب يمن


تاریخ: ۲۹ اسفند ۱۳۸۹

به گزارش فارس، "محمد بخيتي " در گفتگو با شبكه خبري العالم اظهار داشت: هدف از سناريوي آمريكايي - عربستاني جايگزين كردن سرلشكر علي محسن احمر فرمانده نيروهاي منطقه شمال غرب يمن، كه دستانش به خون ملت آلوده است؛ با علي عبدالله صالح ديكتاتور كنوني است.

وي با خطرناك توصيف كردن اين سناريو نسبت به عملي شدن آن هشدار داد و تأكيد كرد: آمريكا و عربستان در صددند با اجراي اين سناريو به تثبيت وضعيت سياسي كنوني يمن از طريق جايگزين كردن چهره هاي جديد مبادرت كنند.

بخيتي پيش بيني كرد: علي محسن الاحمر براي عملي كردن اين نقشه به تظاهرات كنندگان بپيوندد تا خود را به عنوان يك قهرمان جلوه دهد.

اين مخالف دولت يمن با اشاره به دخالت نظامي آمريكا در شهر عدن و منطقه مرزي حرض مابين دو كشور عربستان و يمن، با هدف اجراي سناريوي مزبور، افزود: اين طرح با بيداري مردم يمن و مقابله نيروهاي ملي آن به ويژه جنبش حراك جنوبي و حوثي ها در شمال كشور، با شكست مواجه خواهد شد.

بخيتي تأكيد كرد كرد:پس از كشتار جمعه گذشته (27 اسفند) تظاهركنندگان يمني در شهرهاي صنعا و تعز كه به شهادت دهها و زخمي شدن صدها تن انجاميد؛ مردم بحرين بر سرنگوني رژيم علي عبدالله صالح رييس جمهور ديكتاتور اين كشور مصمم تر شده اند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3666&tab=rooz