نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
شكست سنگين حزب ساركوزي در دور دوم انتخابات محلي


تاریخ: ۸ فروردين ۱۳۹۰

به گزارش فارس به نقل از نشريه فرانسوي "فرانس اينفو "، بر اساس نتايج دور دوم انتخابات محلي فرانسه كه روز گذشته در اين كشور برگزار شد، حزب حاكم جنبش براي اتحاد مردمي (UMP) به رهبري "نيكلا ساركوزي " با كسب 20 درصد آراء در برابر حزب سوسياليست فرانسه شكست سنگيني را متحمل شد.

بر اساس اين گزارش، حزب سوسياليست فرانسه در دور دوم انتخابات محلي موفق شد با كسب حدود 36 درصد آراء (35,74%) بر حزب متبوع ساركوزي و حزب راست افراطي جبهه ملي فرانسه به رهبري "مارين لوپن " كه تنها 11.6 درصد آراء را به خود اختصاص داده بود، برتري يابد.

اين در حالي است كه طبق اين گزارش، تنها نيمي از فرانسويان واجد شرايط در اين انتخابات شركت كردند كه رقمي پايين براي اين كشور به شمار مي‌رود به گونه‌اي كه ميزان آراء ممتنع در اين انتخابات به بالاترين حد خود رسيده و ركورد 55.03 درصد را به خود اختصاص داده است.

شكست سنگين حزب ساركوزي در انتخابات محلي اين كشور پس از آن صورت گرفت كه عده زيادي از اعضا و طرفداران حزب حاكم فرانسه در آستانه انتخابات جذب جبهه ملي شدند.

انتخابات محلي در فرانسه اهميت چنداني ندارد اما شكست سنگين حزب ساركوزي در اين انتخابات در شرايطي كه تنها يك سال به انتخابات رياست جمهوري اين كشور باقي مانده، شاخصي مهم براي ارزيابي محبوبيت احزاب و پيش‌بيني آينده و سرنوشت آنها محسوب مي‌شود.

بر اساس نتايج تازه‌ترين نظرسنجي صورت گرفته در فرانسه، هم‌اكنون 71 درصد از فرانسويان از رئيس‌جمهور كشورشان ناراضي‌اند.

شهروندان فرانسه سياست‌هاي ساركوزي در مقابله با بي‌عدالتي، بيكاري و ناامني در جامعه ظرف سه سال اخير را "بسيار بد " مي‌دانند و كارنامه وي را سياه ارزيابي مي‌كنند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3708&tab=rooz