نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ذوق زدگی بی بی سی از مستند جنجالی


تاریخ: ۱۶ فروردين ۱۳۹۰

به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق، شبکه بی بی سی فارسی شب گذشته (دوشنبه شب) پس از پخش گزارشی از مستند "ظهور بسیار نزدیک است" که به تازگی از سوی یک جریان انحرافی در ایران منتشر شده، به گفتگو با مهدی خلجی که وی را پژوهشگر انستیتو مطالعات خاورنزدیک واشنگتن معرفی میکرد، پرداخت.

کازشناس بی بی سی در بخشی از سخنان خود با استناد به توزیع "مستند ظهور نزدیک است" بدون اینکه اشاره ای به جریان انحرافی حامی این مستند داشته باشد، مدعی شد که القای نزدیک بودن ظهور نشان دهنده این است که مقامات ایران توان توجیه رفتارهای داخلی و خارجی خود را ندارند!

این استدلال شبکه دولتی انگلیس به خوبی مشخص می کند که جریان انحرافی حامی این مستند به خوبی توانسته خوراک مورد نیاز رسانه های معاند را فراهم کرده و با این اقدام خود نه تنها بهانه ای برای ضربه زدن به دولت بلکه بهانه مورد اتهام قرار گرفتن نظام اسلامی را فراهم کرده است.

متاسفانه این جریان انحرافی در بخش هایی از دولت نیز رسوخ کرده و به همین دلیل تاکنون دولت هیچ واکنشی به این مستند نشان نداده است.

مستند "ظهور بسیار نزدیک است" که اخیرا توسط یک جریان مشکوک و انحرافی تولید و توزیع شده است، برای شخصیت های آخرالزمانی ذکر شده در برخی روایات مانند سید خراسانی، سید یمانی، شعیب ابن صالح، سفیانی و دجال مصادیقی از شخصیت های سیاسی ایران و جهان مشخص کرده و برای ظهور امام زمان(عج) زمان مشخص کرده است.

این مستند با واکنش علما و شخصیت های مختلف فرهنگی و سیاسی از جمله  آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله سیستانی مواجه شده است.
 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3753&tab=rooz