نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
سخنگوي رسمي دولت عراق: اعضاي منافقين تا پايان سال از خاك عراق پاكسازي مي شوند


تاریخ: ۲۴ فروردين ۱۳۹۰

دولت عراق با تعيين ضرب الاجلي اعلام كرد گروهك تروريستي منافقين بايد تا پايان سال 2011 خاك اين كشور را ترك كند.
به گزارش کیهان، «علي الدباغ» سخنگوي رسمي دولت عراق در بيانيه اي اعلام كرد كه هيات وزيران تصميم گرفت تا بر تعهدات قبلي اش در خصوص پايان دادن به حضور اعضاي گروهك تروريستي منافقين تا نهايتا اواخر سال جاري تاكيد كند.
وي گفت: هيات وزيران تاكيد كرده است كه براي اخراج اعضاي اين گروهك تروريستي از تمامي ابزارها از جمله ابزارهاي سياسي، ديپلماتيك، همكاريهاي سازمان ملل و سازمانهاي بين المللي با درنظر گرفتن خواسته هاي اعضاي اين گروهك در انتخاب كشوري كه خواهان اقامت در آن هستند، استفاده خواهد كرد.
اين تصميم دولت عراق پس از آن صورت گرفت كه جمعه هفته گذشته، نيروهاي عضو گروهك تروريستي منافقين با ارتش عراق درگير شده كه در اثر آن برخي از اعضاي اين گروهك به هلاكت رسيدند.
«رامين مهمانپرست» ديروز در نشست هفتگي خود با خبرنگاران داخلي و خارجي در پاسخ به سؤالي در رابطه با دستور دولت عراق براي اخراج اعضاي گروهك تروريستي منافقين از اين كشور گفت: اين گروهك علاوه بر جناياتي كه در داخل ايران داشته اند و 12هزار ترور را در پرونده خود ثبت كرده اند، جناياتي نيز در حق ملت عراق مرتكب شده اند كه موجب نفرت آنها از اين گروهك شده است.
وي تصريح كرد: دولت عراق براساس قانون اساسي خود و احكام قضايي اين كشور و بر مبناي حقوقي عمل كرده است.
مهمانپرست به كشورهاي غربي مدعي حمايت از حقوق بشر توصيه كرد كه بهتر است دست از حمايت از اين گروهك تروريستي بردارند.
تمجيد از مستند
«ملاقات پشت ديوار اشرف»
حجت الاسلام رهبر با بيان اينكه اطلاع رساني درباره جنايات منافقين حق مردم است، با تمجيد از صداوسيما به دليل ساخت مستند «ملاقات پشت ديوار اشرف» از اين سازمان خواست تا مستند مذكور را مجددا روي آنتن سيما ببرد.
رئيس فراكسيون روحانيون مجلس شوراي اسلامي در گفت وگو با فارس با اشاره به مستند «ملاقات پشت ديوار اشرف» كه دوشنبه شب بعد از خبر 30:20 روي آنتن سيما رفته بود، گفت:اطلاع رساني به مردم حق آنها است و پخش مستند روز دوشنبه درباره منافقين بسيار عالي بود.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3847&tab=rooz