نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
هيلاري كلينتون: صداي امروز مصر نگران كننده است!


تاریخ: ۲۷ فروردين ۱۳۹۰

وزير خارجه دولت آمريكا براي چندمين بار طي 4 ماه گذشته نسبت به تكرار انقلاب اسلامي در كشورهاي اسلامي دستخوش انقلاب هشدار داد.
به گزارش کیهان، هيلاري كلينتون در نشست سالانه «آمريكا-جهان اسلام» كه از سوي موسسه بروكينگز واشنگتن برگزار شد، اظهار داشت: ايران و انقلاب سال 1979 آن يك روايت هشدار دهنده است. كشورهاي عربي نبايد راه انقلاب ايران را در پيش بگيرند.
وي همچنين گفت: كشورهاي عربي در خليج فارس و شمال آفريقا مراقب باشند در حين گذار به دموكراسي، به سرنوشت انقلاب اسلامي دچار نشوند كه آرمان هاي دموكراتيك آن با استبداد از بين رفت!
كلينتون اظهار داشت: نشانه هاي نگران كننده اي در مصر پس از بركناري سران آن ديده مي شود.
اظهارات آشفته وزير خارجه آمريكا عليه انقلاب اسلامي در حالي است كه پيش از آن، واشنگتن به مدت 25 سال و به واسطه كودتاي 28 مرداد 1332 از رژيم فاسد و خودكامه پهلوي حمايت كرد و پس از آن نيز علي الدوام طي 32 سال گذشته، از انواع توطئه ها و دشمني ها عليه ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي جانبداري نموده است.
درباره گزافه گويي كلينتون بايد اين را هم يادآور شد كه با وجود انقلاب عمومي در ايران با تدبير حضرت امام خميني «تاسيس جمهوري اسلامي» و «قانون اساسي» به رفراندوم عمومي گذاشته شد تا بطلان اظهارات گزافه اي نظير سخنان اخير وزير خارجه آمريكا به عنوان سند در سينه تاريخ ثبت شود.
قضاوت نسنجيده كلينتون درباره ايران و انقلاب اسلامي در حالي بود كه معاون وي (فيلو دي بل) در مجلس نمايندگان اين كشور گفت: سالهاست مردم ايران نسبت به سياست هاي دولت آمريكا بدبين هستند و ما نتوانسته ايم هيچ كاري براي تغيير و بهبود اين ديدگاه انجام دهيم.
به گزارش بي بي سي، معاون وزير خارجه آمريكا اضافه كرد: براساس اطلاعات به دست آمده، 80 درصد مردم ايران به شبكه ها و وبسايت هاي خارجي وابسته به ما اعتماد ندارند و اخبار و اطلاعات خود را صرفاً از رسانه هاي داخلي به دست مي آورند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3879&tab=rooz