نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
هدایتی: دیگر نمی مانم / دایی: درس عبرتي براي ديگران باشد


تاریخ: ۲۷ فروردين ۱۳۹۰

 حسين هدايتي، مالك تیم قعر جدولی استيل آذين که تقریبا سقوطش به لیگ دسته یک قطعی شده است، پس از ديدار جنجالي با پرسپوليس در گفت‌و‌گويي كوتاه با خبرنگاران از انحلال اين تيم و كناره‌گيري از ادامه رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی بی باک، وي در اين زمينه گفت: مسئولان هر كاري مي‌خواهند انجام دهند، جريمه‌مان كنند. ديگر حتي يك لحظه هم در اين فوتبال نمي‌مانم و از هم‌ اكنون انحلال استيل آذين را اعلام مي‌كنم.

هدايتي در پايان گفت: خداحافظ فوتبال، بخش خصوصي نباشد بهتر است.

گفتنی است ، حسين هدايتي مالك باشگاه استيل آذين پس از شكست 2 بر يك برابر پرسپوليس بيانيه‌اي صادر كرد به شرح زير است:

"پيروزي ناجوانمردانه‌اي كه امروز در فوتبال ايران رخ داد را به مسئولان فوتبال تبريك مي‌گويم. اين برد را با توجه به بحث‌هايي كه چند وقت پيش مبني بر حذف استيل آذين از يكي از بزرگان ورزش شنيدم تبريك مي‌گويم.

خداوند شاهد است اينجانب براي انجام وظيفه و تكليف به كشور عزيزم ايران تمام سعي و تلاشم خودم را كردم تا در اين 5 سال با تمام وجود و سرمايه كافي و خلوص نيت خودم را به جوانان نشان دهم. به همين دليل پا به عرصه ورزش گذاشتم تا پولي كه از زحماتم به دستم مي‌آيد صرف مسئله‌اي به جز ورزش نشود.

اكنون مي‌بينم دستان ناپاك نمي‌خواهند بخش خصوصي در فوتبال فعال باشد و بهتر است من هم ديگر نباشم و مي‌گويم خداحافظ فوتبال.

اميدوارم مديران و مسئولان ارشد جمهوري اسلامي ايران در سال جهاد اقتصادي كه فرمان بر توسعه بخش خصوصي داده‌اند دستان ناپاك را از فوتبال ما دور كنند و عدالت در فوتبال رعايت و برپا شود.

ضمن عذرخواهي از مردم شريف ايران و كساني كه ورزش و فوتبال جوانمردانه را دوست دارند از همه كساني كه در اين 5 سال من را همراهي كردند و اعضاي هيات مديره و مديران باشگاه و بازيكنان و خبرنگاراني كه بدون چشمداشت در كنار ما بودند از اين فوتبال خداحافظي مي‌كنم و عطايش را به لقايش مي‌بخشم و انحلال استيل آذين را اعلام مي‌كنم.

اگر بتوانم در جاهاي ديگر مخصوصا در زمينه اقتصادي و اجتماعي خدمت كنم مثل سرباز جمهوري اسلامي ايران در خدمت هستم. از همه حلاليت مي‌خواهم و اميدوارم خدا من را مورد لطف خود قرار دهد.

حسين هدايتي دولابي
سرباز جمهوري اسلامي ايران "


در همین راستا علي دايي پس از برتري 2 بر يك برابر استيل‌آذين در نشست خبري اظهار داشت: اول از همه بازيكنانم تقدير مي‌كنم. آنها بازي خوبي انجام دادند. در نيمه اول ما بازي خوبي انجام نداديم. البته سرتر از حريف بوديم اما در نيمه دوم موقعيت‌هاي زيادي براي گلزني داشتيم. در مورد آن صحنه گل هم بايد بگويم برويد فيلم مسابقه را ببينيد. سوشا مكاني چند بار توپ را از ميان پاهايش عبور مي‌دهد و بازيكنان ما را مسخره مي‌كند. بازي جوانمردانه واژه بزرگي است.

وي ادامه داد: يكي به من بگويد در آن صحنه چه اتفاقي افتاده كه سوشا مكاني مصدوم شد. او بعد از آنكه توپ را به بيرون و خود را به مصدوميت زد دايو به آن بزرگي را زد. اين درس عبرتي مي‌شود براي آنها كه مي‌خواهند ناجوانمردانه وقت‌كشي كنند و خود را بي‌مورد به مصدوميت مي‌زنند. در آن صحنه هيچ‌كس كاري با مكاني نداشت و خود را بي‌مورد به زمين زد.

دايي تأكيد كرد: ما بازي جوانمردانه را بد معنا مي‌كنيم. هركس خودش را به زمين زد نبايد توپ را به او تقديم كنيم. ديوانه نيستيم كه الكي توپ را به حريف تقديم كنيم. فيلم بازي را ببينيد مكاني چقدر حركات آكروباتيك انجام داد و دايو زد. آيا اين بازيكن مصدوم است. اگر مكاني مصدوم شده بود حق با شماست اما متأسفانه ايشان به شكل ناجوانمردانه خودش را به مصدوميت زد.

سرمربي پرسپوليس خاطرنشان كرد: دروازه‌بان حريف اگر مصدوم است روي زمين دراز بكشد و منتظر آمدن پزشك تيم باشد. او بعد از آن صحنه لگدهاي زيادي به بازيكنان ما زد. نوري دستش پر خون بود، سپهر حيدري لبش پاره شده بود. حسين بادامكي پايش آسيب ديده بود آيا اين معنايش بازي جوانمردانه است؟ مگر قرار است هر كس توپ را بيخود به بيرون زد آن را به حريف تقديم كنيم. اگر او واقعاً مصدوم شده بود من از شما عذرخواهي مي‌كردم اما گلر حريف خودش را بي‌مورد به زمين انداخت.

دايي افزود: به نظرم اين اتفاقي است كه باعث مي‌شود ديگر تيم‌ها بي‌مورد وقت تلف نكنند و بازي به بيراهه كشيده نشود.

دايي با اشاره به بازي بازيكنان استيل‌آذين در ديدارهاي قبلي گفت: من فيلم بازي‌هاي اين تيم را در مسابقات گذشته ديده‌ام. برخي از بازيكنان آنها در زمين راه مي‌روند اما امروز با غيرت و تعصب بازي مي‌كردند و مقابل پرسپوليس غيرت و تعصب‌شان متبلور شده بود اين هم از شانس ما بوده است. اين درس عبرتي خواهد شد كه كسي ديگر الكي وقت تلف نكند.

وي در مورد اينكه سياوش اكبرپور و حسين كاظمي نيز به سمت او حمله‌ور شدند، گفت: اين درست نيست. خداوكيلي به غير از سوشا مكاني هيچ‌كس به سمت من حمله نكرد. مكاني حتي به ذخيره‌هاي ما هم بي‌احترامي كرد. كاظمي و اكبرپور رفقاي من هستند و به من بي‌احترامي نكردند. فقط سوشا بود كه چنين كارهايي انجام مي‌داد. اگر فيلم‌هايش موجود باشد خواهيد ديد كه مكاني چه الفاظ ركيكي به كار مي‌برد.

دايي در مورد درگيري فيزيكي رحمان احمدي و سوشا مكاني در پايان مسابقه گفت: به احمدي فحش ناموسي داده شد. ديگر نمي‌دانم چه چيزي در اين مورد بگويم. بايد به مسائل بيرون از فوتبال كه اين چيزها است رسيدگي شود.
دروازه‌بان حريف الفاظ نامناسبي به كار مي‌برد. اين مسائل را بررسي كنيد. اگر مكاني مصدوم است چرا بعد از آن صحنه شيرجه به آن بلندي را مي‌رود. اگر هم واقعاً مصدوم بود مي‌توانست توپ را به زمين ما پرتاب كند. ما كه نمي‌توانستيم از زمين خود توپ را بر روي دروازه‌ آنها پرتاب كنيم. اشتباهات خود را توجيه نكنند. تقصير خودشان بود.

سرمربي پرسپوليس تاكيد كرد: مطمئن هستم پس از اين ماجرا حرف‌هاي زيادي در مورد من مي‌زنند اما حريف از نظر فوتبالي چه كاري كرد. به غير از شوت زندي در نيمه دوم و يك كاشته در نيمه اول كه به ديوار دفاعي ما خورد از نظر فوتبالي حريف چه كاري انجام داد. بازي جوانمردانه معنايش چيز ديگري است. خودت را به زمين مي‌اندازي تا وقت بكشي. ما اين چيزها را در بازي با عرب‌ها زياد ديده‌ايم كه هر وقت مي‌خواستند وقت را تلف كنند خودشان را زمين مي‌انداختند. مگر ما ديوانه بوديم كه بعد از آن همه فشاري كه آورديم توپ را بي‌مورد به حريف تقديم كنيم آن هم براي دروازه‌باني كه فيلم بازي مي‌كند.

دايي افزود: متأسفانه در فوتبال خشك و تر با هم مي‌سوزند. آنها خودشان را به مصدوميت مي‌زنند و بعد به ما لگد مي‌زنند.
وي در مورد حضورش در درگيري‌ها گفت: من مطمئن بودم بايد جلو بروم تا بازيكنان كمتر درگير شوند. بازيكنان ما بعد از گلزني شادي كردند. يكي به من بگويد بازيكنان حريف در وسط بازيكنان ما هنگام شادي چه مي‌كردند.
دايي ادامه داد: از كميته انضباطي مي‌خواهيم به اين مسائل رسيدگي كند. كاري كه آنها كردند اسمش را چه مي‌گذاريد؟ يك نفر به من بگويد.

سرمربي پرسپوليس در مورد داوري مسابقه گفت: سوشا مكاني به عالم و آدم فحش داد. اگر كارت قرمز مي‌گرفت اين اتفاقات شايد رخ نمي‌داد. من نمي‌خواهم درباره داوري حرف بزنم. شايد حرف شما درست است و بازي از دست داور خارج شده بود اما اگر من حرف بزنم مي‌گويند دايي فلان و بي‌سار گفت.

وي تأكيد كرد: ما بهترين داوران دنيا را داريم و من مخلص همه آنها نيز هستم. من بعد از بازي با استقلال در مورد داوري حرف زدم گفتند دايي دارد باختش را توجيه مي‌كند آن هم در حالي كه پنالتي به آن واضحي براي ما گرفته نشد. من در مورد رفيعي يكبار حرف زدم شما ديديد چه جنجالي به راه افتاد. من مخلص داوران هستم و در موردشان صحبت نمي‌كنم زيرا دوست دارم در كنار بازيكنانم تا زماني كه هستم حضور داشته باشم نمي‌خواهم از روي سكو بازي را تماشا كنم حوصله اين چيزها را ندارم همه داوران ما خوب هستند.

سرمربي پرسپوليس در مورد اينكه از امير قلعه‌نويي و پرويز مظلومي براي فصل آينده برنامه گرفته شده اما از او باشگاه پرسپوليس برنامه‌اي نخواسته گفت: من به اين مسائل كاري ندارم حدود يكي دو ماه ديگر با تيم قرارداد دارم. اگر باشگاه مرا نخواهد كه حرفي نيست اما اگر من را بخواهند من هم بايد فكرهايم را بكنم كه بمانم يا بروم. من اصلاً نگران نيستم مگر خودم به اين تيم آمدم به دنبال من آمدم و مرا آوردند. در پرسپوليس نصف پولي كه ساير باشگاه‌هاي كه خواهانم بودند به من دادند. من همواره گفته‌ام به اين تيم مديونم و براي مردم كار مي‌كنم و به آن افتخار مي‌كنم.

دايي يادآور شد: چشم‌داشتي نداشته‌ام ضمن اينكه قرار نيست فقط در پرسپوليس باشم مي‌توانم در تيم‌هاي ديگر هم مربيگري كنيم. حتي اگر تيم‌هاي ديگر نيز ما را نخواهند به كارهاي ديگرم مي‌پردازم.

وي در مورد ملاقاتش با كي‌روش گفت: من بارها گفته‌ام كه هرجا بخواهم كار كنم به عنوان نفر اول مربيگري هستم. من عاشق تيم ملي هستم و هر كمكي كه از دستم بربيايد براي تيم ملي مي‌كنم. با كي‌روش حرف زدم اما فقط به عنوان مربي اول در مربيگري كار مي‌كنم اما به طور غير مستقيم در خدمت تيم ملي هستم.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3890&tab=rooz