نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
بدهكار 1200 ميليارد توماني خريدار پژوي رئيس جمهور نيست


تاریخ: ۲۸ فروردين ۱۳۹۰

پايگاه اينترنتي رجانيوز بخشي از خبر خود درباره يك بدهكار بانكي را كه حاضر نيست بدهي 1200ميليارد توماني خود را به سيستم بانكي بپردازد اصلاح كرد.
به گزارش کیهان، رجانيوز پيش از اين در خبري به نقل از هفته نامه 9 دي اعلام كرده بود بدهكار بانكي ياد شده، همان خريدار پژوي 504 رئيس جمهور است. سايت مذكور اما روز گذشته با تاكيد بر كلاهبردار بانكي ياد شده و ميزان بدهي وي اعلام كرد كه اين فرد نسبتي با خريدار خودرو ندارد. خودروي رئيس جمهور توسط سازمان بهزيستي به مزايده گذاشته شده بود.
اين پايگاه خبري با انتشار اين مطلب كه «بنابر اعلام سازمان بهزيستي خريدار خودرو، ارتباطي با بدهكار بانكي ياد شده ندارد نوشت: «پيگيري هاي بعدي رجانيوز پاسخ بهزيستي را تاييد كرد و نشان داد خريدار خودرو با فردي كه رجانيوز در خبر خود به عنوان پنجمين بدهكار بزرگ به شبكه بانكي كشور معرفي كرده بود، تفاوت دارد.»
رجانيوز مجددا تاكيد كرده كه بدهكار 1200ميليارد توماني، صاحب 30 تا 34 درصد دو بانك تازه تاسيس گردشگري و سامان، است.
اين پايگاه خبري همچنين از قول احمد اسفندياري رئيس بهزيستي نوشت: «به پيشنهاد سازمان بهزيستي و با همت دولت خدمتگزار و پيگيريهاي وزير محترم رفاه و تامين اجتماعي، طرح نهضت مسكن معلولان و مددجويان از سال 1389 براي ساخت 200 هزار واحد مسكوني براي معلولان و مددجويان در سه سال و با هدف حل مشكل مسكن در اين بخش آغاز شد. در سال 1389 عمليات اجرايي نزديك به 60 هزار واحد مسكوني پيش بيني شده آغاز شد. مشاركت عموم مردم و اهل خير در اجراي اين طرح بزرگ، از ابتدا در برنامه هاي سازمان براي تسريع در اجراي اين طرح قرار گرفت. با درخواست مجموعه وزارت رفاه از رئيس جمهور محترم و به منظور تبليغ غيرمستقيم طرح مسكن و ترغيب ساير اهل خير به مشاركت، رئيس جمهور موضوع را پذيرفتند و خودرو پژو ايشان در اختيار سازمان بهزيستي قرار گرفت تا در حراج خيريه بين المللي به فروش برسد. سازمان، از طريق سايت اينترنتي ايجاد شده، درخواستهاي افراد حقيقي و اشخاص حقوقي متقاضي از داخل و خارج كشور را دريافت كرد و ضمن بررسي دقيق هويت شركت كنندگان و قيمتهاي پيشنهادي آنان، برنده قانوني حراج را معين كرد. بعد از بررسي هاي لازم از مراجع ذيصلاح، شركتي كه مديرعاملي آن را آقاي دشتي، با سابقه شركت در كارهاي خير، به عهده دارد، به عنوان برنده مزايده مشخص شد. ضمن مراسمي در شهر آبادان- كه با همكاري منطقه آزاد اروند در كنار نمايشگاه خودروهاي كلاسيك برگزار شده بود- با تحويل سندهاي مربوط به معامله خودرو، تضمين هاي لازم دريافت و مبايعه نامه در حضور شهود و به صورت كاملا قانوني امضا شد. بعد هم كليد خودرو تحويل وكيل ايشان شد.»

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3898&tab=rooz