نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
هشدار نسبت به ادامه فاجعه انساني در ليبي


تاریخ: ۳۰ فروردين ۱۳۹۰

جمعيت امدادرساني پزشكي و غذايي ليبي درباره وقوع فاجعه انساني در اين كشور هشدار داد.
به گزارش واحد مركزي خبر، «سامي مصراتي»، عضو جمعيت امدادرساني ليبي دوشنبه به شبكه «العالم» گفت: بيشتر مناطق ليبي، به دليل حمايت محدود بين المللي، با كمبود شديد مواد غذايي، آب، دارو و تجهيزات پزشكي مواجه هستند. مصراتي به جامعه جهاني هشدار داد كه ممكن است جامعه ليبي با يك فاجعه انساني روبه رو شود. وي درباره اوضاع شهر محاصره شده مصراته نيز اظهار داشت، اين شهر در وضعيت فاجعه باري به سر مي برد.
مصراتي افزود: ذخاير سوخت در اين شهر تمام شده است، به طوري كه مردم زخمي ها را با پاي پياده و يا چهارپايان به مراكز درماني منتقل مي كنند. مصراتي از همه ملتهاي عرب و مسلمان و افراد خيرخواه جهان خواست به برادران خود در ليبي كمك كنند.
در همين حال، شبكه خبري «بي.بي.سي» نيز اوضاع شهر مصراته را بحراني توصيف كرد. ديگر فعالان بين المللي نيز نسبت به وقوع فاجعه انساني در اين شهر هشدار داده اند. برخي منابع شمار كشته ها در اين شهر بر اثر حمله نيروهاي قذافي را حدود 1000 نفر اعلام كرده اند. 80 درصد كشته شدگان غيرنظامي هستند. با اين حال، نيروهاي قذافي هنوز نتوانسته اند مصراته را از كنترل نيروهاي انقلابي خارج كنند.
«صلاح الدين» يكي از فرماندهان انقلابيون به شبكه «فرانس-24» گفت: از يك ماه پيش از ناتو خواسته ايم اين موضع (اشاره به موضع نيروهاي قذافي) را بمباران كند و حتي مختصات دقيق آن را هم داده ايم، اما ناتو كاري نكرده است.
اظهارات سيف الاسلام
به گزارش ايسنا، «سيف الاسلام» فرزند ديكتاتور ليبي اعلام كرد كه در مقابل معترضان كوتاه نمي آيد.
فرزند 38 ساله قذافي اظهار كرد: جهان بر پايه شايعات بي اساس و تبليغات وارد جنگ با ليبي شده است.
سيف الاسلام در گفته هاي خود اشاره كرد كه بهترين دوستانش به وي خيانت كرده اند.
وي همچنين افزود: «باراك اوباما»، رئيس جمهور آمريكا، هيچ فرقي با «جرج بوش» رئيس جمهوري سابق اين كشور ندارد.
بوش به بهانه وجود تسليحات كشتار جمعي، به عراق حمله كرد و اوباما نيز به بهانه حمايت از مردم، ليبي را مورد تهاجم نظامي قرار داد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=3934&tab=rooz