نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
حجت الاسلام و المسلمين صديقي: احمدي نژاد مريد مقام معظم رهبري است


تاریخ: ۳ ارديبهشت ۱۳۹۰

حجت‌الاسلام والمسلمين كاظم صديقي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري با بيان اينكه اساس نظام جمهوري اسلامي اسلاميت آن است و در رأس آن نايب امام زمان (عج) و يك فقيه جامع‌الشرايط و مرجع تقليد است، اظهارداشت: فقيه‌ جامع‌الشرايط به عنوان حاكم اسلامي هدايت اين مجموعه را بر عهده دارند.

وي بر همين اساس به قبل از آنكه حكومت اسلامي در كشور ايجاد شود اشاره و تصريح‌كرد: همه شيعيان در طول تاريخ طبق حكم فردي كه پرچم هدايت شيعه را به عنوان مرجع كل تشيع داشته عمل و آن را واجب شرعي مي‌دانستند.

اما‌م جمعه موقت تهران در عين حال به انقلاب اسلامي ايران اشاره كرد كه امام (ره) رهبر و بنيانگذار آن بودند و گفت: امام خميني (ره) يك مقام سياسي صرف نبودند بلكه مرجعي بودند كه در دوران حكومتي فرمانشان واجب و مشروعيت رئيس جمهور و قواي سه‌گانه به انتصاب امام (ره) انجام مي‌گرفت.

وي با بيان اينكه ما در دوره‌هاي مختلف مجموعه نظام را تحت پرچم و زير عنايت رهبري نظام مي‌دانيم، افزود: در اين مجموعه شهيد رجايي، رئيس جمهور متديني بود كه افتخار مي‌كرد مقلد امام (ره) است.

حجت‌الاسلام والمسلمين صديقي بر همين اساس آقاي احمدي‌نژاد را با همچون شهيد رجايي مقايسه كرد و يادآورشد: ما با همه وجود از احمدي‌نژاد در هر دو دوره حمايت و تبليغ كرديم چرا كه وي فردي متدين، ولايت‌پذير و گوش به فرمان رهبري بود.

وي تصريح‌كرد: علاوه بر اينكه احمدي‌نژاد متدين است مريد آقا هم است؛ قضيه اطلاعات و اين ناهماهنگي‌ها مقداري دشمن را جري كرد اما با هوشمندي كه در آقاي احمدي‌نژاد سراغ داريم انتظار مي‌رود كه وي در عمل تودهني بر همه كساني كه با نظام جمهوري اسلامي سر ستيز داشته و تحمل نظام ديني براي آنها مشكل است بزند.

امام جمعه موقت تهران با بيان اينكه انتظار مي‌رود آقاي احمدي‌نژاد مثل گذشته خط‌شكن باشند و آحاد مردم اين اعتماد را به وي داشته باشند كه مؤمن است،‌ اظهارداشت: نشانه ايمان احمدي‌نژاد ولايت‌پذيري وي است.

وي با تأكيد بر اينكه هركس ولايت پذير نباشد بايد در ايمان وي ترديد داشت، ادامه داد: انتظار ما از آقاي رئيس جمهور و همه قوا اين است كه اين مسئله را در عمل نشان دهند كه بي‌ چون‌وچرا مثل مردمي كه عاشق و گوش به فرمان رهبري هستند در اختيار ولي فقيه جامع‌الشرايط قرار دارند و ان‌شاء‌الله احمدي‌نژاد نيز به عنوان يك سرباز مثل هميشه در كنار آحاد مردم باشند كه به همين شكل نيز خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران بر همين اساس به بركناري مصلحي اشاره كرد و گفت: بركناري مصلحي اصلا به مصلحت كشور نبود اين تصميم به نفع آقاي احمدي نژاد نيز نبوده و بسيار سؤال برانگيز و به ضرر دولت و مايه اميد دشمنان بود چرا كه در اين شرايط منطقه نظام اطلاعاتي ما دچار خلل مي‌شد.

وي افزود: شرط اين است كه در رأس اطلاعات يك مجتهد باشد و اگر وي را بردارند خيلي مبهم و سؤال‌برانگيز خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمين صديقي در ادامه به القاي رسانه‌هاي خارجي براي حاكميت دوگانه در ايران اسلامي اشاره و اضافه‌كرد: خداوند دشمنان انقلاب را كور كرده چراكه ملت، دين و نظام ما را نشناختند و نمي‌دانند در جايي كه يك مرجع تقليد در رأس مخروط قرار گرفته القاي قدرت دوگانه اساسا معني و مفهوم و جايگاهي در ذهنيت شيعه و در تاريخ ما ندارد و در عمل نشان داده خواهد شد كه دشمنان از درك اين مسائل كاملا بيگانه هستند.

وي بابيان اينكه ما اميد آن داريم كه مسئولان مربوطه در قدم اول براي حفظ موقعيت خدمتي خود به گونه‌اي حركت نكنند كه دنيا به صورت چماق درآمده و بهانه داشته باشد، اظهارداشت: مردم شريفي كه با اخلاص، نظر و نياز به كسي خدمت كرده‌اند نبايد علاقه‌شان به مسئولان كمرنگ شود.

امام‌جمعه موقت تهران با تأكيد بر اينكه ما از خدا مي‌خواهيم كه مسئولان را در مسير ولايت‌پذيري قرار دهد، افزود: ‌ما اين انتظار را هميشه از مسئولان داشته و داريم.

وي درتوصيه به برخي از رسانه‌هاي حامي دولت خاطرنشان كرد: قطعاً رسانه‌ها بر اساس رسالت و امانت‌داري كه بر عهده دارند بايد همچون آيينه باشند چرا كه قلم مقدس بوده و خداوند به آن قسم خورده است از اين رو رسانه‌ها بايد بلندگوي حقايق و مصالح كشور باشند اگر در يك مجموعه از يك مسئولي نيز كار مبهمي سر زد رسانه‌ها بايد موضع هدايتي و پر كردن خلأها و همچنين از بين بردن بهانه‌هاي دشمن را داشته باشد.

وي در خاتمه گفت: انتظار ما از رسانه‌ها به ويژه رسانه‌هايي كه آب و رنگ ديني دارند و بر اساس آن شناخته مي‌شوند اين است كه به مردم اطمينان و اميد داده و هر نوع حركتي كه ايجاد ابهام و ترديد و شك در جامعه مي‌كند، را دور نمايند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=4011&tab=rooz