نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
اعتراف دستگيرشدگان در تلويزيون سوريه: براي ايجاد آشوب از بيگانگان پول مي گرفتيم


تاریخ: ۸ ارديبهشت ۱۳۹۰

تلويزيون سوريه اعترافات تعدادي از اعضاي گروهك تروريستي در درعا واقع در جنوب كشور را پخش كرد كه نشان مي دهد گروه هاي تروريستي در سوريه با دريافت سلاح و پول از كشورهاي خارجي در نظر دارند سوريه را به آشوب بكشند.
به گزارش کیهان، «مصطفي بن يوسف عياش» كه در شهر درعا زندگي مي كند در گفت وگو با تلويزيون سوريه اعتراف كرد كه از گروه هاي افراطي داخلي و كشورهاي بيگانه پول و سلاح دريافت مي كرده كه كشور را به آشوب و درگيري بكشاند.
تلويزيون سوريه همچنين اعضاي يك گروه تروريستي افراطي كه به سوي شهروندان تيراندازي مي كردند و نيروهاي پليس را هدف قرار مي دادند معرفي و در معرض نمايش قرار داد.
از اين افراد تعداد زيادي سلاح هاي خودكار تيربار و كلت هاي كمري و مقادير زيادي مهمات به دست آمده است كه تلويزيون سوريه اين تصاوير را پخش كرد.
افراد دستگير شده اظهار داشتند كه رهبران افراطي آنها كه عمدتا وهابي هستند به آنها دستور مي دادند كه شهروندان را بكشند.
اعضاي گروهك تروريستي اعتراف كردند كه در راستاي همين دستورات بود كه ما شهروندان بي دفاع و بي گناه را مي كشتيم و براي ما زن و بچه، پيرمرد و غيره فرقي نمي كرد.
رسانه هاي داخلي سوريه نيز اظهار داشتند كه دخالت هاي خارجي در حوادث اخير سوريه به ويژه در شهرهاي درعا، جيله، دوما و بانياس نشان مي دهد كه آمريكا، اسرائيل و برخي كشورهاي منطقه به دنبال ايجاد بي ثباتي در سوريه هستند.
نماينده دايم سوريه در سازمان ملل نيز گفت، رفتار برخي كشورها در قبال تحولات سوريه نشان مي دهد كه آنها به دنبال يك برنامه پنهان براي ايجاد ناآرامي و برهم زدن فضاي عمومي در سوريه هستند.
وي افزود، دولت سوريه بيش از هر دولت ديگري به فكر مردم كشورش است و برخي اظهارنظرها به خاطر دلسوزي و همراهي با مردم سوريه نيست بلكه براي ايجاد بي ثباتي در كشور است.
وزارت خارجه لبنان نيز با انتشار بيانيه اي هرگونه تصميم شوراي امنيت عليه سوريه را محكوم كرد.
وزيرخارجه لبنان گفت، دولت لبنان با هرگونه بيانيه يا تصميمي كه از سوي شوراي امنيت سازمان ملل عليه سوريه صادر شود مخالف است.
نبيه بري رئيس پارلمان لبنان نيز تاكيد كرد، ثبات سوريه براي خاورميانه ضروري است.
وي افزود، تلاش براي ايجاد فتنه و هرج و مرج در سوريه ممكن است آتشي در خاورميانه ايجاد كند كه قابل خاموش كردن نباشد.
آخرين خبرها از شهر درعا حاكي است كه تعدادي از غيرنظاميان در ناآرامي هاي اين شهر كشته و تعداد ديگري نيز مجروح شده اند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=4072&tab=rooz