نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
پیام احمدي نژاد به جشنواره بين المللي فرهنگي هنري خليج فارس


تاریخ: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۰

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست‌جمهوري، رييس‌جمهور امروز به مناسبت روز ملي خليج فارس در پيامي به جشنواره بين‌المللي فرهنگي هنري خليج‌ فارس، پاسداشت نام بلند خليج‌ فارس را به عنوان مظهر صلح و برادري وظيفه آحاد ايرانيان پاك‌نهاد دانست و با تقدير از برگزاركنندگان اين جشنواره اظهار اميدواري كرد دست‌اندركاران جشنواره خليج‌فارس با كوشش خستگي‌ناپذيرشان كاري را كه آغاز كرده‌اند در عرصه‌هاي بين‌المللي گسترش دهند و مايه روسياهي و پشيماني دشمنان هويت، تاريخ و فرهنگ درخشان ديني و ملي‎مان شوند.

متن كامل پيام محمود احمدي‌نژاد بدين شرح است:
بسمه تعالي
اهميت و جايگاه خليج هميشه فارس در شكل گيري فرهنگ و تمدن عظيم ايران و تاثير آن بر تمدن بشري چنان است كه بسياري از مورخان از اين پهنه نيلگون به عنوان "گاهواره تمدن " ياد كرده‌اند.

اگرچه تعداد كساني كه بر اين واقعيت هزاران ساله چشم بسته اند كم نيست، اما حقيقتي هم كه بر همگان آشكار است، آن‎كه اين خطه پهناور گنجينه‌اي ارزشمند از اسطوره‌ها، حماسه‌ها و آئين‌هاي ناب و ماندگار را از زمان هاي دور تا به امروز در خود جاي داده است؛ گنجينه‌اي كه تلاش براي صيانت از آن و پاسداشت نام بلند خليج فارس به‌عنوان مظهر صلح و برادري، وظيفه آحاد ايرانيان پاك‎نهاد است.

برگزاري نخستين جشنواره بين‌المللي فرهنگي هنري خليج فارس، فرصت و بستري است تا داشته‌هاي گران‎سنگ اين سرزمين كهن، از ظلم ستيزي و رشادت مردمانش در طول تمدن ديرپاي تاريخي تا پيام جهان‎شمول صلح و عدالت و برادري از سوي ايران اسلامي، بيش از پيش به جهانيان معرفي شود.

مطمئنم دستاوردهاي اين حركت ارزشمند مايه افتخار و بهره‌گيري نسل‌هاي آينده خواهد بود و فرزندان عزيز ايران در سراسر جهان با سرافرازي از آن ياد خواهند كرد؛ همچنان كه وجدان‌هاي بيدار بشري سر تعظيم در برابر تمام نيكي‌هايي كه از اين منطقه جوشيده، فرود خواهند آورد.

اين‎جانب از تمامي هنرمندان متعهد، مورخان، نويسندگان، دانشمندان، محققان و دست‌اندركاران برگزاري جشنواره تقدير مي‌كنم و اميدوارم با كوشش خستگي‌ناپذيرشان كاري را كه آغاز كرده‌اند به عرصه‌هاي بين‌المللي گسترش دهند و مايه روسياهي و پشيماني دشمنان هويت، تاريخ و فرهنگ درخشان ديني و ملي‌مان شوند. ان‎شاءالله
محمود احمدي‌نژاد

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=4117&tab=rooz