نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
خشم سران اسرائيل از امضاي توافقنامه فتح و حماس در مصر


تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰


مسئولان اسرائيلي در تلاشند به توافقنامه آشتي ملي ميان فتح و حماس در قاهره ضربه بزنند.
به گزارش کیهان به نقل از خبرگزاري ها، معاون وزير خارجه اسرائيل از اتحاديه اروپا خواسته از اعطاي كمك هاي مالي به دولت وحدت ملي فلسطين خودداري كنند.
اين مقام صهيونيستي معتقد است كه امضاي توافقنامه وحدت ميان فتح و حماس در قاهره جنبش حماس بخشي از دولت وحدت ملي خواهد بود و نبايد از اين جنبش حمايت كرد. قرار است فتح و حماس پس از امضاي توافقنامه قاهره، دولت آشتي ملي تشكيل دهند و سپس ظرف يك سال انتخابات پارلماني و رياست جمهوري برگزار شود.
با اين كه مردم در كرانه باختري و غزه از امضاي اين توافقنامه ابراز خوشنودي كرده اند ولي تل آويو آن را ضد منافع خود مي داند و رايزني هايي را در داخل و خارج اسرائيل براي به شكست كشاندن اين توافقنامه آغاز كرده است. براي نمونه، نظاميان رژيم صهيونيستي ظرف دو روز گذشته تعدادي از رهبران و فعالان گروه هاي مقاومت را بازداشت كرده است. به رغم ناخشنودي اسرائيل، ساكنان كرانه باختري و غزه به خيابان ها ريختند و امضاي توافقنامه قاهره را جشن گرفتند. پس از نماز جمعه در مسجد جامع رام الله، راهپيمايي مردمي بزرگي در اين شهر به راه افتاد و مردم براي اولين بار پرچم هاي وحدت را در دست گرفته و شعارهايي در حمايت از موضع جنبش حماس در قبال آشتي و پايبندي آن به راهكار مقاومت سر دادند و خواستار تسريع روند اجراي توافق آشتي شدند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=4208&tab=rooz