نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
بشار اسد: با حمايت مردم توطئه هاي دشمنان سوريه را خنثي كرديم


تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۰

رئيس جمهور سوريه تأكيد كرد، با حمايت مردم توطئه هاي خارجي در كشور را خنثي كرده ايم.
به گزارش کیهان، بشار اسد در ديدار با گروهي از جوانان كشور اظهار داشت، با حمايت مردم سوريه دخالت هاي بيگانه را در كشور خنثي كرديم و دشمنان نتوانستند اوضاع كشور را ناامن سازند.
وي افزود، ما به وقايع گذشته در سوريه با نگاه مثبت برخورد مي كنيم چرا كه برخي اشكال براي ما روشن شد و ما به حل و فصل آن مي پردازيم.
رئيس جمهور سوريه گفت، حمايت مردم از دولت سوريه باعث شد كه مشكلاتي كه وجود داشت به صورت مسالمت آميز حل و فصل گردد و هرگونه توطئه اي در نطفه خفه شود.
بشار اسد تصريح كرد، سياست هاي اقتصادي كه در دولت قبلي وجود داشت باعث نارضايتي مردم شده بود كه ما با دعوت از صنعتگران و اقتصاددانان تلاش كرديم مشكلات اقتصادي مردم هر چه سريع تر حل و فصل شود.
وي اظهار داشت، ما ظرف چند روز آينده دستوري را صادرخواهيم كرد تا در آن قيمت نفت براي كشاورزان و صنعتگران كاهش پيدا كند.
بشار اسد در بخش ديگري از گفت وگوي خود با جوانان تأكيد كرد، در مرحله بعد قوانين جديدي درباره توزيع عادلانه ثروت تصويب خواهيم كرد و مشكل جوانان از جمله مسكن و شغل را حل و فصل خواهيم كرد.
رئيس جمهور سوريه همچنين گفت، دستورات اجرايي درباره قانون تظاهرات مسالمت آميز به زودي صادر خواهد شد.
وي خاطرنشان كرد، اوضاع به طور تدريجي به وضعيت قبل باز خواهد گشت و ارتش از بسياري از مناطق عقب نشيني خواهد كرد و هرگونه اشتباهي از سوي نيروهاي امنيتي رخ داده باشد در نظر گرفته و مسبب آن مجازات خواهد شد.
وي به جوانان وعده داد كه مقدمات بازگشت دانشجويان اخراجي به دانشگاه ها فراهم خواهد شد. گفتني است دولت آمريكا پس از بي نتيجه بودن تلاش هايش براي دخالت در مسائل داخلي سوريه و به آشوب كشاندن اين كشور اعلام كرد تحريم هاي بيشتري عليه سوريه اعمال خواهد كرد.
كاخ سفيد با انتشار بيانيه اي اعلام كرد، در صورتي كه دولت سوريه تغييرات اساسي را در رويكرد خود در قبال معترضان نشان ندهد، تحريم هاي بيشتري را عليه اين كشور وضع خواهد كرد.
از سوي ديگر خبرگزاري رسمي سوريه سانا به نقل از يك منبع نظامي اعلام كرد اعضاي يك گروهك تروريستي در حومه شهر حمص دستگير شدند.
افراد دستگير شده اعتراف كردند كه با حمايت كشورهاي خارجي مأموريت داشتند معترضان سوريه را هدف گلوله قرار دهند و دولت سوريه را مسئول اين كشتار معرفي كنند.
اين افراد همچنين با يورش به منازل و مغازه هاي مردم و تخريب اموال عمومي سعي در خرابكاري و ايجاد آشوب داشتند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=4218&tab=rooz