نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
آيت‌ الله نوري همداني: دادگاه بين‌ المللي اسلامي تشكيل شود


تاریخ: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۰

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله نوري همداني ظهر امروز در ديدار مديران و فرماندهان بسيج راه‌آهن با مهم توصيف كردن حكومت در زندگي انسان‌ها اظهار داشت: حكومت در همه ابعاد سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي زندگي انسان تاثيرگذار است.
وي با بيان اينكه پيامبران همواره دعوت خود را از حكومت‌ها آغاز مي‌كردند، گفت: پيامبران در انجام رسالت خود هميشه درصدد بودند حكومت‌هاي فاسد را از بين برده حكومت صالحه را جايگزين كنند.
اين مرجع تقليد با اشاره به حديث ثقلين و حقانيت حكومت حضرت علي عليه السّلام بيان كرد: هدايت و ولايت تنها متعلق به اهل بيت عليهم السّلام است اما بعد از پيامبر صلّي الله عليه و آله و سلّم از اين مسير انحراف حاصل شد.
وي با اشاره به حوادث بحرين و ليبي و ديگر كشورهاي اسلامي گفت: در طول تاريخ چالش‌ها و تنش‌هايي بوده است كه نبايد نسبت به آنها بي‌تفاوت باشيم بلكه بايد با حساسيت آنها را دنبال كنيم.
آيت‌الله نوري همداني استبداد و استعمار را دو دليل عمده قيام ملت‌هاي آزادي‏خواه و مسلمان دانست و افزود: در اسلام حكومت سلطنتي باطل است و تنها حكومتي مشروع است كه در عين مشروعيت از سوي مردم نيز مقبوليت داشته باشد.
وي در ادامه با اشاره به كينه‌توزي غرب نسبت به اسلام و مسلمانان اظهار كرد: روحيه قيم‌مآبي و زياده‌خواهي همچنان در غرب وجود دارد و ما بايد دشمن را شناخته و در برابر آن مقاوم باشيم.
استاد حوزه علميه قم تصريح كرد: غرب همواره در طول تاريخ مي‎خواسته مسلمانان را زير سيطره خود گرفته منابع و فرهنگ ما را به غارت ببرد.
وي با بيان اينكه آل خليفه، آل سعود و آل نهيان ساخته دست غرب است، گفت: سردمداران اين حكومت‌ها دست‌نشانده و زير سيطره آمريكا و انگليس هستند.
آيت‌الله نوري همداني با جعلي خواندن رژيم صهيونيستي بيان داشت: پس از فروپاشي دولت عثماني، غرب درصدد تكه تكه كردن آن برآمد تا آسان‌تر آنها را ببلعد و منابع عظيم آن را به يغما برد.
وي ادامه داد: پس از جنگ جهاني اول نيز انگليس با جمع كردن صهيونيست‌ها از سراسر دنيا، ابتدا موضوع هولوكاست را درست كرد و بعد دولت جعلي اسرائيل را به وجود آورد.
اين مرجع تقليد با بيان اينكه آيت‌الله خامنه‌اي داراي برجستگي‌ها و امتيازات فراواني هستند، عنوان كرد: بايد قدر نعمت بزرگي چون حكومت اسلامي و نظام ولايي را بدانيم چراكه سبب بيداري ملت‌هاي جهان شده است.
وي مردمي بودن، اسلامي بودن و نفي استكبار و استبداد را سه شاخصه مهم قيام‌هاي اسلامي دانست و افزود: مردم كشورهاي اسلامي بايد بيدار بوده و با شجاعت و استقامت اين راه را ادامه دهند.
آيت‌الله نوري همداني با بيان اينكه دشمن درصدد مهره‌چيني در كشورهاي اسلامي است، گفت: اكنون غرب به اندازه‌اي مسلط بر اوضاع شده است كه مي‌خواهد سرنوشت مردم ليبي را مشخص كند.
وي با اشاره به فجايع انساني در بحرين اظهار داشت: مردم مظلوم بحرين به دادگاه لاهه براي دادخواهي شكايت مي‌برند ولي آنها آل خليفه را حمايت مي‌كنند.
استاد حوزه يادآور شد: چرا ما مسلمانان همانند غرب و آمريكا نبايد با يكديگر متحد شده و ناتو و دادگاهي براي حمايت از مظلومان و مسلمانان داشته باشيم؟
وي ابراز اميدواري كرد روزي فرا رسد كه پرچم اقتدار اسلام را در جهان برافراشته با تشكيل دادگاه بين‌المللي اسلامي حق مظلومان را بگيريم و ظالمان را در دادگاه اسلامي محاكمه كنيم.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=4362&tab=rooz