نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
محسن رضايي: دانشجويان بايد پرچمدار جهاد اقتصادي باشند


تاریخ: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۰

به گزارش خبرگزاري فارس از رودهن، محسن رضايي در نخستين همايش ملي جهاد اقتصادي كه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن برگزار شد، اظهار داشت: شعار امسال به عنوان جهاد اقتصادي مفهوم مبارزه را در بردارد تا جنگ و بيشتر به عنوان مبارزه اقتصادي معنا پيدا مي‌كند.
وي اضافه كرد: اين مبارزه دو نوع بوده كه نوع اول آن مبارزه با فقر، گراني و عقب‌ماندگي اقتصادي و نوع دوم آن مبارزه با تحريم‌ها، كارشكني‌ها و محدوديت‌هايي است كه براي ورود فناوري به ايران از سوي آمريكايي‌ها و غربي‌ها اعمال شد.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: در جهاد اقتصادي اين مفهوم وجود دارد كه با بيكاري، فقر، گراني، عقب‌ماندگي، محدوديت‌هاي دشمن و تحريم‌هاي اقتصادي غرب عليه ايران مبارزه شود و در مجموع تعبير و تفسير جهاد اقتصادي مبارزه است.
رضايي گفت: واضح است كه به تمام اهداف اين شعار در اين سال نمي‌رسيم اما براي رسيدن به آن از امسال آغاز مي‌كنيم و انتظار مي‌رود كه در كل بدنه اقتصاد ايران تا سال‌ها بعد ادامه پيدا كند تا اينكه بتوانيم از دستاوردهاي آن استفاده كنيم.
وي تصريح كرد: البته امسال هم اين شعار بايد دستاوردي داشته باشد و به نتايجي در اقتصاد ملي برسيم و در سال‌هاي بعد نيز اين راه را ادامه دهيم و ادبيات اين موضوع در اقتصاد و فضاي سياسي اداري كشور نمود پيدا كند.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح كرد: امسال بايد ادبيات جهاد اقتصادي را بفهميم و براي تحقق اين شعار برنامه ريزي و تمرين كنيم و به جلو برويم.
رضايي اضافه كرد: دانشجويان بايد در نهضت و جنبش جهاد اقتصادي پيشگام شوند و به سمت جلو حركت كنند و پرچمدار جهاد اقتصادي باشند.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: شما در هر كارخانه‌اي كه قدم بگذاريد، متوجه مي‌شويد، كارگر و كارفرما به جاي اينكه اعضاي يك خانواده باشند، روبه‌روي هم ايستاده‌اند، يعني كارفرما براي كارگر دلسوزي نمي‌كند و نمي‌داند كه كارگر چه مشكلاتي دارد، چون اين يك ارتباط انساني نيست و تنها يك ارتباط فيزيكي و مادي برقرار است و كارفرما نيز فقط ميزان ساعت كار را در نظر دارد.
رضايي افزود: اگر اين معادله عوض شود، مشاهده مي‌كنيد كه چه انقلابي در اقتصاد ايران اتفاق مي‌افتد و اگر كارفرمايان، كارگران را اعضاي خانواده خود بدانند و ببينند كه كارگران چه مشكلاتي دارند و كارگران نيز كارخانه را مانند ملك پدري خود بدانند، راندمان كار بالا مي‌رود.
وي تصريح كرد: زماني ما به اين نقطه مطلوب مي‌رسيم كه كارگر و كارفرما هر دو احساس كنند كه توليداتشان براي مفتخر كردن نام و آوازه ايران در دنياست.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: اگر انگيزه‌هاي غيرمادي را در اقتصاد وارد كنيم، تحولي بزرگ در ايران به وجود مي‌آيد.
اين همايش با هدف تحليل مفهوم جهاد اقتصادي با حضور مصباحي مقدم عضو كميسيون اقتصادي مجلس، شهردار رودهن، اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن برگزار شد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=4414&tab=rooz