نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
افشاگری یک روزنامه عربی از برنامه امریکایی ها برای ترور احمدی نژاد در سفر به عراق


تاریخ: ۴ خرداد ۱۳۹۰

افشاگری یک روزنامه عربی در مورد برنامه برخی جریان‌ها در کشور عراق تحت هدایت نظامیان آمریکایی برای ترور رئیس جمهور ایران در سفر اسفند 86 به بغداد اثبات کننده برخی اظهارنظرهای قبلی در این زمینه است.
 
به گزارش رجانیوز، روز گذشته روزنامه الحیات اعلام کرد که یکی از نمایندگان وقت عراق در برنامه ریزی ترور احمدی‌نژاد در هنگام سفر وی به این کشور دخالت داشت.
 
بر اساس این گزارش، یکی از نمایندگان وقت پارلمان عراق در برنامه حمله خمپاره‌ای به منطقه سبز امنیتی بغداد همزمان با سفر احمدی‌نژاد به این کشور دخالت داشت.
 
این نماینده وقت پارلمان عراق "محمد الداینی" نام دارد که پس از کشف این موضوع، مصونیت وی لغو و اقدامات قضایی علیه او آغاز شد.
 
این خبر درحالی از سوی روزنامه الحیات افشا شده که رئیس‌جمهور در‌‌ همان زمان این موضوع را اعلام کرد اما جریان رقیب سیاسی او در ماه‌های نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری دهم، وی را به دروغگویی و توهم متهم کردند.
 
احمدی‌نژاد پس از بازگشت از عراق، در مورد حواشی سفر خود گفت: براساس اطلاعات موثق، دشمنان طرح ربودن و ترور خادم ملت را در سفر به عراق برنامه ریزی کرده بودند که به فضل الهی با تغییر یکی دو برنامه در اراده و تصمیم آن‌ها تزلزل ایجاد شد و وقتی متوجه موضوع شدند که عراق را ترک کرده بودیم و آن‌ها همچنان مبهوت مانده‌اند.
 
این مساله حتی در مناظره انتخاباتی موسوی و احمدی‌نژاد هم مطرح شد و موسوی با بیان اینکه "در آن سفر اعلام شد که قرار بوده هواپیما را بربایند. این حرف هزینه ایجاد می‌کند؛ چرا که اگر قرار بر ربایش بود باید این کار توسط آمریکایی‌ها می‌شد، در حالی که همین آمریکایی‌ها بنزین هواپیمای ما را تامین کردند و ما نیز به منطقه خضراء که تحت نظارت آنان بود، رفتیم"، اظهارات احمدی‌نژاد را زیرسوال برد.
 
 
این نماینده سابق پارلمان عراق، در سال ۲۰۰۹ بعد از فاش شدن برخی اقدامات وی از جمله دخالت در برنامه ریزی انفجار پارلمان از طریق عملیات انتحاری، دخالت در حمله خمپاره‌ای به منطقه سبز امنیتی بغداد در زمان سفر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران به عراق و حمل و نقل غیرمجاز اسلحه، سلب مصونیت و اقدامات وی نیز از سوی دولت عراق محکوم شد.
 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=4494&tab=rooz