نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
دموکراسی در شب روشن!
آچارکشی سیاست


لندن این روزها بعنوان پایتخت مدعی ترین کشور رعایت اصول دموکراسی پس از ایالات متحده، حال و روز خوشی ندارد.

 

مردم این کشور در پاسخ به سیاست های دلتمردان انگلیس دست به اعتراض و کشمکش های خیابانی زده اند و خواستار اصلاحات در دولت خود هستند.

 

اما دولت های غربی بار دیگر نشان دادند تا زمانی با مردم خود مدارا خواهند کرد که در مسایل سیاسی داخل نشوند. مردم غرب تا زمانی برای دولت هایشان قابل احترام هستند که گوسفندوار! و سر به زیر زندگی کرده و در امور سیاسی دخالت نکنند.

 

دولت های غربی از مردم را برای اهداف سیاسی خود خطرناک ببینند؛ دیگر برای انها انسان و حیوان تفاوتی ندارد. گواه این مدعا انتشار فیلم های برخورد پلیس انگلیس با معترضین در لندن، تاتنهام، لیورپول و ... هست که با بدترین شکل ممکن با مردم برخورد صورت می گیرد.

 

اعتراضات در انگلیس از جایی شروع شد که یک جوان با نام "مارگ داگن" در درگیری با پلیس کشته شد. گروهی از مردم معترض به کشته شدن این جوان در مقابل پلیس تاتنهام تجمع کرده ولی با رفتار نامطلوب و غیر انسانی پلیس مواجه شدند. در انگلیس هیچ کس پاسخگوی مرگ این جوان نیست در حالیکه این اتفاق کبریتی بود بر انبار باروت خشم مردم انگلیس تا بار دیگر بهانه ای پیدا کنند تا بر علیه دولتمردان خود بخروشند.

 

خبرهای رسیده از ترس دولت انگلیس خبر می دهد تا جاییکه چند شبی است وضعیت دیش های ماهواره، اینترنت و تلفن در شهرهای مختلف انگلیس حال و روز خوبی ندارد و مردم و بویژه مهاجران در این کشور حاشیه امنی ندارند.

 

مهاجران در شهرهای انگلیس در شرایط بد اقتصادی روزها را پشت سر می گذارند و نژاد پرستی در کنار بحران مالی و اقتصادی مهمترین عامل عصیان معترضین در انگلیس قلمداد می شود.

 

اخرین خبرها از انگلیس حاکی از ان است؛ در پي تشديد اعتراضات مردمي ، مقامات اين كشور "بيل براتون " رئيس پليس بازنشسته آمريكايي را به عنوان مشاور ارشد "ديويد كامرون " نخست وزير انگليس منصوب كردند.براتون كه سابقه فعاليت در 3 شهر نيويورك، بوستون و لس‌آنجلس را دارد قرار است ماه آينده با كامرون و ديگر مقامات ارشد انگليسي ديدار و گفت‌وگو كند.
براتون بحران بي‌سابقه در انگليس را يك موضوع پيچيده دانست كه نمي‌توان انتظار بهبود سريع اوضاع در اين كشور را داشت

 

اما پیش بینی می شود مقامات انگلیس به دلیل در پیش رو بودن المپیک 2012 لندن و تعویق بازیهای لیگ جزیره، به هر قیمتی که شود این اعتراضات را خاموش خواهند کرد تا بیش از این به چهره بین المللی لندن ضربه وارد نشود.

http://saiidmohtashami.blogfa.com

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=479&tab=weblog