نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
نهضت تبلیغ کتاب در وبلاگهای ارزشی
منادی


امام خامنه ای:

كتابخوانى بايد در جامعه ترويج شود؛ و اين كار بر عهده‌ى همه‌ى دستگاه‌هائى است كه در اين زمينه مسئولند؛ از مدارس ابتدائى بگيريد - كه برنامه‌هائى بايد باشد كه كودكان ما را از اوان كودكى به خواندن كتاب عادت بدهد؛ خواندن با تدبر، خواندن با تحقيق و تأمل - تا دستگاه‌هاى ارتباط‌جمعى، تا صدا و سيما، تا وسائل تبليغاتى گوناگون.
يكى از كارهاى بزرگ و مهم در سطح جامعه اين است كه تبليغات كتابخوانى همه‌گير شود. ما امروز مى‌بينيم براى كالاهاى كم‌اهميت كه تأثيرى هم در زندگى انسانها ندارند، صاحبانش تبليغات رنگينِ عجيب و غريبى را متصدى ميشوند، مباشر ميشوند؛ دستگاه‌هاى ارتباط‌جمعى، مطبوعات، صدا و سيما آنها را پخش ميكنند؛ در حالى كه آن محصولات هيچ ضرورتى ندارند، هيچ لزومى ندارند، يك چيز اضافى در زندگى هستند؛ گاهى بودنشان مفيد است، گاهى بودنشان حتّى مفيد هم نيست؛ شايد مضر هم هست. محصولى با عظمت كتاب، با ارزش كتاب، درخور اين است كه تبليغ بشود؛ تشويق بشوند كسانى كه ميتوانند كتاب را بخوانند؛ اين را ما بايد به صورت عادت در بياوريم.(بیانات در دیدار مسولان کتابخانه ها و کتابداران۲۹/۴/۱۳۹۰)

پیشنهادی که به وبلاگ نویسان ارزشی دارم این است که وقتی در حال مطالعه کتابی هستند و قسمتی از مطالب آن کتاب برایشان جالب و برای دیگران نیز مفید است. آن قسمت را به همراه تصویر جلد کتاب در یک پست وبلاگشان درج کنند. تا هم آن کتاب تبلیغ شود وهم نهضت تبلیغ کتاب در وبلاگ های ارزشی راه بیفتد. و  همچنین گامی در جهت تحقق فرامین امام خامنه ای برداشته باشیم.نمونه این کار را در اینجا ببینید

یاحق

http://www.monaadi.ir

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=480&tab=weblog