نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
کاریکاتور حضرت عباس (ع) پشت پرده دریاچه ارومیه
جلبک ستیز


ماجرای خشک شدن دریاچه ارومیه چند روزی است که نقل محافل سایت ها و رسانه های جمعی قرار گرفته است. این که مقصر اصلی این اتفاق چه کسی است و چه دولت و نهادی باید پاسخگو باشد بحث مفصلی است که باید به تفصیل در باره اش به گفتگو نشست. اما نکته قابل توجه در این رابطه سوء استفاده از احساسات ملی گرایانه آذری زبان های عزیز است که ضد انقلاب سعی دارد با تحریک مردم غیور تبریز و ارومیه، خشک شدن دریاچه ارومیه را یک اتفاق سیاسی جلوه دهد و مردم این خطه از کشور را در مقابل نظام و حکومت قرار دهند.

اما براستی پشت پرده چیست؟

برای روشن شدن اذهان آذری زبان هایی که در سال های متمادی و در دیدار تاریخی رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای با مردم تبریز، وفاداری خود را به نظام و انقلاب اثبات نموده اند، ذکر نکاتی لازم و ضروری است.

مطمئنا علاقه و تقیّد به وطن برای تمام ایرانیان امری انکارناپذیر است و اینکه آذری زبانان از خشک شدن دریاچه ارومیه دلخور و ناراحت باشند امری طبیعی و پسندیده است. اما از سوی دیگر باید مراقب باشند که این علاقه به وطن مورد سوء استفاده عناصر ضدانقلاب قرار نگیرد.

آنها باید توجه کنند کسانی که امروز خود را دلسوز مردم تبریز و ارومیه می دانند و دایه دلسوزتر از مادر شده اند، همان کسانی هستند که در فتنه88 فریاد دموکراسی سر می دادند. همان کسانی که با پایمال کردن اعتقادات ملت ایران عاشورایی دیگر به راه انداختند. همان کسانی که حرمت عاشورا را در ظهر روز دهم محرم با کف و سوت شکستند. همان کسانی که عکس بنیانگزار جمهوری اسلامی را پاره و به زیر پا افکندند. همان کسانی که در روز قدس با بطری های آب و در صف های مختلط به نماز ایستادند.


آذری زبان ها باید توجه داشته باشند، کسانی امروز به دادخواهی آنها برخواسته اند که با انتشار کاریکاتور حضرت ابوالفضل العباس(ع)، قمربنی هاشم را به استهزا گرفته اند. به راستی چه ارتباطی است بین خشک شدن دریاچه ارومیه و سقای دشت کربلا!

تنها انتشار همین کاریکاتور می تواند بزرگترین تلنگر باشد به کسانی که دغدغه ی ملیت و ملی گرایی هیچگاه باعث فراموشی اعتقادات مذهبی آنها نخواهد شد.

ضد انقلاب سعی دارد بار دیگر از آب گل آلود ماهی بگیرد و با سیاسی کردن این اتفاق، اعتقادات شیعه را به تمسخر بگیرد و قبح توهین و اهانت را بریزد

آنها باید دقت کنند بین کسانی که امروز خود را بلندگوی آذربایجانی ها اعلام کرده اند و هتاکان ظهر عاشورای تهران هیچ تفاوتی نیست. هنوز فراموش نکرده ایم بعد از هتک حرمت امام حسین (ع) در ظهر عاشورای 88 در کوچه و پس کوچه های تهران، قبل از آنکه مردم کلان شهر ما به جوش و خروش آیند، آذری زبانهای تبریز در اعتراض به این هتک حرمت، پیش قدم شده و سرمشق 9 دی را برای تمام کشور دیکته کردند!

اما با شناختی که از مردم ارومیه و تبریز وجود دارد مطمئنا جای هیچ گونه نگرانی نیست؛ زیرا همین مردم بودند که در سخت ترین روزها، پشت به پشت هم، برای بارور شدن نهال انقلاب خون داده اند و الگویی شدند برای تمام ملت ایران.

http://jolbaksetiz.blogfa.com

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=501&tab=weblog