نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
سرکوبهای وحشیانه آل خلیفه ادامه دارد


تاریخ: ۲۷ تير ۱۳۹۰
سرکوب اعتراضات مردمی در بحرین به دست حکومت آل خلیفه و حمایت نظامیان سعودی همچنان ادامه دارد.

به گزارش مشرق به نقل از پرس تی وی ، مردم عزادار بحرین در مراسم خاکسپاری زنی که در اثر گاز اشک اور در جزیره ستره در شرق این کشور دچار خفگی شد شرکت کردند. روز قبل از مراسم خاکسپاری پلیس جلوی منزل این زن گاز اشک اور شلیک کرد و قصد داشت وارد منزل وی شود. مراسم خاکسپاری زینب الجمعه در میان تدابیر شدید امنیتی انجام شد و نیروهای بحرینی تحت حمایت نظامیان عربستانی سعی می کردند از حضور مردم در این مراسم جلوگیری کنند.

سعید الشهابی عضو جنبش ازادیبخش بحرین به شبکه پرس تی وی گفت: این اقدامات نشان می دهد که رژیم بحرین دیگر اعتباری ندارد. انها مردم را تنها برای شرکت در مراسم تدفین یک شهید مورد ضرب و شتم قرار می دهند. در واقع مقامات عربستان و امریکا اجازه اعمال اقدامات خشونت امیز را علیه مردم صادر کرده اند.

مردم معترض در دیگر نقاط کشور هم علیرغم ممانعت پلیس با هرگونه تجمع به خیابانها امدند. در همین حال در تظاهرات ضد دولتی روز جمعه در ستره یک نفر هم به شدت مجروح شد. به گزارش این شبکه زندانیان در بحرین شکنجه می شوند. رژیم بحرین به تازگی یک شاعر زن بحرینی به نام آیات القرمزی را از زندان ازاد کرده ولی وی اکنون در حصر خانگی است. او در اواخر ماه مارس به دلیل خواندن یک شعر انتقاد امیز از دولت در ملاء عام دستگیر شد. وی به خبرنگار پرس تی وی گفت: در زندان شکنجه شده است. پلیس های سر تا پا مسلح در خیابانهای بحرین مستقر هستند و مردم میگویند حضور این نیروها برای ایجاد ترس و وحشت است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=5385&tab=rooz