نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
فعالان سياسي: خيانت هاي خاتمي و اصلاح طلبان فراموش شدني نيست


تاریخ: ۳۰ تير ۱۳۹۰

در روزهاي اخير برخي از افراد و گروههايي كه در فتنه انگيزي دوسال گذشته نقش فعالي داشته اند با همراهي برخي رسانه ها مجدداً در حال مطرح كردن خود درون جامعه سياسي هستند.
به گزارش کیهان، شرط گذاري از طرف عناصري مانند محمد خاتمي كه به تلاش براي براندازي نظام متهم هستند در حالي صورت مي گيرد كه گروهها و افراد شرط گذار به اعتقاد منابع غربي دچار مرگ شده اند.
روزنامه تايمز هفته گذشته در مقاله اي با اشاره به مرگ جنبش موسوم به سبز نوشت: 12 گروه مخفي اپوزيسيون در تهران مانيفستي را تهيه كرده اند كه جنبش سبز در حال مرگ را نجات دهند.
اين روزنامه مي افزايد: اين فعالان كه هم اينك نيروي خود را تضعيف شده مي بينند در مانيفست خود مي نويسند: «ما در ايران در جستجوي رهبري قاطع و محكم از بين رهبران سبز خارج از كشور هستيم جنبش در اينجا مي تواند دوباره از سرگرفته شود و به سمت پيروزي حركت كند.»
تايمز به نقل از يك تحليلگر در مورد اين بيانيه هم مي نويسد: «اين سند ارائه دهنده وضع فعلي است. يأس و نااميدي زيادي وجود دارد. مردم از جنبش منصرف شده اند حتي خود رهبران خارج از كشور هم نمي توانند با هم توافق كنند كه مي خواهند چه چيزي را اصلاح يا جايگزين كنند.»
سخنان سيدمحمد خاتمي كه بر شرط گذاري براي حضور در انتخابات تأكيد داشت اگرچه نتوانست حيات را به جنبش دچار مرگ شده فتنه گران برگرداند اما رسانه ها و سرويس هاي جاسوسي آمريكا و انگليس را كه در ماههاي گذشته دچار سردرگمي شده بودند اميدوار كرد كه آنچه روزنامه تايمز گفت واقعاً حقيقت دارد. اين در حالي است كه فعالان سياسي تأكيد مي كنند بدون شك امكان بازگشت امثال خاتمي به جامعه سياسي كشور وجود ندارد.
در همين زمينه مديرعامل خبرگزاري فارس با اشاره به ارتباط سيدمحمد خاتمي با جريان ضد انقلاب خارج كشور گفت: «ما سندي در خبرگزاري فارس داريم كه نشان مي دهد آقاي خاتمي با جورج سورس و نوري زاده ضدانقلاب هم در آمريكا ملاقات داشته است.»
مقدم فر در ادامه با بيان اينكه اين روزها چهره خاتمي براي مردم شناخته شده است، گفت: شخصي كه رئيس جمهور كشور بوده است براي گدايي دست به سوي شاهان منطقه دراز مي كند، حكامي كه امروز با انقلاب مردمي مواجه شده اند، از آنها براي انتخابات پول مي گيرند، اين بالاترين خيانت يك شخص به يك ملت است.
مقدم فر با اشاره به سوءاستفاده جريان اصلاح طلب از فرصت ها عنوان كرد: جريان انحرافي مقداري افكار عمومي را تحت تاثير قرار داد و اصلاح طلبان احساس كردند مردم واقعيت ها را فراموش كرده اند و مشغول جريان انحرافي هستند، در حالي كه مردم هيچگاه جريان انحرافي بزرگتر را كه فتنه سال 88 را ايجاد كرد، فراموش نخواهد كرد.
مديرعامل خبرگزاري فارس اظهار كرد: اصلاح طلبان از يك طرف خود را مقيد به نظام جلوه مي دهند و شرط براي نظام تعيين مي كنند و از طرفي حاضر نيستند كه فتنه و آمريكا را محكوم كنند، حتي شخص خاتمي نيز جريان فتنه را محكوم نكرده است، خاتمي حاضر نيست حقي را بيان كند و باطل بودن فتنه را به مردم اعلام كند.
اين كارشناس مسايل سياسي تاكيد كرد: اين افراد اعتقادي به نظام ندارند، هدف و نگاهشان نفوذ مجدد و به دست گرفتن قدرت است، سال هاي قبل براي اينكه به قدرت برسند همه ارزش هاي نظام را زير سؤال بردند، اما امروز تاكتيك خود را تغيير داده اند، همه اين كارها را بايد در بستر جريان نفاق تعريف كرد.
سعدالله زارعي كارشناس مسائل سياسي هم با بيان اين كه ورود اصلاح طلبان بدون ابراز برائت از فتنه امكان پذير نيست گفت: اصلاح طلبان تا قبل از ثبت نام در سيستم انتخابات صلاحيت خود را در پاي بندي و دفاع از اصول و مباني نظام جمهوري اسلامي ايران به اثبات برسانند.
وي با اشاره به پيوستگي بخش اعظم جريان اصلاح طلب با جريان برانداز فتنه اظهار داشت: اصلاح طلبان تنها در شرايطي مي توانند وارد روند انتخابات شوند كه جدايي و مخالفت آنها با جريان برانداز فتنه به اثبات رسيده باشد.
زارعي با بيان اين كه جريان فتنه جرياني منفور است كه جايگاهي در بين مردم ندارد، بيان داشت: مشكل اين است كه اين جريان با توجه به ديدگاه هاي منفي مردم در صدد است تا كانديداهاي سفيد را براي انتخابات روانه كند و با دروغ و ريا آنها را در معرض آراي مردم قرار دهد كه اين موضوع مسئوليت نهادها را در تعيين صلاحيت ها سخت مي كند.
اين كارشناس مسائل سياسي با اشاره به شرط گذاري برخي از اصلاح طلبان براي حضور در انتخابات اظهار داشت: شرط گذاري، نشان دهنده عدم پايبندي آنها به چارچوب حقوقي نظام جمهوري اسلامي ايران و دليلي براي عدم صلاحيت آنها است.
وي در پايان گفت: از سوي ديگر شرط گذاري در شرايطي كه اين جريان پايگاه اجتماعي ندارد مقدمه اي براي اين ادعاي آنها كه عدم ورود به مجلس به دليل عدم استقبال مردم نيست بلكه محدوديت هاي اعمال شده توسط سيستم حقوقي عامل اين شكست است.
پرويز سروري نماينده مردم تهران هم با بيان اينكه، سخن از حضور اصلاح طلبان ساختارشكن در انتخابات مجلس، انحراف است گفت: اگر كساني بخواهند اصلاح طلباني را كه نقشي ساختارشكنانه در اغتشاشات داشتند تطهير كنند يك بحث انحرافي مرتكب شده اند.
نماينده مردم تهران افزود: اما اگر مقدمات شركت كساني فراهم شود كه تمام قد عليه نظام ايستادند و همنواي با دشمن قصد ضربه زدن به انقلاب را داشتند، امري غلط است و بايد آن ها هزينه اين اقداماتشان را پرداخت كنند و براحتي نمي شود از اقدامات ساختارشكنانه آن ها گذشت همانطور كه براي ملت ما اصلا قابل پذيرش نيست.
    
  

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=5438&tab=rooz