نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
انتقاد احمدي‌ نژاد از تبعيض در واگذاري امكانات بين مردم و برخي آقازاده‌ ها


تاریخ: ۱ مرداد ۱۳۹۰

به گزارش حوزه دولت خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد ظهر امروز(شنبه) در مراسم ششمين سالگرد تاسيس صندوق مهر امام رضا(ع) اين صندوق را از نهادهاي با بركت در كشور دانست و با تشكر از همه كارآفريناني كه براي ساختن ايران و ايجاد اشتغال در كشور به ميدان آمدند و سهم مناسبي در اين زمينه داشته‌اند، خطاب به كاركنان صندوق مهر امام رضا(ع) گفت: ارزش فرصت خدمتگزاري كه در اختيارتان قرار گرفته را بدانيد، چرا كه شايد هيچ كاري ارزشمندتر از آن نباشد كه از شكوفا شدن استعدادي پشتيباني شود.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه اكثريت قاطع ملت ايران تصميم گرفته‌اند كه عزتمند و پيشرفته زندگي كنند، گفت: ‌تاسيس صندوق مهر امام رضا(ع) ابتكار خوب از دولت نهم بود كه بواسطه آن اقدامات خوب و شايسته اي در كشور انجام شده كه اميدواريم اين طرح با بركت، در راستاي تحقق اهداف بزرگ نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نقش بسزايي ايفا كند.

وي افزود: بايد در انجام اين خدمت بزرگ كوشا بوده و در برخوردهاي خود كرامت انساني را رعايت و اين مسير را با سلامت، سرعت و دقت و با تلاشي مضاعف ادامه دهيد.

احمدي‌نژاد خاطر نشان كرد : صندوق مهر امام رضا (ع) علاوه بر اينكه از پشتيباني‌هاي معاونت برنامه ريزي رئيس‌جمهور برخوردار است، بايد به فكر جذب منابع جديد براي خود باشد و در جلسه دولت موضوع صدور مجوز جذب منابع قرض الحسنه به صندوق مهر امام رضا (ع) از سوي بانك مركزي مطرح خواهد شد.

وي با اشاره به افزايش حمايت دولت از صندوق مهر امام رضا (ع) گفت: متاسفانه برخي افراد در جامعه هستند كه از رفاه و خوشحالي مردم ناراحت بوده و از اين رو به دنبال فرصتي براي ضربه زدن به طرح هاي عدالت محور دولت از جمله طرح هدفمندي و توزيع عادلانه يارانه‌ها هستند چرا كه معتقدند، بايد هميشه در جامعه اقشار وسيعي از محرومين و مستضعفين وجود داشته باشند، تا آنها بتوانند به اهداف خود برسند.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه اگر 10 درصد منابع بانكي در جهت كمك به لايه‌هاي اجتماعي قرار بگيرد، كشور با سرعتي چند برابر در مسير پيشرفت حركت مي‌كند، تصريح كرد: آمارها نشان مي‌دهد توده‌هاي مردم كه وام‌هاي كوچك براي مسكن و اشتغال دريافت كرده‌اند خوش حساب ترين مشتريان بانكي بوده و از نان‌ شب خود مي‌زنند تا قسطشان را بدهند، اما كساني كه وام‌هاي كلان دريافت كرده و همواره بر سر ملت منت مي گذارند بدحساب ترين مشتريان بانكي هستند و اگر تنها يكي از اين وام‌هاي كلان بازپرداخت شود، سرمايه صندوق مهر امام رضا(ع) احيا خواهد شد، البته اينگونه افراد همواره دستشان در دست كساني بوده كه قدرت و ثروت را در اختيار داشته‌اند.

وي به ضرورت ساختن ايران اشاره كرد و با بيان اينكه كشورمان زماني به طور كامل ساخته مي‌شود كه همه مردم به سطح قابل قبولي از برخورداري رسيده و ايران جزء كشورهاي پيشرفته و پيشتاز جهان باشد، گفت: پيشرفت و آباداني كامل ايران زماني محقق مي‌شود كه عدالت محور همه برنامه ريزي‌ها باشد و به گونه‌اي برنامه‌ريزي شود كه همه استعدادها فرصت شكوفايي پيدا كنند.

احمدي‌نژاد افزود: در نظام مبتني بر سرمايه‌داري همه استعدادها، فرصت شكوفايي پيدا نمي‌كنند و منابع كشور براي عده‌اي خاص متمركز است و بقيه مردم يا بايد براي آنها كار كنند و يا تحت پوشش صندوق‌هاي حمايتي قرار بگيرند و به همين دليل فاصله طبقاتي در اين كشورها بسيار شديد است.

رئيس‌جمهور تاكيد كرد: براي داشتن اقتصادي متعادل هم نيازمند بنگاه‌ها و سرمايه‌گذاري‌هاي بزرگ هستيم و هم بايد به دنبال ايجاد بنگاه‌هايي كوچك و زودبازده باشيم، چرا كه اين دو يك زنجيره به هم پيوسته را تشكيل مي‌دهند كه اگر بين آنها فاصله بيفتد به معناي آن است كه از همه ظرفيت‌هاي كشور به درستي استفاده نشده است.

وي اضافه كرد: نمي‌شود چنين اعلام كرد كه همه مردم يك كشور بايد در كارخانه‌هاي بزرگ كار كنند چرا كه شايد استعداد افراد بالاتر از آن باشد كه بخواهد كار مشخصي در ساعتي معين را انجام دهد و بايد به او اين فرصت داده شود تا استعدادهاي خود را در زمينه‌هاي ديگر بروز دهد؛ بنگاه‌هاي زودبازده و كارگاه‌هاي كوچك خوداشتغالي با تكميل اين زنجيره مي‌تواند استعدادها را شكوفا و فاصله طبقاتي را كم كند.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه زماني ايران ساخته مي‌شود كه هر ايراني در هر نقطه از كشور يك فرصت شغلي مناسب داشته باشد، اعطاء تسهيلات قرض‌الحسنه را از ويژگي‌هاي صندوق مهر امام رضا(ع) در جهت عدالت دانست و تصريح كرد: وقتي تسهيلات به جوانان به صورت قرض‌الحسنه پرداخت شود كاري كه از طريق آن انجام خواهد شد، نيز بركت مي‌يابد.

وي با بيان اينكه بايد امسال و سال آينده با توجه به ميزان جواناني كه بايد به بازار كار ورود پيدا كنند، در هر سال 2.5 ميليون شغل در كشور ايجاد شود، ضمن دعوت از همه كارآفرينان براي حضور در صحنه ايجاد اشتغال در كشور گفت: هر كس در هر نقطه از كشور احساس مي‌كند كه مي‌تواند كاري پايدار و مفيد در راستاي سياست‌هاي تنظيم شده ايجاد كند، بايد همت كرده و به ميدان بيايد و دولت و ساير مجموعه‌هاي ذيربط در اين مسير از آنها حمايت مي‌كند.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه يك كشور با كار عالمانه و به مرور زمان ساخته مي‌شود، گفت: سرتاسر ايران سرشار از استعدادهاي طبيعي و انساني است كه بسياري از آنها تاكنون شناخته نشده است.

وي با بيان اينكه بيشترين حجم مخالفت با يك برنامه اقتصادي در جريان ايجاد بنگاه‌هاي كوچك و زودبازده صورت گرفت، تصريح كرد: مخالفت‌ها در حالي است كه به واسطه بنگاه‌هاي كوچك خوداشتغالي و كارآفريني زودبازده، ثروت در لايه‌هاي اجتماعي گسترش يافته و فاصله طبقاتي كاهش پيدا مي‌كند و اين وظيفه دولت است كه هيچ استعدادي نبايد در كشور از فرصت شكوفايي بي‌بهره باشد.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه ملت ايران، ملتي فرهيخته و با اراده است و راهي كه در راه ساختن كشور در پيش گرفته را با قوت ادامه خواهد داد، گفت: البته عده‌اي در كشور كه دچار كج‌فهمي وانحرافاتي هستند و به عنوان مثال نمي‌توانند يك دنياي بدون ربا راتصور كرده و نمي‌فهمند كه اين رشد بادكنكي، تكثير سلول‌هاي كشنده و جنسش زهرآلود است، به دنبال اين هستند كه در مسير پيشرفت و اعتلاي ملت ايران مانع ايجاد كنند.

وي با تاكيد بر اينكه بايد در كشور از كساني كه داراي فكر، توانايي و انديشه بوده اما منابع انجام كار را ندارند، حمايت شود، گفت: منابع و امكاناتي كه تاكنون در اختيار برخي "آقازاده‌ها " قرار گرفته براي اكثريت مردم فراهم نيست لذا بايد اين امكانات در اختيار مردم قرار گيرد.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه استضعاف و محروميت ناشي از مديريت و سياست‌هاي غلط در جامعه به وجود مي‌آيد كه ظلمي بزرگ در حق مردم است، يادآور شد: در مقياس بين‌المللي نيز اگر امروز در دنيا كشورهاي فقير وجود دارند به واسطه استعمار، چپاول و غارت ثروت آنها توسط برخي كشورهاي زياده خواه و سلطه‌طلب است.

وي با بيان اينكه امروز در ايران اكثريت قاطع ملت تصميم گرفته‌اند كه عزتمند و پيشرفته زندگي كنند، خاطر نشان كرد: صندوق مهر امام رضا(ع) طرح پر بركتي است كه اميدواريم در راستاي تحقق اهداف بزرگ نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نقش بسزايي ايفا كند.

در اين مراسم شيخ الاسلام وزير كار و امور اجتماعي و رئيس هيات مديره صندوق مهر امام رضا(ع) و نيز چند تن از كارآفرينان برتر سخنراني كردند.

همچنين در پايان اين مراسم كاركنان صندوق مهر امام رضا(ع) و كارآفرينان برتر كشور از دكتر احمدي‌نژاد به خاطر حمايت‌هاي وي و دولت از خوداشتغالي و كارآفريني در كشور با اهداء لوحي تقدير كردند.

* رئيس جمهور از 6 طرح برگزيده كارآفرين تجليل كرد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، محمود احمدي نژاد پيش از ظهر امروز (شنبه) در مراسم ششمين سالگرد افتتاح صندوق مهر امام رضا (ع) كه در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري و با حضور 120 نفر از كارآفرينان و خود اشتغالان سراسر كشور برگزار شد با اهداي لوح تقدير به 6 طرح برگزيده در زمينه هاي كارآفريني و خود اشتغالي، دستور پرداخت همزمان تسهيلات به 6450 نفر از كساني كه پرونده آنها در صندوق مهر امام رضا (ع) تكميل شده است را به مبلغ 600 ميليارد ريال، به صورت آنلاين صادر كرد.

تاسيس صندوق مهر امام رضا(ع) اولين مصوبه دور اول سفرهاي استاني دولت نهم به منظور حمايت از جوانان در زمينه ايجاد شغل ، ازدواج و مسكن بود، كه در جريان سفر هيات دولت به مشهد مقدس به تصويب رسيد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=5458&tab=rooz