نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
تغییر کامل مواضع ترکیه علیه سوریه


تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۳۹۰
در حالی که ترکیه طی هفته‌های گذشته مواضع تندی را در قبال سوریه اتخاذ کرده بود وزیر امور خارجه این کشور امروز در دیدار با بشار اسد با تغییر کامل موضع، گفت که دمشق تحت رهبری اسد می‌تواند الگویی برای جهان عرب باشد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، "بشار اسد " رئیس جمهور سوریه روز سه‌شنبه در دیدار با "داود اوغلو " وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که در راستای ثبات کشور و امنیت شهروندان، در تعقیب گروه‌های تروریستی مسلح کوتاه نخواهد آمد.

رئیس جمهور سوریه همچنین در این دیدار گفت که مصمم است که گام‌های جامع برای اصلاحات را تکمیل ‌کند و افزود که سوریه برای هرگونه کمکی که توسط کشورهای دوست و برادر در منطقه ارائه می‌شود، آمادگی دارد.

در این دیدار، رئیس جمهور سوریه وزیر امور خارجه ترکیه را در رویدادهایی که در برخی از شهرهای سوریه در پی اقدامات گروه‌های تروریستی در کشتار و ترور مردم روی داده است، قرار داد.

وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این دیدار تاکید کرد که حامل پیامی از هیچ طرفی نبوده و گفت که ترکیه خواهان ثبات و امنیت سوریه است.

داوداغلو در این دیدارتاکید کرد که روابط راهبردی ترکیه و سوریه این احساس را برای رهبران دو کشور ایجاد کرده است که حوادثی که در کشور دیگری اتفاق می‌افتد، موضوعی داخلی برای آن کشور به شمار می‌آید.

وی تاکید کرد که سوریه تحت رهبری بشار اسد و بعد از انجام اصلاحات می‌تواند به مدلی در جهان عرب تبدیل شود.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین گفت که ثبات در سوریه برای ثبات منطقه کلیدی است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=5783&tab=rooz