نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
وزیر رفاه خبر داد: کاهش 2 درصدی میزان بیکاری


تاریخ: ۱۷ شهريور ۱۳۹۰

وزیر رفاه، تعاون و کار و اموراجتماعی گفت: نرخ بیکاری در بهار امسال، به 11 و نیم درصد کاهش یافت.
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، شیخ الاسلامی در جلسه امروز شورای عالی استانها افزود: نرخ بیکاری در بهار سال 89 ،‌ سیزده و نیم درصد بود.

وی با بیان اینکه این کاهش نشانه موفقیت سیاست های اشتغالزایی دولت است، گفت: این دو درصد کاهش یعنی افزایش 500 هزار نفری شاغلان در کشور شیخ الاسلامی افزود: هر ساله یک میلیون و 200 هزار نفر ورودی به بازار کار داریم که تلاش می شود با برنامه های مختلف شغل مورد نظر را برای آنان محقق کنیم.

وی گفت: در سال گذشته، یک میلیون و 100 هزار شغل برنامه ریزی شد که در مقابل یک میلیون و 600 هزار شغل ایجاد شد و این نشان دهنده موفقیت دولت در ایجاد اشتغال و فراتر از برنامه ریزی صورت گرفته بود.

شیخ الاسلامی گفت: امسال برنامه ریزی شده است حدود دو و نیم میلیون شغل ایجاد شود که امیدواریم این رقم محقق شود.

وی با بیان اینکه سیاست دولت برای اشتغال، تقسیم کار در سطح ملی است، افزود: برای هر وزارتخانه و استانداری، برنامه مشخصی برای ایجاد اشتغال تدوین و ابلاغ شده است.

وزیر رفاه، تعاون و کار و اموراجتماعی گفت: در سال گذشته که موفق به تحقق برنامه تدوین شده برای اشتغال شدیم، به هر یک از استانداران اعلام کردیم اگر نتوانند میزان شغل مشخص شده برای استان خود را ایجاد کنند باید خودشان استعفا دهند و کنار بروند.

شیخ الاسلامی در ادامه به بحث ایجاد بیمه کارگران ساختمانی اشاره کرد و افزود: در کشور 10 میلیون کارگر ساختمانی وجود دارد که نیازمند حمایت و ارائه خدمات مختلف هستند.

وی گفت: این کارگران نه تشکل حمایتی خاصی دارند و نه خدمات لازم را کسب می کنند، بنابراین بیمه کارگران ساختمانی یکی از اولویت های دولت است.

شیخ الاسلامی افزود: سال گذشته برای بیمه 200 هزار کارگر ساختمانی برنامه ریزی شد و امسال هم 400 هزار کارگر ساختمانی زیرپوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه گفت: به زودی سازمان ملی مهارت هم در کشور ایجاد خواهد شد که در حال حاضر برنامه های آن در حال تدوین شدن است.

شیخ الاسلامی افزود: این سازمان می تواند نیروی کار متخصص را در کشور آموزش دهد و وارد بازار کار کند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=6205&tab=rooz