نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ايران "گردشگر چيني" وارد مي‌كند


تاریخ: ۱۹ شهريور ۱۳۹۰
معاون گردشگري كشور از تشكيل كميته ويژه‌اي براي توسعه فرصت‌هاي جذب گردشگر از كشور چين خبر داد.

به گزارش مشرق، حامد دهقانان در گفت‌وگو با فارس، فعاليتهاي اين كميته تخصصي را به منزله پشتوانه‌اي براي بخش‌هاي خصوصي دخيل در امر گردشگري عنوان كرد و گفت: كميته تخصصي جذب گردشگران چيني، با برنامه‌هاي تبليغاتي و بازاريابي خود زمينه را براي فعاليت‌ هر چه بهتر بخش‌هاي خصوصي فراهم مي‌كند.

وي افزود: اين كميته تخصصي درصدد است در آينده نزديك با اجراي برنامه‌هايي در استان‌هاي پرجمعيت چين از جمله استان سين كيانگ كه جزء استان‌هاي مسلمان نشين اين كشور است مردم چين را با جاذبه‌هاي گردشگري كشورمان بيش از گذشته آشنا كند.

معاون گردشگري كشور ادامه داد: هفته فرهنگي، شب ايراني و همچنين برگزاري نمايشگاهي از جاذبه‌هاي گردشگري كشورمان از جمله برنامه‌هايي است كه در كشور چين برگزار مي‌شود.

دهقانان با اشاره به پيش زمينه‌هاي مناسبي كه براي جذب گردشگران چيني به كشور ايران وجود دارد، تصريح كرد: در همين راستا تفاهم‌نامه‌اي ميان جمهوري اسلامي ايران و چين به امضا رسيد كه طي آن ايران در فهرست كشورهاي مجاز براي گردشگران چيني قرار گرفته است.

معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در ادامه در تشريح برخي از اقداماتي كه تاكنون از سوي اين معاونت براي توسعه فرصت‌هاي جذب گردشگران چيني انجام شده است، اظهار داشت: در بهار سال جاري گروهي از فعالان رسانه‌اي كشور چين به همراه جمعي از توراپراتورهاي اين كشور به ايران دعوت شدند تا بازديدي از جاذبه‌هاي گردشگري كشورمان داشته باشند.

وي افزود: پس از اينكه اين گروه چيني به كشورشان بازگشتند سفارت جمهوري اسلامي ايران در چين به بررسي بازخوردهاي اين سفر پرداخت كه بر اساس گزارش‌هاي ارسالي از سوي سفارت جمهوري اسلامي ايران، اين سفر بسيار مورد توجه قرار گرفته و رسانه‌هاي تصويري و مكتوب كشور چين به انعكاس ابعاد مختلف آن پرداختند.

دهقانان همچنين به حضور فعال نمايندگان ايران در نمايشگاهي اشاره كرد كه هفته گذشته در ارومچي، مركز استان سين كيانگ برگزار شد.

وي گفت: در نشست تخصصي گردشگري كه در حاشيه‌ اين نمايشگاه و با حضور نمايندگان كليه كشورهاي عضو UNWTO برگزار شد جمهوري اسلامي ايران اعلام آمادگي كرد كه در ماه‌هاي آينده، نمايشگاهي از جاذبه‌هاي گردشگري خود در چين برگزار كند.

معاون گردشگري كشور ادامه داد: در كنار برگزاري اين نمايشگاه و ساير برنامه‌ها از جمله هفته فرهنگي و شب ايراني، اگر ضرورت داشته داشته باشد تفاهم‌نامه‌هاي ديگر نيز براي توسعه فرصت‌هاي گردشگري متقابل ميان دو كشور امضا خواهيم كرد.

وي افزود: اقدامات خوبي براي آشنايي بخش‌هاي خصوصي دو كشور كه در امر گردشگري فعاليت دارند انجام شده است و با امضاي تفاهم‌نامه‌ها و انجام فعاليتهاي بازاريابي و تبليغاتي به دنبال تسهيل هر چه بيشتر فعاليت بخش‌هاي خصوصي در اين زمينه هستيم.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=6234&tab=rooz