نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
روايت هاشمي ‌رفسنجاني از ديدار با رهبر فقيد انقلاب در خواب


تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۳۸۹

به گزارش خبرنگار ايلنا، آيت‌الله اكبر هاشمي رفسنجاني در مراسم تجديد بيعت اعضاي مجلس خبرگان رهبري كه حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني نيز حضور داشت، ضمن ابراز خوشحالي از توفيق زيارت مجدد امام راحل، اظهار داشت: نمي‌دانم چگونه شده است كه امسال در ماه رمضان امام را زياد خواب مي‌ديدم‎؛ البته در طول سال معمولاً گاهي خواب ايشان مي‌بينم، اما قبلا امام را در حالت حيات مي‌ديدم.
وي افزود: در ماه رمضان امسال معمولاً خواب امام را بعد از هنگام سحر، گاهي در حال سخنراني، درس يا مانند وقتي به محضرشان مي‌رسيديم، مشاهده مي‌كردم و گاهي هم با علم به اينكه ايشان در حيات نيستند خوابشان را مي‌ديدم كه اين حالت دوم خيلي برايم تازگي دارد و در اين ماه زياد اتفاق افتاد.
هاشمي‌رفسنجاني ادامه داد: در اين خواب‌ها خيلي مجال صحبت كردن و سوال كردن پيش نمي‌آمد و اگر هم بود يادم نيست، زيرا انسان همه خواب‌ها را به ياد ندارد، اما در حالت اطلاع از رحلتشان حالشان مساعدتر از حالت طبيعي بود.
وي گفت: در خواب يكبار به امام عرض كردم كه ما برعهد خودمان هستيم و با همه توان ميراث شما را ادامه مي دهيم و در حفاظت از آن تلاش كرده و كوتاهي نمي‌كنيم كه ايشان فرمودند ”من اين را مي‌دانم و گاهي نگران و گاهي ديگر خوشحال مي‌شوم“ كه نمي دام اين تعبير چگونه بود. من هم گفتم شما اكنون حضور نداريد‏، اما ما همچنان نياز به شما داريم و شفاعتمان بكنيد. امام هم مجددا گفتند كه ”من بيشتر از دوران حياتم به شما كمك مي‌كنم و كمك چرا نكنم؟“.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه مجموعه اين خواب‌ها منسجم و يكنواخت نبود و اصولا خواب نمي‌تواند براي چيزي حجت باشد، تصريح كرد: به نظر مي‌رسد اكنون دست امام بازتر از ماست و امكان شفاعتشان بيشتر است و حتما ما را فراموش نمي‌كند، زيرا اگر ميراثي كه در اختيار تاريخ و همه مسلمانان و بشريت گذاشتند، آسيب ببيند، قطعا ايشان ناراحت مي‌شوند و حتما كمك مي‌كنند و از اجدادشان شفاعت خواهند خواست. البته امام واقعيت را بيشتر از ما مي‌بيند؛ اگر ما از پنجره مي‌بينيم ايشان گويا از پشت بام مي‌بينند و فضاي اطراف را نيز تشخيص مي‌دهند كه در آن چه مي‌گذرد.
هاشمي رفسنجاني ”تازگي داشتن حضور امام در خواب در اين زمان“ و ”توجه به اين نكته كه ايشان اكنون حضور ندارند“ را نكات اساسي اين خواب‌ها عنوان كرد و گفت: در مجموع اين خواب‌ها اميد بخش است تا خداوند حافظ اين انقلاب باشد و خداوند بهتر از هر كس مي‌دانند كه خيلي از انسان‌ها مخلصانه در راه خودش و امام مجاهدت كردند و در تاريخ يك سند بزرگ به نام مكتب اهل بيت را ثبت كردند و خداوند حجت جديدي از طريق امام و دوستانشان به بشريت نشان دادند و همه مشكلات را هم در دوران حيات ايشان و بخشي از آنها را در زمان رحلت، پشت سر گذاشتيم، اما شرايط جديد قدري متفاوت است و دشمنان با تمام تجربه خود به ميدان آمدند.
رئيس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به آخرين تحولات پرونده هسته‌اي ، افزود: اظهارات ديروز سران برخي كشورها در قضيه بازرسان آژانس بين‌المللي اتمي نشان مي‌دهد كه آمريكا و اروپا خيلي اوقات تلخي و تهديد مي‌كنند و در همين راستا نمايندهاي آنها در شوراي امنيت تهديد كرده‌اند كه فشار مضاعف به ايران مي‌آورند، درحالي كه اقدام ايران در نپذيرفتن بازرسان آژانس به دليل عدم اعتماد به آنها و درخواست تعويض اين بازرسان امري كاملاً قانوني است.
هاشمي رفسنجاني اظهار داشت: آنها گفتند كه در بازرسي قبلي فلزي ديده ايم كه به درد كلاهك هسته‌اي مي‌خورد، اما اين فلز در بازرسي جديد نبود و روي همين مساله جنجال كردند؛ طبعا ايران روي اين گزارش‌ها حساس مي‌شود و آنها را طبيعي نمي‌داند.
وي با بيان اينكه غربي‌ها تهديد كرده‌اند كه ايران را عراق خواهند كرد، تصريح كرد: آنها مي‌خواهند فشار بيشتر به ما بياورند، زيرا اين همه فشار تاكنون را كافي نمي‌بينند.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه امام بيش از ما نگران ميراث شان هستند و انشاء الله به ما كمك مي‌كنند، تاكيد كرد: در عين حال تلاش ما اصل است و امداد در فرض اقدام مي‌رسد. لذا اگر ما كار كنيم خداوند هم امداد خود را مي‌رساند كه شفعاي ما بايد آن را از خداوند مطالبه كنند.
وي در پايان گفت: انشاء الله اين لياقت را داشته باشيم كه ميراث امام را حفظ كنيم.
بر اساس اين گزارش ؛ رئيس و اعضاي مجلس خبرگان رهبري همچنين در محل شهداي 72 تن و گلزار شهدا حضور پيدا كردند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=636&tab=rooz