نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
واکنش دهقان به شعار انتخاباتی اصلاح‌طلبان


تاریخ: ۲۹ شهريور ۱۳۹۰
دهقان با تأکید بر اینکه متهم‌کنندگان نظام اسلامی به نبود انتخابات آزاد در جرگه اپوزیسیون قرار گرفته و شایستگی حضور در انتخابات را ندارند، گفت: بالاترین و بیشترین آزادی انتخاباتی کشور‌های دنیا در همین نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

به گزارش مشرق، محمد دهقان عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عملکرد اصلاح‌طلبان در دوره به دست گرفتن امور اجرایی و تقنینی کشور، همچنین ورود و دخالت بخشی از آنها به جریان فتنه‌ طی سال 88، اظهار داشت: متأسفانه برخی شخصیت‌های اصلاح‌طلب با اعمال خود دچار واگرایی از نظام اسلامی شدند که این موضوع هرگز به نفع آنها نبوده و عقل سیاسی اقتضا می‌کند، جریان اصلاحات این خلأ درون گروهی خود را جبران و به دامن مردم و نظام اسلامی برگردند.

وی با تأکید بر اینکه عده‌ از اصلاح‌طلبان در فتنه سال 88 حضور داشته‌اند،‌ گفت: با توجه به چنین پیشینیه‌ای از این افراد، می‌توان پیش‌بینی کرد که بازگشت آنها به درون نظام با سختی بسیار زیاد مواجه و یا غیرممکن خواهد شد.

دهقان با توصیه به عده‌ای از اصلاح‌طلبانی که برای برگشت به درون نظام اسلامی، تلاش می‌کنند، بیان کرد: این گروه از اصلاح‌طلبان تدبیری را به خرج دهند تا بتوانند شکاف گذشته خود را نسبت به حاکمیت و ملت پر کنند.

*اصلاح‌طلبان مجاز به فعالیت سیاسی، رفتار فتنه‌گران را تکرار نکنند

وی اصلاح‌طلبانی که مبرای از فتنه‌گری علیه نظام اسلامی هستند را مجاز به فعالیت سیاسی ـ اجتماعی در درون نظام و چارچوب قانون اساسی دانست و اظهار داشت: این اشخاص باید مراقبت کنند تا مسیر اشتباه فتنه‌گران را نروند، چرا که تکرار و ادامه رفتار مغایر با مسیر انقلاب اسلامی برای آنها، نتیجه‌ای جز جریان سال 88 که فتنه‌افروزان برپا کرده بودند، چیز دیگری عایدشان نخواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس اضافه کرد: ما انتظار داریم، افراد معتدل در اصلاحات با به کارگیری درایت سیاسی از ایراد اتهامات واهی، علیه نظام اسلامی در گفتار و رفتار خود پرهیز کنند، چرا که انتخاب شعار "انتخابات آزاد" خواسته یا ناخواسته مقابله با نظام انتخاباتی یا حتی ممکن است در برابر اصل نظام اسلامی تلقی شود.

وی انتخاب شعار‌های ساختار شکنانه از سوی عده‌ای از اصلاح‌طلبان را منجر به شکست بیشتر آنها در صحنه سیاسی ـ اجتماعی دانست و گفت: متأسفانه‌ برخی افراد اصلاح‌طلب، دوباره به گزینش شعارهایی روی آورده‌اند که منطبق بر تدبیر و عدالت نیست و باید بدانند انتخاب چنین شعارهای ساختار شکنانه، محکوم به شکست هستند.

وی اتهام نبود " انتخابات آزاد " توسط جمعی از اصلاح‌طلبان را از جمله روش‌های تند و افراطی آنها، علیه نظام اسلامی خواند و افزود: این ادعای گروهی از جریان اصلاحات، گذشته از آنکه به دور از انصاف و عقل سلیم است، جنبه شعاری نیز دارد.

*شعار انتخابات آزاد، همه انتخابات‌ زمان اصلاحات را زیر سؤال می‌برد

دهقان با بیان اینکه مفهوم مخالف شعار انتخابات آزاد نبود انتخابات آزاد است، ادامه داد: ادعای این دسته از اصلاح‌طلبان، نه تنها با عقل سیاسی مغایرت دارد بلکه خلاف واقعیت است در واقع آنها حتی اجرای تمامی انتخابات‌ زمان اصلاحات را هم زیر سؤال برده‌اند.

وی در پایان گفت: جمعی از اصلاح‌طلبان می‌خواهند با تبلیغات منکر وجود آزادی انتخاباتی در ایران اسلامی شوند در حالی که بالاترین و بیشترین آزادی انتخاباتی کشور‌های دنیا در همین نظام جمهوری اسلامی ایران، طی 32 سال انقلاب اسلامی صورت گرفته ‌است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=6372&tab=rooz