نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان: سربازان گروگان گرفته شده چابهار آزاد شدند


تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۳۸۹

غلامعلي نكويي امروز در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: اشرار مسلح مقارن ساعت يك بامداد پنجشنبه با مسدود كرن محور چابهار ـ زاهدان در محدوده شهرستان سرباز يك دستگاه اتوبوس مسافربري را متوقف و مسافران را پياده و ضمن سرقت اموال شش نفر از مسافران را به گروگان بردند.
وي افزود: پنج نفر از اين گروگان ها از سربازان پايگاه هوايي كنارك و نفر ديگر از كارمندان يكي از بانك‌هاي عامل سيستان و بلوچستان بود.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان بيان كرد: با وقوع اين حادثه تمام عوامل انتظامي و قرارگاه قدس سپاه در منطقه به حالت آماده‌باش در آمدند.
وي افزود: نيروهاي انتظامي با شناسايي محورهاي احتمالي تردد اشرار براي خروج از كشور، آنان را در كمين خود گرفتار كردند.
نكويي بيان كرد: با كمين نيروهاي امنيتي اشرار در دام ماموران گرفتار شدند و گروگان‌ها آزاد شدند.
وي افزود: در اين درگيري يكي از گروگان‌ها شهيد، دو تا مجروح و سه نفر ديگر آزاد شدند.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان ياد آور شد: يكي از اشرار نيز طي اين درگيري به هلاكت رسيد.
به گزارش فارس، معاون امنيتي انتظامي سيستان و بلوچستان شب گذشته با تشريح اين حادثه گفته بود بنا به اظهار مسافران، آن گونه كه از گفت‌وگوي سارقان با يكديگر مشخص بود، تنها هدفشان سرقت اموال مسافران بود اما وقتي پنج سرباز را مشاهده كردند آنان را به همراه يك نفر ديگر به قصد اخاذي به گروگان بردند.‌
جلال سياح اظهار داشت: سارقان مسلح حتي چمدان‌هاي مسافران را كه امكان بازكردن فوري درهاي آنها نبود با خود بردند.
سياح با رد ادعاي گروهك تروريستي جندالشيطان بيان كرد: گروهك تروريستي تا شب گذشته هيچ اطلاعي از اين حادثه نداشت و پس از پخش اخبار توسط برخي پايگاه‌هاي اطلاع رساني از امروز مدعي درگيري و گروگان‌گيري پنج افسر بلند پايه نيروي هوايي شد، در حالي كه اين ادعا كذب محض است.
او ادامه داد: افراد ربوده شده پنج سرباز وظيفه نيروي هوايي و يك كارمند بانك هستند كه اشرار و راهزنان محلي آنان را از ميان مسافران اتوبوس جدا كرده و به قصد اخاذي با خود برده‌اند.
معاون امنيتي - انتظامي استانداري سيستان و بلوچستان گفت: بر اساس بررسي‌هاي انجام شده سركرده اشرار و راهزنان مسلح كه اين افراد را به گروگان گرفتند يكي از اشرار و قاچاقچيان با سابقه منطقه است كه سابقه شرارت، سرقت و قاچاق موادمخدر دارد.
وي افزود: البته با توجه به سوابق گروهك تروريستي هر گاه اشرار و قاچاقچيان موادمخدر اقدام به راهزني و گروگانگيري مي‌كنند عوامل اين گروهك بلافاصله با آنان ارتباط برقرار و گروگان‌ها را خريداري مي‌كنند تا از اين طريق در راستاي اهداف گروهك از آنان بهره‌برداري كنند.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينكه خريد گروگان از قاچاقچيان و اشرار توسط گروهك تروريستي سابقه دارد، گفت: به عنوان مثال چندي پيش كه قاچاقچيان موادمخدر يكي از بازاريان زاهدان را به قصد اخاذي ربوده بودند، گروهك تروريستي با پرداخت مبالغ زيادي پول، او را خريداري كرد.
سياح اظهار داشت: احتمال خريداري پنج سرباز و يك كارمند ربوده شده در جريان راهزني محور چابهار - زاهدان توسط گروهك تروريستي، از اشرار و راهزنان وجود داشت تا از آنان به نفع خود استفاه كنند كه به همين دليل نيروهاي امنيتي و انتظامي با جديت و قاطعيت در تلاش براي دستگيري آدم ربايان و آزادي گروگان‌ها تلاش كردند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=638&tab=rooz