نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
شهيد سيدهادي حسن نصرالله
اي برادران! با وجودي که اين راه بسيار صعب و پر خطر است، ابداً آن را ترک نکنيد و همواره از کودکان، پيران و همه مظلومان دفاع کنيد. به شما توصيه ميکنم، که سخنان و کلام رهبر حزبالله را به خوبي گوش کرده و به آن عمل کنيد، و از تکليفي که حضرت امام خامنه‌اي و دبيرکل حزبالله لبنان جناب سيدحسن نصرالله بر دوشتان گذاشته‌اند، به خوبي مراقبت و حمايت کنيد، که اطاعت شما از آنان، اطاعت از امام حجت مهدي منتظر است.


بسم الله القاصم الجبارين

رب اشرح لي صدري و يسّرلي امري و احلل عقدة من لساني يفقهوا قولي

شهادت ميدهم که هيچ خدايي جز الله نيست و او، واحد است و شريکي ندارد و شهادت ميدهم که گذر زمان، حق است و در ساعات آينده نيز هيچ شک و ترديدي نيست.

درود و سلام بر اشرف مخلوقات خدا، محمد و خاندان مطهرش. سلام بر تمامي انبيا و فرستادگان و راستگويان و اوصياي خدا.

سلام بر بانوي بزرگوار حضرت فاطمه زهرا (س).

سلام بر آقا و سرورم اباعبدالله و بر روح مطهر فرزندان و يارانش.

سلام بر حضرت قائم، حجت منتظر(عج).

سلام بر روح مقدس امام خميني.

سلام بر امام و رهبر بزرگ، سيدعلي خامنهاي.

سلام بر رهبر امت حزبالله.

سلام بر سيد شهيدان مقاومت اسلامي، سيدعباس موسوي و شيخ شهيدان مقاومت، شيخ راغب حرب.

سلام بر شهداي اسلام و شهيدان مقاومت اسلامي.

سلام بر مجاهدين و رزمندگان دلير.

سلام بر اهالي پايدار و مقاوم جنوب و بقاع غربي لبنان.

سلام و رحمت خداوند و برکات او بر همه شما.

حمد و ستايش خداوند که ما را بر دينش هدايت کرد و از شيعيان اميرالمؤمنين علي بنابيطالب(ع)، و از دوستداران بانوي کوثر، فاطمه زهرا – که برترين درودها و سلامها بر او باد ـ و از پيروان و دوستداران قلبي رسول خدا(ص) و امام حسن و امام حسين(ع)، جوانان اهل بهشت قرار داد. از خداوند مسألت دارم که آنان را شفيع ما و همه مسلمانان در روز قيامت قرار دهد.

پس از سلام و درود، وصيت نامه خويش را براي شما مينويسم:

به لطف و ياري پروردگار، اکنون يکي از مجاهدين مقاومت اسلامي هستم و با هدف آزادي و دفاع از دين خداوند متعال و حفظ حرمت دين، به اين جمع پيوستهام. از خداوند طلب ميکنم که شهادت در راهش را روزي من گرداند.

ستايش خدايي که مرا موفق گردانيد تا پس از کسب رضايت پدرم مبني بر ترک درس و تحصيل، براي پيوستن به واحدهاي مجاهدين مقاومت اسلامي به اين سعادت دست پيدا کنم و يکي از رزمندگان و جهادکنندگان امت حزبالله باشم. خدا را شاکرم که مرا پذيرفت تا به اين سعادت نائل شوم که در ارتفاعات و کوههاي عظيم «مليتا»، «صافي»، «عقماته» و «لويزه» از پرچم دين و ولايت و امت مسلمان و از کودکان و پيران و همه مردم مظلوم دفاع کنم و بتوانم در برابر دشمنان خدا و مردم، اين جرثومه فساد ـ رژيم صهيونيستي ـ به قيام واجب برخيزم و از دو راه پيروزي با عزت و شهادت در راه خدا، به يکي نائل شوم.

پدر عزيزم!

آقا و سرورم، مولا و امينم، رهبر، استاد و مرشدم!

سلام بر تو که هم پدرم بودي، هم سرورم، هم رهبرم و هم امينم. سلامي از صميم قلب بر شما ميفرستم.

سلام بر تو از آن هنگام که زاده شدي، رشد کردي، قيام کردي و آن هنگام که مينشيني و آن هنگام که قرائت ميکني، هنگامي که سخن ميگويي و خطبه ميخواني، هنگامي که ميخوابي و هنگامي که برميخيزي.

سلامي از اعماق وجودم بر تو باد. سلام و اشتياق قلبيام بر تو که عطر پيامبر از وجودت به مشام ميرسد.

پدرم!

همانا تو مرا تربيت کردي، آموختي و ارشادم کردي؛ و انشاءالله با حسن ظن تو، در آينده نيز همين گونه خواهد بود.

پدرم!

شما را فقط به دعا سفارش ميکنم و از شما درخواست دارم که روز قيامت شفيع من باشي؛ روزي که انسان از پدرش، صاحب و فرزندش فرار ميکند.

ملتمسانه و خاضعانه از شما خواهش دارم و برايتان دعا ميکنم. دعا براي حفظ رهبري مقاومت اسلامي و امت حزبالله. اين دعاي خاص براي مجاهدين مقاومت اسلامي، برپادارندگان مجد و عظمت و پيروزي، براي اين است که خداوند جهاد در راهش را توفيقشان داده. همه آنان را سفارش ميکنم و خواهش دارم و التماس دعا دارم؛ دعايي خالصانه براي ولي امر مسلمين حضرت آيتالله خامنهاي، و سفارش ميکنم که همچنان از او حمايت و پشتيباني معنوي، روحي و جاني داشته باشيد که اين حمايت، نه نياز او، که براي خودتان است.

پدر عزيزم!

از تو خواهش ميکنم که مرا ببخشي و حلالم کني. همچنان التماس ميکنم که حلالم کن، حلالم کن، حلالم کن! اي مولا و سرورم!

مادر عزيزم! سلام و درود خداوند باريتعالي بر تو باد.

اي کسي که سرپرستم هستي و هر روز صبح براي توفيقم دعا ميکني! و مرا ثبات قدم و ادب آموختي. از تو خواهش ميکنم که مرا حلال کني و به هيچ وجه در سوگم لباس سياه بر تن نکني و محزون و غمناک نشوي، بلکه براي تمامي شهداي اسلام سياه بپوشي. به شما وصيت ميکنم که صبور باشيد و مهر و شکيبايي خويش را از ياد نبريد، همانگونه که شما را به صلهرحم وصيت ميکنم.

خواهر و برادران عزيزم!

جواد، زينب و محمدعلي. سلام و رحمت و برکات خداوند بر شما عزيزان. شما را به تقواي الهي در کارهايتان سفارش ميکنم و اينکه سعي کنيد که بيش از پيش به خداوند نزديک شويد و به اولياي خدا و ائمه اطهارش – که برترين و بالاترين درودها بر آنان باد – توسل جوييد.

از شما عزيزان ميخواهم که خالصانه به درگاه خدا دعا کنيد که معاصي، گناهان و اعمال غير صالحتان را ببخشد و قلوبتان را مطهّر گرداند و در قلبتان عشق خدا و تقوا بکارد. همگي شما را هم به مداومت بر تلاوت قرآن مجيد، و زياد خواندن زيارتنامه انبيا و پرهيزکاران و همچنين خواندن زيارت وارث وصيت ميکنم. بخصوص زيارت عاشورا را هر روز بخوانيد که در آن منافع بسياري نهفته است. زيارت عاشورا را بخوانيد و ثواب آن را به ارواح شهداي اسلام و مقاومت اسلامي هديه کنيد.

براي آزادي اسراي اسلام و پيروزي و رستگاري مستضعفين روي زمين، و اعتلاي کلمه حق که لا اله اله الله، محمد رسولالله، علي وليالله است، دعا کنيد.

از خداوند مسألت دارم که پدر همواره از شما راضي باشد و اعمال شما نيز در جهت کسب رضايت او باشد، خدايي ناکرده او را ناراحت و عصباني نکنيد که پدرمان نزد امام قائد سيدعلي خامنهاي و امام منتظر حضرت قائم(عج)، جايگاهي عظيم، شأني برجسته و درجهاي بسيار عالي دارد.

در آخر همگيتان را به عمل صالح با نيتي خالص براي پروردگار توصيه ميکنم.

آشنايان عزيزم!

سلام و رحمت و برکات الهي بر شما باد.

اين وصيت نامه را با هدف حلاليتطلبي و عذرخواهي از شما مينويسم.

شما را به صبر و پرهيز از محرّمات الهي وصيت ميکنم و اينکه در تمامي مراحل و زمينههاي زندگي، فقط به خدا متکي باشيد.

همگي را به دعا براي مجاهدين مقاومت اسلامي و پشتيباني از آنان سفارش ميکنم؛ چرا که آنان در برابر استکبار متجاوز جهاني قد علم کرده و سينه سپر ساخته و ايستادهاند.

به همهتان سفارش ميکنم که هر روز زيارت اباعبدالله الحسين (ع) را بخوانيد و همچنين سفارش ميکنم که مجالس عزا را براي روح اباعبدالله الحسين(ع) در خانههايتان برگزار کنيد، و اينکه لباس سياه بر تن نکنيد و غمگين نشويد و به هيچ وجه در سوگ من اشک نريزيد و اگر گريستيد، اشکهايتان فقط براي مصائب اهل بيت(ع) و مصائب حضرت زهرا(س) باشد و بس. بسيار ذکر خداوند را به جاي آوريد و به اوليا و ائمهاش توسل جوييد و کلام مقدس آنان را قرائت کنيد. براي مجاهدان مقاومت اسلامي، اين مردان عظيم عصر، اين حاملان پرچم قمر بني هاشم حضرت اباالفضل العباس(ع)، اينان که وارثان شجاعت اميرالمؤمنين علي(ع) و مشتهاي حسيني، پيشانيهاي بلند و چشمهاي پاک با کلمات حق و روحيات عالي همچون اهل بيت(ع) هستند.

در آخر دستهاي مطهرتان را ميبوسم و از شما خواهش دارم که مرا حلال کنيد و هر آنچه را که از جانب من بر شما بدي رفته است ببخشيد و از من با خوبي، عمل صالح و نيکي ياد کنيد.

برادران مجاهدم در مقاومت اسلامي!

برادران مجاهد! بسيار از خداوند تمنا و خواهش کردم که بتوانم در کنار شما و در خدمتتان باشم، در خدمت شما مردان الهي.

سلام بر شما دلير مردان، روزي که زاده شديد و روزي که شهيد ميشويد. سلام بر خاک مقدسي که قدمهاي مبارک شما بر آنجا نهاده شد و از خونتان سيراب گشت؛ همچون خاک تشنه کربلا که از خون اباعبدالله الحسين(ع) سيراب شد و دائم ندا ميدهد: «اين زمين از خون حسين و يارانش بود که مقدس و رستگار شد.»

اي مردان، مردان سازنده مجد، عزت و کرامت امت، امت محمدبن عبدالله، امت علي و زهرا. و اي برپا دارندگان پرچم عزت و پيروزي و پرچم حق و عَلَمِ اسلام ناب محمدي. فجر با صوت گلولههاي شما، و صبح با نداي خون حسينيِ شما طلوع ميکند، و زمين از خون شما سيراب خواهد شد.

نورانيت خورشيد، تلألؤ شماست و زيبايي طبيعت از جمال و زيباييتان.

سلام بر ارواح مطهرتان که به سوي آسمان و ملکوت اعلي عروج ميکند.

سلام بر ارواح مطهرتان که همچون اهلبيت پيامبر، عاشق شهادتيد.

اي برپا دارندگان مجد و پيروزي امت محمد و علي! اي حاملان پرچم اسلام، بيرق اباالفضل العباس! اي پيروان حيدر و اي فرزندان علي و حاملان ذوالفقار!

اي دليرمردان!

به شما ميگويم که راه ما طريق پر خطر و خار و خاشاکي است، پر است از سختي و مشکلات. هيچ ناراحت و نگران نشويد و کم نياوريد که شما برترين هستيد. از شما خواهش ميکنم بر آنچه خداوند متعال به امت ارزاني داشته و آن عمل صالح است، پايدار بمانيد و دين امت را زنده گردانيد، که اين امت، دشمنان اسرائيل و برپادارندگان پرچم حق و درهم کوبندگان و خوارکنندگان پرچم ذلت، ننگ و ظلم و استکبار هستند.

همچنان با روحيهاي عالي پيش برويد و همواره صالحانه راه را ادامه بدهيد و دشمنان غاصب و متجاوز را خوار گردانيد؛ دشمني که به کوچک و بزرگ رحم نميکند. بر عمل جهادي و مبارزه خويش پايدار بمانيد که با اين اعمال، روحيات شما بالا ميرود و معنويت و اخلاق را براي مردم، و صبر و استقامت را همچون کوهها برايشان به ارمغان ميآورد.

برزميد و استوار باشيد و در قلههاي افتخار بر مواضع دشمن صهيونيستي هجوم ببريد. نکند قدرت سلاحشان شما را بترساند و مرعوبتان سازد؛ چرا که شما سلاح «الله اکبر» داريد و قدرت ذوالفقار در کفتان است.

از شما عزيزان ميخواهم که با وجود همه مشکلات و سختيها، اين طريق الهي را ترک نکنيد و خداي ناکرده با ديدن مصائب و مشکلات، از اين کار حسيني دوري نجوييد.

همگي شما برادران مجاهد را به صبر و بردباري سفارش ميکنم. شما خوب ميدانيد که اگر شما سختي ميکشيد، همه برادرانتان اين درد را ميکشند، پس دستهايتان را ملتمسانه رو به آسمان بالا بريد و فرياد زنيد: «يا فاطمه الزهرا»

اي برادران!

با وجودي که اين راه بسيار صعب و پر خطر است، ابداً آن را ترک نکنيد و همواره از کودکان، پيران و همه مظلومان دفاع کنيد. به شما توصيه ميکنم، که سخنان و کلام رهبر حزبالله را به خوبي گوش کرده و به آن عمل کنيد، و از تکليفي که حضرت امام خامنهاي و دبيرکل حزبالله لبنان جناب سيدحسن نصرالله بر دوشتان گذاشتهاند، به خوبي مراقبت و حمايت کنيد، که اطاعت شما از آنان، اطاعت از امام حجت مهدي منتظر است.

شما را به مداومت در عمل صالح و خالصانه براي خداوند سفارش ميکنم و اينکه توسل به او يا ائمه اطهار مخصوصاً حضرت زهرا (س)، به آن نزديک شويد.

به شما سفارش ميکنم که زيارت عاشورا، زيارت وارث و بعضي آيات خاص قرآن را هر روز و يا در حد توان خود بخوانيد و ثواب آن را به روح شهدا بفرستيد؛ آناني که دوستشان داشتيد و ياران اين راه بودند؛ آناني که هيچگاه قلبهايمان فراموششان نخواهد کرد، حتي با گذر ايام و حتي اگر سختيها و دوران سياه بر شما فائق آيد.

از شما خواهش دارم که مرا حلال کنيد و عذر ميخواهم و التماس دارم که در دعاهاي خويش، مرا فراموش نکنيد.

ابوحسن سيدهادي نصرالله

ستارگان درخشان تاريخ، مجموعه وصيتنامه شهداي مقاومت اسلامي لبنان، به کوشش حميد داودآبادي، ص 102 الي ص 109.

منبع: ماهنامه پویا

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=65&tab=shohada