نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
فروش تسليحات آمريكايي به عربستان در راستاي پروژه ايران هراسي


تاریخ: ۲۹ شهريور ۱۳۸۹

مقامات آمريكايي قصد دارند تسليحات درجه دو و قديمي خود را در راستاي پروژه ايران هراسي به عربستان قالب كنند.
در همين رابطه برخي مقامات وزارت دفاع و دولت آمريكا اعلام كردند كه اوباما درصدد به دست آوردن اجازه كنگره آمريكا براي فروش تسليحات نظامي به عربستان است كه هدف آن كمك به متحدان واشنگتن در خاورميانه براي آنچه «ايجاد سپر دفاعي خاص خودشان در برابر ايران» خوانده مي شود است.
عمده اين سلاح ها كه آمريكا قصد فروش آن به عربستان را دارد70 فروند هواپيماي جنگنده «اف15» است كه ظاهراً طي يكسال به رياض تحويل خواهد شد.
البته فروش اين ابزار نظامي به عربستان علاوه بر اينكه سود سرشاري نصيب شركت هاي تسليحاتي آمريكا مي كند بيش از 70 هزار شغل نيز در ايالات متحده كه اين روزها به شدت با بحران بيكاري مواجه است ايجاد مي كند.
در عين حال آمريكائيها براساس سياست كلان خود مبني بر حمايت بي چون و چرا از رژيم صهيونيستي اعلام كرده اند كه در قبال فروش هواپيماهاي اف 15 به عربستان به هواپيماهاي «اف35» كه بسيار پيشرفته و جديد است را به رژيم صهيونيستي مي دهند تا همچنان توان نظامي اش فراتر از ماشين جنگي كشورهاي منطقه باشد.
گفتني است آمريكايي ها طي چند سال اخير با بزرگنمايي برنامه هسته اي ايران و دامن زدن به پروژه ايران هراسي بسياري از تسليحات درجه دو و بنجل خود را به برخي كشورهاي عربي منطقه قالب كرده اند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=659&tab=rooz