نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
سفير آمريكا: حكومت بحرين با سركوب تظاهرات به بن بست رسيده است


تاریخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۰

سفير جديد آمريكا در بحرين با رد اين ادعاي پرتكرار مقامات سعودي كه ايران در بحرين مداخله مي كند، گفت: هيچ موردي كه ثابت كند ايران در تظاهرات بحرين دست دارد، وجود ندارد.
به گزارش کیهان، توماس كراژسكي كه به تازگي به سفارت آمريكا در بحرين منصوب شده، قبلا با پل برمر در عراق همكاري داشته است. به گزارش ايران ديپلماسي به نقل از پايگاه سعودي «ايلاف»، كراژسكي در جلسه رأي گيري كنگره براي انتخاب وي به عنوان سفير، با هشدار نسبت به عواقب سركوب گسترده مردم در بحرين گفته است: اين دستگيري ها و برخوردها، هر راه حل سياسي در اين كشور را به بن بست مي رساند و به زيان حكومت است.
سفيرجديد آمريكا در منامه درباره اتهامي كه حكومت هاي بحرين و عربستان به ايران مي زنند كه در تظاهرات بحرين دست دارد گفت: «هيچ موردي كه ثابت كند ايران در اين تظاهرات و اعتراض ها دست داشته وجود ندارد ولي بايد هوشيار باشيم كه ايران از اين وضعيت بهره برداري نكند.»
توماس كراژسكي، قبل از آمدن به منامه، از سال 2008 تا 2009 مشاور ارشد سفير آمريكا در امور شمال عراق در سفارت خانه اين كشور در بغداد بود.
وي همچنين از سال 2004 تا 2007 سفير ايالات متحده آمريكا در صنعا، پايتخت يمن بود.
كراژسكي كه قبل از حمله آمريكا به عراق مسئوليت هايي چون سركنسولي در امارات، مسئول سياسي سفارت آمريكا در قاهره و رياست دفتر امور شمال خليج فارس در دفتر امور خاور نزديك وزارت خارجه آمريكا را به عهده داشت، پس از اشغال نظامي عراق، به عنوان مشاور سياسي پل برمر (حاكم آمريكايي موقت عراق) فعاليت كرده بود.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=6722&tab=rooz