نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
امام جمعه پاوه: اهل سنت دفاع از رهبری را واجب می‌دانند


تاریخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۰

به گزارش خبر‌گزاری فارس از کرمانشاه ماموستا ملاقادر قادری ظهر امروز در اجتماع بزرگ و بی‌نظیر مردم پاوه با خیرمقدم به مقام معظم رهبری و تقدیر از سفر ایشان به شهرستان پاوه و اورمانات، اظهار داشت: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر فرزانه‌، حکیم و دلسوز جمهوری اسلامی ایران، بدین وسیله از طرف علما و مشاهیر و مردم شهرستان‌‌های روانسر‌، جوانرود‌، ثلاث‌بابا‌جانی و پاوه  و در یک کلام اهل سنت استان کرمانشاه مقدم حضرتعالی را گرامی می‌داریم.
وی ادامه داد‌: امیداورم این سفر و حضور پر خیر و برکت رهبری منشا تحولات مهم در زمینه معنوی‌، ا‌قتصادی و فرهنگی باشد.
امام جمعه پاوه اضافه کرد‌: اهل سنت پیرو امام شافعی رحمت‌الله علیه هستند که به جرم محبت اهل بیت رسول الله (ص) دستگیر‌،تهدید و محکوم شد ما مردم منطقه عاشق حضرت محمد‌(ص) و اهل بیت (ع) هستیم و ارادت ما به انقلاب جمهوری اسلامی ایران و شخص رهبری نشئت گرفته از ره وروش شخص صالحمان است.
وی با اشاره به اینکه زمانه شناسی ‌و آگاهی رهبری بر مردم پاوه و اورامانات پوشیده نیست  تصریح کرد: زمانی که شخص شما به ترجمه تفسیر فی‌ضلال همت ورزیده پیا‌م زمانه شناسی خود را به قاهره و... فرستادید.
وی ادامه داد: هنگامی که بر کلیات اقبال استادانه نوشتید و از مقام اقبال تجلیل کردید پیام بیداری و بصیرت خود را به هند، کشمیر و پاکستان فرستادید.
ماموستا قادری با اشاره به سفر اردیبهشت  ماه سال 88 رهبری به کردستان که فرمودند: زبان کردی میراث ملی ایران است و همچنین در فتوای مهم 8 مهرماه سال89 در پاسخ جمعی از علما شبه حجاز در قضیه یاسر حبیب فرمودید: اهانت به اصحاب رسول‌الله(ص) ،امهات مومنین و اهل سنت حرام است، تمام مردم اهل سنت را ممنون همیشگی خود کردید.
امام جمعه پاوه  ادامه داد: مردم این منطقه سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در12 فروردین سال 60 در مسجد صابقی پاوه و تقدیر ایشان از مردم پاوه و اورامانات در نماز جمعه 15 فروردین ماه سال 60 در تهران هرگز از یاد و خاطره نمی‌بریم.
وی با بیان پیام امام خمینی(ره) در زمان دفاع مقدس که فرمودند: اگر با توپ و تانک‌های و قوای مجهز تا 24 ساعت دیگر به سوی پاوه حرکت نکنید همه را مسئول می‌دانم، ادامه داد‌: مرد پاوه و اورامانات این محبت‌ها و حمایت‌های که از این شهرستان شده هیچگاه فراموش نمی‌کنند و همواره دفاع از رهبری را بر خود واجب می‌دانیم.
وی با اشاره به آمار شهدای اهل سنت در جنگ تحمیلی، افزود: 3 هزار و 100شهید‌، جانباز‌، آزاده اهل سنت تقدیم  نظام جمهوری اسلامی کرد و در حالی که جمعیت پاوه حدود 50 هزار نفر 600شهید داده است.
امام جمعه پاوه افزود: مردم پاوه و اورامانات در جنگ نرم‌، تهاجم فرهنگی و تخریب اندیشه‌ها با بصریت و هوشیارانه ایستادگی می‌کنند.
وی با اشاره به برگزاری سه همایش مهم  سال 90که بر پایه وحدت‌، آگاهی و بصیرت در شهرستان پاوه، ادامه داد‌: همایش تجلیل از اهل هنر، ادب و حفظ فرهنگ کردی در برابر هجمه غرب و همایش تجلیل از سید هجیج فرزند امام موسی کاظم (ع) که در روستای هجیج کردستان است و همواره هزارو200 سال است که مورد احترام مردم کردستان و کرمانشاه است.
 وی اضافه کرد: همایش بیداری اسلامی در منطقه و شمال آفریقا که به حمایت از تونس و مصر با حضور 50 علما از 13 استان برگزار شد.
ماموستا ملا‌قادر با بیان اینکه شهرستان اورامانات و پاوه 8 سال درگیر جنگ تحمیلی بوده‌اند و هیچگاه نماز جمعه را ترک نکرده‌اند تصریح کرد‌: مردم این منطقه وجود رهبری را باران پاییزی می‌دانند که غبار‌ها را از منطقه خواهد شست.
وی با اشاره به مشکلات شهرستان پاوه و اورامانات افزود: 8سال در تیررس دشمن بوده است  و با توجه به موقعیت جغرافیایی  این منطقه در 35کیلو‌متر‌ی مرزی هستیم که نیروهای آمریکایی در کمین هستند و همواره تمام تلاش خود را برای به انحراف کشیدن جوانان این منطقه انجام می‌دهند
امام جمعه پاوه مشکلات عمده مردم شهرستان پاوه و اورامانات را بیکاری‌،حل وفصل مشکلات مرزداران و حفظ جایگاه روحانیون بر شمرد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=6757&tab=rooz