نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
شاه بحرين: منامه و لندن عميقاً به آزادي مردم احترام مي گذارند!


تاریخ: ۲۸ مهر ۱۳۹۰

در حالي كه اعتراضات مردمي در خيابان هاي لندن و بحرين به شدت سركوب مي شوند، آل خليفه در ديدار با سفير انگليس در بحرين اعلام كرد، دولت هاي لندن و منامه عميقا به آزادي مردم احترام مي گذارند.
به گزارش خبرگزاري فارس حمد بن عيسي آل خليفه در ديدار با سفير انگليس مدعي شد كه دولت وي و دولت انگليس عميقا به آزادي مردم احترام مي گذارند و به اهميت سياست باز در قبال مردم تاكيد دارند.
وي ابراز اميدواري كرد كه بهترين فرصت ها براي مردم بحرين فراهم شود تا به آنچه آرزو دارند برسند.
اين سخنان شاه بحرين اندكي پس از برگزاري دادگاه هاي نظامي اين كشور بيان شد كه در اين دادگاه ها شماري از شهروندان عادي و غيرنظامي اين كشور به دليل اعتراضات چند ماهه اخير به حبس هاي طولاني مدت و حبس ابد و برخي نيز به اعدام محكوم شدند.شاه بحرين ادعا كرد كه به اجراي اصلاحات كه از 10 سال پيش آغاز شده است، پايبند است و اين همان مسيري است كه انگليس به سوي آزادي طي كرده است.
از سوي ديگر، اين ادعاها در حالي مطرح مي شود كه سخنگوي وزارت خارجه فرانسه فاش كرد كه آمريكا به زودي سلاح هاي جديد به رژيم آل خليفه تحويل مي دهد.
اظهارات آل خليفه در حالي انجام مي گيرد كه كشتار بي رحمانه مردم بحرين در خيابان هاي منامه و شهرهاي ديگر بحرين به امري روزمره تبديل شده است و خشونت پليس عليه مردم به قدري شديد است كه زخمي ها حتي از مراجعه به بيمارستان ها وحشت دارند.
كارشناسان مي گويند، آل خليفه اصالتاً بحريني نيست، بلكه او و طايفه اش اهل باديه هستند و آمريكايي ها و انگليسي ها آنها را به جزيره بحرين منتقل كردند و حتي رژيم صهيونيستي نيز در گزينش آل خليفه به عنوان شاه بحرين نقش داشته است.
خاندان آل خليفه از سال 1352 كه اين جزيره با توطئه انگليسي ها از ايران جدا شد، سياست سركوب شديد مخالفان را در پيش گرفت و در اين جنايت تاريخي عليه ملت مظلوم بحرين، انگليسي ها نقش اصلي را داشته اند و اكنون نيز به همراه آمريكا با حمايت مالي و نظامي خود به آل خليفه، در كشتار مردم بي پناه بحرين نقش پررنگي دارند.
خوشبختانه تحولات جاري در بحرين و انگليس، زمامداران اين دو كشور را مقابل افكار جهاني كاملا رسوا كرده است؛ سران ددمنش منامه كودكان شش ساله را هدف قرار مي دهند و به شهادت مي رسانند و مقامات رياكار انگليس نيز كف خيابان هاي لندن را با خون معترضان به نابرابري اجتماعي و اقتصادي و مخالفان سرمايه داري رنگين كرده اند و نوجوانان 11 ساله را به زندان هاي طويل المدت محكوم مي كنند.
 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=6788&tab=rooz