نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
اعضای بدن یک بسیجی به 13 نفر اهدا شد


تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۰

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمد نظربلند یکی از بسیجیان فعال پایگاه ولی‌عصر (عج) قزوین در حین انجام مأموریت بر اثر تصادف با خودرویی دچار مرگ مغزی شد و پس از چند روز و با رضایت والدینش تعدادی از اعضای بدنش را به 13 بیمار نیازمند اهدا کرد.
پدر این بسیجی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین بیان کرد: محمد نزدیک به 18 سال بود که در بسیج فعالیت داشت و به طور دائم در هیئت‌های مذهبی قزوین و در مناسبت‌های مختلف و در تمام زمینه‌ها فعالیت می‌کرد.
اصغر نظربلند افزود: او عاشق امام حسین (ع) بود و در ایام ماه محرم تلاشش در بسیج و هیئت‌ها و مساجد شهر دوچندان می‌شد، محمد از خصوصیات اخلاقی خاصی برخوردار بود و نسبت به همگان به ویژه پدر مادر احترام خاصی می‌گذاشت.
وی تصریح کرد: او در زمان عمر کوتاه اما پرخیرش، منشأ خدمات شبانه‌روزی بود و خداوند عنایت فرمود که پس از مرگش نیز اعضای بدنش چند نفر را  از مرگ حتمی نجات دهد و به عقیده من او مزد سال‌ها ارادت، خدمت به مردم و به خاندان اهل بیت (ع) را در نهایت اوج زیبایی گرفت.
پدر این بسیجی تأکید کرد: این فرموده قرآن کریم است که مزد هرکسی پیش خداوند محفوظ است اگرچه به اندازه یک دانه ارزن باشد.
وی یادآور شد: محمد یک پیراهن مشکی مخصوص ماه محرم داشت و یک چفیه‌ای که اشک‌های مناسبت‌های مذهبی و عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را با آن پاک می‌کرد و بارها تأکید کرده بود بعد از مرگم این پیراهن مشکی و چفیه را کنار کفنم بگذارید تا شاید مورد شفاعت اهل بیت (ع) قرار گیرم.
بلندنظر افزود: محمد در حالی سر به خاک نهاد و ندای حق را لبیک گفت که بهار عمرش خزان شد و عمر طلایی نوجوانی پر نشاطش و بخشی از جوانی را در خدمت به مردم و اهل بیت گذراند و در پایان نیز اعضای بدنش به خاطر نجات هموطنانش اهدا شد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=6809&tab=rooz