نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
جزئیات تازه درباره قطع درختان باغ قلهک توسط انگلیسی‌ها


تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۰

علی‌محمد مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس به قطع درختان باغ قلهک توسط انگلیسی‌ها اشاره کرد و گفت: این درختان ظرف مدت کوتاهی قطع شده‌‌ است.

۳۱۰ اصله درخت را قطع، خشک و سوزاندن

وی با تاکید بر این موضوع که بیش از 310 اصله درخت قطع و خشک و سوزانده شده است گفت: تعدادی از درختان نیز ظرف چند روز گذشته به آتش کشیده شده است.

وی با بیان اینکه کارشناسانی برای بازدید از محیط فرستادیم و گفت: طی بازدید‌های صورت گرفته مشخص شده که درختان نابود شده‌اند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران اشاره کرد: موضوع را به کمیسیون ماده 7 برده و اعمال قانون کرده‌ایم و در حال حاضر نیز شکایت و پرونده را به قوه قضائیه ارسال کرده‌ایم.

درختان با بن ۱۹۰ سانتیمتر قطع شد

مختاری در خصوص ویژگی درختان قطع شده گفت: تعدادی از درختان بن صد تا 150 سانتیمتر داشته و تعدادی نیز بن 100 تا 190 سانتیمتر داشته‌اند.

درختان ۱۵۰ ساله قطع شد

به گفته مختاری عمر درختان بین 50 تا 150 ساله بوده است.

زندانی ۳ ساله برای قطع درختان

وی با بیان اینکه درخت مانند انسان است گفت: هر کسی 30 اصله درخت را بطور عمدی قطع کند از 6 تا 3 ماه زندانی می‌شود.

قطع درختان عمدی بود

وی با تاکید بر این موضوع که قطع درختان در باغ قلهک عمدی بوده است گفت: قالیباف شهردار تهران دستور داده که بطور جد موضوع را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه آنها باید از قوانین کشور ما تبعیت کنند گفت: ما با سفارتخانه‌های دیگر در این زمینه مشکل نداریم متاسفانه شوخی نیست درختان کهنسال را قطع کرده‌اند.

درختان یک ماه پیش قطع شده است

وی در پاسخ به این پرسش که این درختان در چه بازه زمانی قطع شده‌‌اند گفت: حدود یک ماه پیش این درختان قطع شده و ما موضوع را به کمیسیون ماده 7 ارجاع داده‌ایم.

چند روز پیش تعدادی از درختان نیز به آتش کشیده شد

مختاری اضافه کرد: طی بازدیدی که چند روز پیش داشته‌ایم تعدادی از درختان کهنسال را انگلیسی‌ها آتش زده‌اند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=6921&tab=rooz