نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
250 میلیارد تومان تسهیلات برای اصناف تولیدی


تاریخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۰

در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها برای شناسایی واحدهای تولیدی که انرژی زیادی مصرف می  کنند ، واحدهایی که از محل هدفمندی یارانه های انرژی در معرض آسیب پذیر قرار می گیرند ، مشخص شدند.
 

به گزارش واحد مرکزی خبر رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت  که در رادیو اقتصاد صحبت می کرد،گفت : ششصد هزار واحد تولیدی صنفی کوچک داریم که در مرحله نخست حدود 400 هزار واحد را شناسایی کردیم و برای 10 درصد یا حدود 40 هزار واحد صنفی ، تسهیلاتی پیش بینی شده است.

حسن رادمرد افزود : در اجرای طرح حمایتی، در سایت اصناف اقدام به ثبت نام کردیم و حدود 115 هزار واحد صنفی نام نویسی کردند.
رادمرد اظهار داشت : در مرحله نخست ارائه تسهیلات حمایتی 250 میلیارد تومان پیش بینی شده است که یک تا 10 میلیون تومان و به طور میانگین 5 میلیون تومان  به واحدهای صنفی کمک می کنیم.
وی گفت : در حال حاضر بسته حمایتی را تهیه کرده ایم و در کارگروه تحول اقتصادی مطرح شده است.
رادمرد تصریح کرد : در این کارگروه رئیس جمهور هم تایید و به بانک مرکزی ابلاغ کرد که حتما تامین اعتبار کند و وزیر صنعت و معدن و تجارت هم از رئیس کل بانک مرکزی خواسته است تامین اعتبار این بسته حمایتی انجام شود ، از معاونت راهبردی ریاست جمهوری هم درخواست شده است این پول و تسهیلات هرچه سریع تر به بانک های عامل  تزریق شود تا بتوانیم بخشی از واحدهای  انرژی بر را حمایت کنیم.
رادمرد گفت : تلاش می کنیم امسال پرداخت شود و باید هرچه سریع تر این اتفاق بیفتد و از شرمندگی صنوف تولیدی دربیاییم.
وی افزود : این تسهیلات با سود 6 درصد ارائه می شود و بقیه آن تا نرخ 12 درصد را معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی تامین می کند.
برای حدود 380 تا 400 هزار واحد تولیدی انرژی بر پیش بینی کردیم در فازهای بعدی در دستور کار است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=7006&tab=rooz