نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
لاریجانی: رژیم صهیونیستی را روی "ویلچر" می‌نشانیم


تاریخ: ۲۷ آبان ۱۳۹۰

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به خوزستان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر یکروزه‌اش به جنوب غربی کشورمان، با حضور در یادمان شهدای هویزه و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، طی سخنانی اظهار داشت: وقتی سرنوشت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران را با برخی‌ کشورها مقایسه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این فداکاریها و سرنوشتی که سرداران و دوستانشان داشتند، همه آنها نشان می‌دهد، راهی که براساس جهاد و شهادت باشد چقدر با بیراهه‌هایی که برخی می‌روند، متفاوت است.

وی افزود: صدام تصور می‌کرد که می‌توان در جنگ علیه ایران، ۶ روزه ایران را فتح کند اما همه شاهد بودیم که اینگونه نشد. البته صدام تمام تلاش خود را به کار گرفت تا با استفاده از منطقه هویزه، خوزستان را تصرف کند، اما او می‌گوید، مقاومتی که در این منطقه صورت گرفت، نتوانستند خوزستان را تصرف کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنان تصور می‌کردند که می‌توانند از منطقه هویزه عبور کنند و سپس به سرعت به سمت اهواز بیایند و طرح خودشان را عملیاتی کنند، تصریح کرد: صدام تصور می‌کرد که ظرف یک هفته می‌تواند به تهران برسد. البته گویا او مجنون بود که این سخنان را می‌گفت.

لاریجانی با یادآوری اینکه جوانان ما در دفاع مقدس با سلاح‌های سبک می‌جنگیدند اما به دلیل شجاعتی که داشتند و از جانشان می‌گذشتند، توانستند فضای دیگری را ایجاد کنند، گفت: یکی از علت‌هایی که امروز علیه ایران سروصدا می‌کنند، به دلیل سلحشوری ملت ایران است.

وی ادامه داد: چند وقتی است که یکسری از این حرفها را می‌زنند، به خصوص شیمون پرز که گفته بود علیه ایران وارد جنگ می‌شود اما فوراً وزیر خارجه وی و سایر کشورها موضع‌گیری کرده و سخنان او را اصلاح کردند.

لاریجانی به رژیم صهیونیستی هشدار داد که اگر می‌خواهند خودشان را روی ویلچر ببینند، مانعی ندارد وی می‌توانند این تهدیدات را عملی کنند چرا که ایران جوانانی هستند که شرایط را تغییر می‌دهند و باید رژیم صهیونیستی متوجه باشد که با حریف سختی مواجه است و آنان می‌دانند که این موضوع بازیگوشی نیست.

رئیس دستگاه قانون‌گذاری کشورمان علت هراس از ایران را داشتن روحیه جهادی در ملت دانست و تصریح کرد: اینکه از شهرهای مختلف کشور برای این شهدا و عزیزان به این مناطق می‌آیند، به خاطر گرفتن یک الهام است و تا زمانی که ملت ایران این خصوصیت جهادی را داشته باشد، کسی جرأت نمی‌کند نسبت به ایران کند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که ملت ایران جوانانی داشته باشد که سرشار از شور و شوق و عشق به انقلاب هستند، هیچ خطری این راه را تهدید نمی‌کند، گفت: مسئله جهاد، راه را برای حرکت به سمت اهداف انقلاب، صیانت و باز می‌کند و این جلسات و این حضورها، یادآور این شهادت‌هاست که نشان دهنده رسوخ شهادت‌طلبی در فرهنگ ایران است.

رئیس مجلس این امر را عامل پایداری ملت ایران دانست و تصریح کرد: باید برای پایداری تلاش کنیم تا جمهوری اسلامی ایران قدرت نخست منطقه شود و باید به جد این امر دنبال شود و باید فضای کار و خدمت در کشور به وجود آید و این موضوعی است که دشمن آن را نمی‌خواهد.

لاریجانی ادامه داد: ما در زمینه اقتصادی باید به مشکلات کشور توجه کنیم چرا که این نقطه سرنوشت‌سازی است و باید در فعالیت‌های اقتصادی طوری کار کنیم که مردم مشکل معیشتی نداشته باشند و باید در آسایش زندگی کنند.

وی با ذکر این نکته که ملت ایران ظرفیت ذهنی بسیار وسیعی دارد، گفت: ایران افراد تحصیل‌کرده،‌ اساتید و علمای زیادی دارد در حالی که بسیاری از کشورها پول دارند اما سرپا نیستند.

لاریجانی عامل پایداری ملت ایران را داشتن فرهنگ ایستادگی توصیف کرد و گفت: این هوشیاری در رهبران ایران وجود داشت که توانستند تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنند.

به گفته لاریجانی جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از حوزه‌ها توانست به خودکفایی برسد و این مسیری است که باید حتماً ادامه یابد.

لاریجانی شرایط ایران را روبه‌ جلو دانست و گفت: به همان اندازه که ایران در منطقه صاحب قدرت شده، به همان اندازه خطراتی از جنس سنگ‌اندازی در مسیر حرکت ملت ایران وجود دارد.

وی تأکید کرد که دولت و مدیران در تلاش هستند و البته نمایندگان مجلس نیز برای آبادانی این منطقه تلاش می‌کنند و امیدواریم با توجه به اینکه در این ساعات معنوی در محضر شهدا حضور داریم، اسباب و لوازم سرافرازی ایران را فراهم کنید.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=7022&tab=rooz