نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
راه اندازي تلويزيون اينترنتي در تهران


تاریخ: ۲۸ آبان ۱۳۹۰

مدير عامل شركت مخابرات استان تهران از واگذاري تلويزيون اينترنتي( IPTV ) در سال جاري خبر داد و گفت : اين سرويس در نمايشگاه تلكام ارائه و معرفي شده است .
محمد روح اللهي ديروز در حاشيه نمايشگاه صنايع مخابراتي اطلاع رساني ( تلكام 2011 )، در جمع خبرنگاران اظهار داشت : اين خدمت به صورت آزمايشي در تهران راه اندازي شده و بعد از اينكه تعداد مشتركان آن به حدود دو هزار نفر رسيد اعلام عمومي شده و در اختيار عموم قرار مي گيرد.
وي افزود : در نمايشگاه تلكام 2011 ثبت نام اين سرويس انجام مي شود كه در واقع اين كار به نوعي بازاريابي سنجش نياز مردم است و اگر قرار باشد هر زماني اين سرويس تجاري ارائه شود اعلام مي شود كه در مراكز و يا به صورت غير حضوري فروخته شود.
مدير عامل شركت مخابرات استان تهران ، نمايشگاه تلكام را فرصت خوبي براي بررسي و آشنايي با امكانات ، تجهيزات و توليدات داخل كشور در حوزه ارتباطات دانست.
نصب باجه هاي اينترنت همگاني در اماكن عمومي
شركت مخابرات استان تهران از نصب باجه هاي اينترنت همگاني براي استفاده از تلفن و اينترنت پرسرعت در اماكن سرپوشيده مانند دانشگاهها، ايستگاههاي مترو، ترمينال هاي مسافربري و فرودگاهها خبر داد.
شركت مخابرات استان تهران، باجه اينترنت همگاني (دستگاه مولتي مديا) را در نمايشگاه تله كام به بازديدكنندگان معرفي كرده است.
باجه اينترنت همگاني، امكان ارتباط تلفني و استفاده از اينترنت پرسرعت را براي كاربر فراهم مي كند و در اماكن سرپوشيده مانند: دانشگاهها، ايستگاههاي مترو، ترمينال هاي مسافربري و فرودگاهها نصب مي شود.
شركت مخابرات استان تهران از دو سال پيش تاكنون، باجه اينترنت همگاني را در برخي اماكن تهران نصب كرده است. هزينه استفاده از امكانات باجه نيز با كارت اعتباري تلفن همگاني پرداخت مي شود.
هزينه تماس تلفني در باجه، مانند تلفن هاي همگاني است و هزينه استفاده از اينترنت نيز با توجه به سرعت ارتباط به صورت زماني و يا حجمي محاسبه مي شود.
استفاده از USB، هدفون، ميكروفون، دوربين، چاپگر و نمايش تبليغات از ديگر امكانات اين باجه است.
افزايش سرعت اينترنت
همراه اول
مديرعامل همراه اول گفت: متوسط سرعت اينترنت همراه اول 70 تا 80 كيلوبيت بر ثانيه است كه تا پايان سال در تهران به بيش از 120 كيلو بيت بر ثانيه مي رسد.
وحيد صدوقي در نمايشگاه تله كام 2011 در جمع خبرنگاران با اشاره به نوسازي شبكه همراه اول، اظهار داشت: پروژه نوسازي در تهران تا پايان آذرماه و ساير كشور تا تيرماه سال آينده به پايان مي رسد.
مديرعامل همراه اول در خصوص سرعت اينترنت اين اپراتور گفت: متوسط سرعت اينترنت همراه اول 70 تا 80 كيلو بيت بر ثانيه است كه با برنامه هاي در دست اجرا، سرعت اينترنت تهران تا پايان سال به بيش از 120كيلو بيت بر ثانيه مي رسد.
وي در خصوص هزينه تبليغات همراه اول گفت: حداكثر يك درصد درآمد همراه اول صرف تبليغات مي شود.
انتقال سهام تاليا به مخابرات
نايب رئيس هيئت مديره شركت مخابرات ايران در خصوص رفع مشكل تاليا گفت: تا پايان هفته، سهام تالياكه پيمانكار شركت مخابرات است به مخابرات منتقل و در آن سرمايه گذاري جديد خواهيم كرد.
سيدمصطفي سيدهاشمي در نمايشگاه تله كام، در جمع خبرنگاران، در خصوص وضعيت و حل مشكل شبكه تاليا، اظهار داشت: درصدد انتقال سهام تاليا به شبكه مخابرات هستيم و در اين راستا تعاملاتي با اين شركت در حال انجام است تا تاليا بار ديگر فعال شود.
نايب رئيس هيئت مديره شركت مخابرات ايران با بيان اينكه انتقال تاليا به مخابرات ايران تا پايان هفته آينده مشخص خواهد شد، ادامه داد: شمار مشتركان تاليا تا پايان سال جاري از 200 هزار مشترك به بيش از يك ميليون نفر خواهد رسيد.
قطع فيبرنوري دليل اختلال رومينگ حجاج
مديرعامل ايرانسل، دليل قطع رومينگ حجاج ايراني در عربستان را قطع فيبر نوري شركت زيرساخت عنوان كرد و گفت: اين لينك كار سيگناليگ شبكه رومينگ را براي ايرانسل انجام مي دهد كه در نتيجه قطع آن ارتباط حجاج در مكه به مدت 24 ساعت قطع شد.
عليرضا قلمبر دزفولي در گفت وگو با خبرگزاري فارس، در خصوص قطع ارتباط رومينگ مشتركين ايرانسل در عربستان، اظهار داشت: براي ارتباطات بين الملل يك لينك 2 مگابيت بر ثانيه داريم كه از شركت ارتباطات زيرساخت تهيه مي كنيم و اين لينك كار سيگناليگ شبكه رومينگ را بين ايرانسل و تمام اپراتورهاي طرف قرارداد، ايجاد مي كند.
مديرعامل شركت ايرانسل، گفت: اين لينك فيبر نوري از دو شب پيش، قطع شد.
وي ادامه داد: با پيگيري خاص مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت، لينك به سرعت ترميم شد و به شبكه بازگشت؛ البته براي چند ساعت اوليه كاملا پايدار نبود و پايداري كامل ارتباط چند ساعت طول كشيد؛ اما در مجموع ظرف حدود 24 ساعت موضوع حل وفصل شد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=7031&tab=rooz