نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
شاخصه‌ يك نماينده برجسته از دید علم الهدی


تاریخ: ۲۲ آذر ۱۳۹۰

آیت الله علم الهدي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به حساسيت هاي ويژه انتخابات مجلس نهم گفت: با توجه به موقعيت ايران در عرصه هاي بين المللي، انتخابات مجلس نهم بايد پرشور و بدون حاشیه برگزار شود.

عضو خبرگان رهبري ادامه داد:‌موضع گيري كنوني ايران در برابر جهان غرب، بسيار مقتدرانه و ولايي است و مجلس نهم هم بايد با تأسي از ولايت رهبر فرزانه انقلاب و با حفظ وحدت همين موضع را در برابر كشورهاي استكباري حفظ كند.

وي از ويژگي هاي يك نماينده برجسته براي حضور در مجلس نهم اين چنين ياد كرد و گفت: مجلس نهم، فارغ از تخصص و حضور افراد صاحب نظر در عرصه سياسي و اقتصادي نيازمند نمايندگاني ولايتمدار است.

علم الهدي افزود: نماينده اي كه در طول اين سالها هرگز با رهبري دچار زاويه نشده و پيرو ولايت بوده، اولین گزینه براي ورود به مجلس نهم است.

وي با بيان اينكه نماينده ولايتمدار حافظ حقوق ملت است، خاطرنشان كرد:‌ افرادي كه با صرف هزينه هاي كلان سعي در كسب كرسي هاي مجلس دارند، هرگز بويي از خدمتگزاري به مردم نبرده اند و اين افراد نماينده قدرت و سرمايه داري هستند.

امام جمعه مشهد، تصريح كرد: نماينده ولايتمدار فردي است كه با درد و رنج مردم زندگي كرده و  همواره در تمامي فراز و نشيب هاي انقلاب همراه و حافظ نظام بوده و توان حضور در يك عرصه مقاومت سرسختانه مقابل استكبار جهاني و ابرقدرتها را دارد.

وي با بيان اينكه وابستگي به جناح هاي سياسي براي انتخاب يك فرد اصلح ملاك نيست، خاطرنشان كرد: بسياري از افراد هستند كه با وجود فعاليت در يك جريان سياسي تعيين شده، در رفتار و عملكرد آنها با اصل نظام و ولايت تناقض و تضاد بسياري ديده مي شود؛ بنابراین  عضویت در حزب مورد تأیید، تعيين كننده صلاحيت فرد نيست، بلكه بايد ديد اين فرد مورد نظر تا چه حد منويات رهبري يا نصب العين خود قرار داده است.

امام جمعه مشهد با اشاره به فتنه سال 88 و تغيير و استحاله فكري برخي از عناصر انقلابي گفت: فراز و نشيب هاي سياسي كشور شرایط را براي رونمايي از چهره واقعي برخي از چهره ها مهیا ساخت؛ كه با وجود اينكه خود را حامي انقلاب و رهبري مي دانستند، در ايجاد فتنه سال 88 نقش موثري ايفا كردند.

وي اين افراد را مطرود مردم دانست و خاطرنشان كرد: فتنه گران سال 88 چهره واقعي خود را به مردم نمايش دادند و تاكيد داشتند كه تشنه قدرت و پول هستند نه خدمتگزار مردم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان در تشريح عملكرد جريان انحرافي در دولت دهم، گفت:‌ حضور و نفوذ جريان انحرافي در دولت نهم و دهم با وجود طرح گفتمان عدالت محورانه و مردم سالارانه ديني در اين دولت ها، تناقضي آشكار است كه خطرات بسياري را گوشزد مي كند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=7158&tab=rooz