نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
احضار سفیر دانمارک به وزارت امورخارجه


تاریخ: ۴ بهمن ۱۳۹۰

درپی تصویب تحریم‌های جدید اتحادیه اروپایی علیه ایران سفیر دانمارک در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد.
 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه؛ در پی تصویب تحریم‌های جدید شورای وزیران اتحادیه اروپایی علیه ایران در نشست روز سوم بهمن1390، معاون اروپا و امریکای وزارت امور خارجه، امروز سه‌شنبه چهارم بهمن 1390، سفیر دانمارک در تهران را به عنوان نماینده ریاست دوره‌ای اتحادیه به وزارت امور خارجه فراخواند و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به این تصمیم غیرمنطقی اعلام کرد.
در این دیدار، علی‌اصغر خاجی، معاون اروپا و امریکای وزارت امورخارجه، وضع چنین تحریم‌هایی را اقدامی نامعقول و فاقد توجیه منطقی دانست و اظهار داشت: نیروهایی در داخل اتحادیه اروپایی به تبعیت از سیاست‌های امریکا و با اتخاذ رویکردی خصمانه درصدد تنش‌آفرینی در روابط با جمهوری اسلامی ایران هستند.
معاون وزیر امور خارجه با تأکید بر ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای و همکاری‌های گسترده و کم‌سابقه ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پیشگامی ایران اسلامی را در پیگیری اصول عدالت‌خواهی و تحکیم صلح و ثبات بین‌المللی یادآوری کرد.
وی افزود: ملت ایران بارها ثابت کرده است که هرگز تحت فشار و اقدامات ظالمانه حاضر به دست کشیدن از حقوق مشروع و قانونی خود نیست و مسلماٌ در آینده نیز تسلیم چنین روش‌هایی نخواهد شد.
خاجی همچنین تأکید کرد: مسئولیت عواقب این تصمیمات نسنجیده و بحران‌آفرینی‌ها بر عهده اتحادیه اروپایی خواهد بود.
سفیر دانمارک در تهران نیز قول داد که مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران را به این تصمیم، به مقامات اتحادیه اروپایی منتقل کند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=7387&tab=rooz