نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
حاج سعيد:علی مطهری ‌کربلای 5 ‌کجا بود‌؟


تاریخ: ۹ اسفند ۱۳۹۰
فارس: سعید قاسمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و فعال فرهنگی که عصر امروز دوشنبه در جمع هزاران جوان حامی جبهه پایداری در سالن سیدالشهدا(ع) تهران سخن می‌گفت، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: شهدا کاش با شما بودیم و در صحنه بسیار سختی که شما امتحان پس دادید، ما هم مثل شما قبول می‌شدیم.

وی با تاکید بر اینکه "ما امروز باید در جبهه جدید شمشیر بزنیم"، از هزاران جوان حامی جبهه پایداری به دلیل صفوف فشرده‌شان به ویژه در حماسه یوم‌الله 22 بهمن امسال قدردانی و ابراز امیدواری کرد که این جمعیت در 12 اسفند حماسه دیگری تکرار کند.

قاسمی در ابتدای سخنان خود افزود: وقتی می‌خواستم به این جلسه بیایم، فردی که لیاقت نصیحت کردن من را نداشت و در ایام فتنه 88 شیپورچی موسوی بود، از من خواست تا خودم را برای شما‌ها خرج نکنم که البته من خاک پای شما بچه‌ حزب‌اللهی‌ها هستم.

وی سپس خداوند را به دلیل نعمت انقلاب اسلامی شکر کرد و گفت: باید از خدا ممنون باشیم که چنین حکومتی داریم و شماها امروز آمده‌اید تا برای نمایندگانتان در مجلس تصمیم‌گیری کنید.

وی با بیان اینکه حضرت روح‌الله (ره) می‌گفت سربازان من در قنداق‌هایشان هستند، یادآور شد: ای امام امروز نسل سوم قنداقه‌ای‌هایت آمده‌اند تا برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند و خدا را از این بابت شاکریم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس خطاب به هزاران جوان حامی جبهه پایداری یادآور شد: امروز اینجا نشسته‌اید و تجربه 33 سال حکومت اسلامی را دارید و امروز پس از هزاران سال از غیبت باید در این پیچش تاریخی که رهبر انقلاب درباره بیداری اسلامی فرمودند، تصمیم بگیرید.

وی با یادآوری سکوت خواص در ایام فتنه 88 خاطرنشان کرد: هیچ‌گاه باور نمی‌کردم در فتنه‌ای که 8 ماه دفاع آن طول کشید، از ساکتین در قم تا آمرینی در کف خیابان‌ها از جنس سردار و شیخ و آیت‌الله اینگونه عمل کنند.

قاسمی تأکید کرد: براساس این اتفاق جوانان وقتی در روز عاشورا دیدند که به امام حسین(ع) حمله می‌شود و اینها به دنبال تمام کردن اصل کار یعنی ولایت فقیه هستند، خودشان تصمیم گرفتند که در 9 دی به کف خیابان‌ها بیایند و آن حماسه زیبا را خلق کنند.

وی با اشاره به فاصله گرفتن و مردود شدن خواص در فتنه 88 تصریح کرد: برخی خواص مردود شده به دلیل مواضعشان و فاصله گرفتن از امام و رهبری و نیز سهم‌خواهی "آشغال ‌خوری" سقوط کردند.

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب در ادامه یکی از برکات مهم فتنه 88 را حساسیت و نقش‌پذیری جوانان در سرنوشت خودشان در آینده عنوان کرد و گفت: برخی "گنده‌ها" که عناوین دکتر، سردار، آیت‌الله و استراتژیست‌من و غیره را با خود یدک می‌کشیدند، به دلیل عدم بصیرت و ولایت پذیری سقوط کردند و راه انقلاب را اشتباه رفتند که البته این‌ها همگی از فضل خداست.

قاسمی متذکر شد: سرجمع همه اینها شدن جبهه‌ای که "از گوگوش تا سروش"، "از فلانی تا ریگی"، "از مسعود رجوی تا فائزه" و غیره در یک جبهه و خاکریز علیه انقلاب قرار گرفتند که این از برکات فتنه است.

وی تصریح کرد: در بین نیروهای انقلاب دو خاکریز وجود ندارد که متأسفانه الان 14 - 13 جبهه درست شده تا جوان کلافه شود که الان وقت تصمیم است.

این فرمانده 8 سال دفاع مقدس با تأکید بر اینکه "جامعه باید پالایش شود"، خطاب به هزاران جوان حامی پایداری در این جلسه تصریح کرد: مراکز قدرت و ثروت در دست شما نیست و به این دلیل نتوانستید ریشه فتنه را بزنید و هم‌اکنون این عناصر به دلیل ضعف دستگاه قضا و کند عمل کردن سیستم اطلاعاتی و نفوذ برخی از این عوامل در سیستم اجرایی همچنان حضور دارند که شما باید امروز به تکلیف خود عمل کنید و حرف‌هایتان را روشن بزنید.

سعید قاسمی در ادامه یکی دیگر از برکات فتنه 88 را عوام خواص شده همچون کارگران، دانشجویان و غیره عنوان کرد و با اشاره به ساختار شکنی‌های مجلس ششم و نامه‌نگاری هتاکانه بیش از 100 نماینده آن به رهبر معظم انقلاب مبنی بر نوشیدن جام زهر رابطه با آمریکا یادآور شد: در حالی‌که مجلس، وزارت اطلاعات و دولت دستشان بود، همه‌شان رفتند "زیر یه خم نظام" که به فضل خدا، همان خدای کربلای 5، والفجر 8 و والفجر مقدماتی کاری از دستشان بر نیامد و دایره نظام حذف شدند.

وی گریزی به فتنه سال 78 زد و فتنه 88 را از آن عمیق‌تر و پیچیده‌تر عنوان کرد و گفت: به فرموده حضرت آقا در قم، روزهایی بیاید که قلم‌های آزاد شده از فتنه 88 خواهد نوشت.

این فعال فرهنگی جبهه انقلاب در ادامه تأکید کرد: بر همین اساس مکلف هستیم دور هم جمع شویم گرچه شاید عنادهای زیادی با جبهه پایداری باشد.

قاسمی با بیان اینکه "عناوین و دکتر و مهندس بودن ملاک نیست"، این سؤال را مطرح کرد که ‌علی مطهری ‌در کربلای 5 ‌کجا بود‌ و خاطرنشان کرد: باید پرسید که این افراد در فتنه 88 چه حال و هوایی داشتند و این خط و مرز است و وسطی نیز در این بین وجود ندارد چراکه همه ناموس نظام را در فتنه 88 زیر نظام بردند و چرا صدایی از شما شنیده نمی‌شد. "قم؛ چرا صدای تو  در فتنه رسا نمی‌آمد".

وی تأکید کرد: مطلبی دیدم که خیلی قشنگ بود به این مضمون که روزی 300 هزار نفر در یک جبهه دور هم جمع می‌شدند اما امروز 300 نفر در 13 جبهه دور هم جمع نمی‌شود؛ بحث، بحث جبهه پایداری نیست.

قاسمی با یادآوری این جمله حکیمانه امام که فرمودند «تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش" خاطرنشان کرد: در فتنه 88 تنها انتقام تنها از رهبری نبود، انتقام از همه حزب‌اللهی‌‌ها بود و شما جوانان مسیر را به هم زدید و باید این انتقام را از شما می‌گرفتم. فائزه هاشمی رفسنجانی زمانی می‌گفت که مردم ما اسطوره‌شکن و اسطوره‌پرور هستند یعنی شما‌ها بودید که چک سفید امضاء به اینها ندادید که هر کاری دل‌شان می‌خواهند بکنند، از این رو باید از تغییر واقعی "پایداری" شود.

این فرمانده هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: فقط بحث بحث مجلس نیست. این برخوردها که امروز با پایداری می‌شود به این دلیل است که سماجت و مطالبات داخلی و خارجی شما ادامه پیدا نکند و موجب درد سر آنها نشود چراکه آنها دنبال قدرت و ثروت هستند و منفعت‌‌طلبی‌ها با مدل شما سازگار نیست که مصلحت‌طلبی کنید که البته این بر خلاف نظر حضرت آقاست که فرمودند "محافظه‌کاری قتلگاه انقلاب است"‌.

وی تاکید کرد: در چنین پیچ تاریخی که حضرت آقا می‌فرمایند، ما بیاییم نماینده‌ای به مجلس بفرستیم که جلوی جاسبی خم شود؟ این در حالی که آقا فرمودند که وامدار قدرت و ثروت نشوید.

 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=7735&tab=rooz