نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
هزینه ۱۰۰۰ میلیاردی برای رفع معارضان بزرگراه امام علی


تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۰

مازیار حسینی در گفت‌وگو با فارس در خصوص ادامه ساخت بزرگراه امام‌علی گفت: طول بزرگراه امام علی تا آزادگان 25 کیلومتر است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: ۹ کیلومتر از این مسیر در سنوات گذشته تا مسیل باختر ساخته شده و ۱۶ کیلومتر از طرح قدیم اصلاً ساخته نشده است.

وی با بیان اینکه تقاطع آزادگان ـ امام‌علی انتهای پروژه امام علی بوده است، گفت: این بخش را امتداد داده و به بزرگراه دولت‌آباد متصل و از بزرگراه دولت‌آباد وارد منطقه ۲۰ و به کمربندی شهید کلانتری متصل می‌شویم.

به گفته حسینی از کمربندی شهید کلانتری هم در واقع طرحی به نام حرم تا حرم بوده که کمر‌بندی شهرری را به بزرگراه صالح‌آباد متصل می‌کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اضافه کرد: از آزادگان تا مرقد حضرت امام در واقع بخشی است که به پروژه امام علی اضافه شده است.

وی با تاکید بر این موضوع که کل پروژه امام علی در سال 91 آماده بهره‌برداری می‌شود گفت: تکه به تکه از این بزرگراه بهره‌برداری می‌کنیم.

حسینی درباره تملک‌های این پروژه گفت: عمده توافقات تملک‌ها در مناطق انجام شده است در منطقه ۷ و ۸ بیشتر تملک‌ها وجود دارد چرا که بزرگراه از داخل بافت مسکونی عبور می‌کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه برای ساخت ادامه بزرگراه امام علی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته شده است گفت: برای رفع معارضین نیز حدود ۸۰۰ تا هزار میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته شده است.

 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=7877&tab=rooz