نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
احمدی ‌مقدم: دشمن درصدد تغییر سبک زندگی مردم


تاریخ: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۱

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سرتیپ اسماعیل احمدی‌مقدم در چهارمین همایش بین‌المللی عفاف و حجاب در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران افزود:تهاجم فرهنگی بلافاصله پس از تهاجم نظامی دشمن و در ابتدای دهه70 آغاز شد.
وی گفت: اینکه تهاجم فرهنگی هدایت شده است، امری انکارناپذیر است  و شبکه‌های دشمن امروز در پی تغییر روش زندگی مردم هستند.
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد:وقتی سبک زندگی بیگانگان پذیرفته شود دیگر تهاجم نظامی و اقتصادی نیز دشوار نخواهد بود.
احمدی‌مقدم گفت: یکی از روش‌هایی که آنها در شبکه‌ها به شدت تبلیغ و ترویج می‌کنند، استفاده از امکانات تناسب اندام و لاغری، مزون‌های لباس، لوازم آرایش و مواد جوان‌تر شدن و جوان ماندن است.
وی با بیان اینکه متاسفانه امروز مشتریان این تبلیغات فقط زنان بد حجاب نیستند، افزود: برخی زنان با حجاب هم گرفتار تبلیغات شبکه‌های غربی شده‌ و آنها را پذیرفته‌اند.
فرمانده ناجا با بیان اینکه ترویج فرهنگ غربی به تدریج صورت می‌گیرد، اضافه کرد: امروز ممکن است خانواده‌های متدین و باحجاب‌ نیز با اینکه حجاب خود را حفظ می‌کنند اما از وظیفه فرزند‌آوری و یا  سهل‌گرفتن ازدواج شانه خالی کنند و در حقیقت به خواست غربی‌ها تن دهند.
احمدی مقدم گفت: معضلاتی که روزی فقط در جوامع غربی مشاهده می‌شد، از جمله تک والدینی ، افزایش سن ازدواج ، افزایش طلاق، امروز در جامعه ما آمار رو به رشد یافته است.
فرمانده ناجا افزود: به رغم همه مشکلات در یک دهه گذشته با اقداماتی که رسانه‌ها داشته‌اند مساله حجاب در دانشگاه‌ها و جامعه تثبیت شده است.
وی با اشاره به مشکلات فرهنگی موجود در مجامع عمومی گفت: در نمایشگاه های کتاب ، گل و گیاه و یا دیگر نمایشگا‌ه‌ها شاهد رعایت نشدن حجاب هستیم اما مشکل فقط افرادی نیست که از خارج مجموعه ‌ها به این مراکز مراجعه می‌کنند بلکه در نمایشگاه کتاب در زمینه مسئولان غرفه‌ها نیز با مشکل مواجه بودیم.
احمدی مقدم افزود: مهمانداران هواپیما در گذشته حجاب خود را بیشتر رعایت می‌کردند و ما مشکل چندانی نداشتیم اما امروز می‌بینیم آنها که زیر نظر دستگاه‌های دولتی هستند حجاب خود را رعایت نمی‌کنند.
وی همچنین گفت: در بیمارستان‌ها با الزام نگهبانان بیمارستان به نصب کراوات شاهد ترویج کراوات در مراکز خصوصی هستیم و این گونه موارد رفته رفته به الگویی تبدیل می‌شود.
احمدی مقدم اظهارنظرهای متضاد و نداشتن وحدت رویه در زمینه مسائل عفاف و حجاب را از مشکلاتی دانست که در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب وجود دارد.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: طرز فکر اشتباهی در جامعه شکل گرفته که بر اساس آن امر به معروف و نهی از منکر وظیفه حاکمیت به ویژه نیروی انتظامی تلقی می شود.
احمدی مقدم افزود: یکی از مشکلات این است که اگر نیروی انتظامی با مصادیق بدحجابی در زمینه لباس برخورد و لباس‌های مشکل‌دار را از بازار جمع کرد آیا دستگاهی هست که لباس‌های مناسب برای افراد در جامعه تولید کند؟
وی گفت: عده‌ای نیز بر این باورند که مساله عفاف و حجاب امری فرهنگی است و به دخالت نیروی انتظامی نیاز ندارد اما باید گفت که فعالیت نیروی انتظامی در این زمینه نمی‌تواند متوقف شود ودستگاه‌های فرهنگی ضمن آن که به وظایف خود می‌پردازند باید نیروی انتظامی نیز در کنار آنها همزمان به وظایف خود بپردازد.
فرمانده ناجا افزود: براساس نظرسنجی‌ 56 درصد مردم اجرای طرح امنیت اخلاقی را در حد زیاد و خیلی زیاد ضروری می‌دانند. 49 درصد موافق برخورد نیروی انتظامی هستند و 5 /  66 درصد معضلات اخلاقی و بدحجابی را بر اثر تهاجم فرهنگی دشمن می‌دانند.
احمدی مقدم تاکید کرد: نیروی انتظامی در زمینه برخورد با مظاهر بی‌حجابی و بدحجابی به رغم ناملایمات دلسرد نخواهد شد و به فعالیتش ادامه خواهد داد .
وی در ادامه گفت: طرح عفاف و حجاب در شورای انقلاب اسلامی تصویب شد اما دستگاه‌ها از ‌آن زمان تاکنون نتوانستند نمره خوبی کسب کنند.
احمدی مقدم با انتقاد از وضع دانشگاه‌ها افزود: در هیچ جای دنیا حتی در انگلستان دانشجویان اجازه ورود به دانشگاه‌ها را با چنین سر و وضعی ندارند و در مجموعه‌هایی نظیر دانشگاه‌ها اهتمام خوبی به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب وجود ندارد.
وی گفت: در کشوری که در بیداری اسلامی منطقه باید الگو باشد ، الگوی مناسبی ارایه نشده است و باید در جهت ترمیم آن بکوشیم.
احمدی مقذم ورود رسانه‌ها را به این حوزه به منظور ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خیلی مؤثر دانست و افزود: البته برخی رسانه‌ها نیز در صدد تخریب اقدامات دستگاه‌ها هستند که این نمونه‌ای از آزادی‌آنهاست.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=8445&tab=rooz